کد خبر 481942

فوری/ چرا فروش سهام عدالت متوقف شد!

یک مقام آگاه در بورس تهران اعلام کرد که فروش سهام عدالت تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. وی در مورد اینکه تا چه زمانی این توقف ادامه دارد اظهار بی‎اطلاعی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، مطلبی در کانال‌های فضای مجازی از صبح امروز با این عنوان که فروش سهام عدالت فعلا متوقف شده است، دست به دست می‌شود که خبرنگار فارس برای بررسی صحت این مطلب چندین بار با سخنگوی آزادسازی سهام عدالت و مسئولان بورس مرتب تماس ‌گرفت که موفق نشد، اما هم اکنون یک مقام آگاه در بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: به ما هم گفته‌اند فروش سهام عدالت تا اطلاع ثانوی متوقف است.

وی در مورد اینکه تا چه زمانی این توقف ادامه دارد اظهار بی اطلاعی کرد و گفت فقط به ما گفته‌اند فروش سهام عدالت تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود.

گفتنی است؛ شرکت سپرده گذاری مرکزی امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سهامداران عدالت که تقاضای فروش سهام خود را به کارگزاری‌ها داده‌اند با توجه به نوسان بازار می‌توانند نسبت به برگشت از فروش اقدام کنند و به سهامداران عدالت توصیه شده است با توجه به نوسان بازار از فروش سهام  عدالت که دارای پرتفوی ارزنده‌ای فعلا خودداری کنند.

تعداد 49 میلیون نفر سهامدار عدالت در کشور داریم که تعداد 19 میلیون نفر روش مستقیم و 30 میلیون نفر روش غیرمستقیم را برگزیده‌اند. سهام عدالت تاکنون 60 درصد آزاد شده و تاکنون حدود 13 هزار میلیارد تومان از سهام عدالت مردم توسط کارگزاریها و به خواست صاحبان آن به فروش رسیده است. 

ترکیب سهام عدالت مرکب از سهام 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی است که آن 13 شرکت هم قرار است در قالب یک هلدینگ در آینده وارد بورس شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اون مقداری هم در این چند ماه فروختن پولی واریز نکردن مگر در مواردی به شکل قطره ای الان میگن کلا فروش ممنوع راحت باشید

 • احمد رضا خسروی
  ۳ ۰

  با سلام. از دولت محترم عاجزانه درخواست میکنم سهام من معلول که دستم داخل چرخ گوشت کارخانه رفته واریز نمایید. کد ملی ۵۲۳۹۷۷۷۴۳۸ با تشکر فراوان.

 • الناز
  ۲ ۰

  سه ماه فروختم ولی فقط یک میلیون بهم دادن پس بقیه چی شد

 • حامد
  ۱ ۰

  سلام لطفاً صدای مارا بگوش مسئولین برسانید چرا من که زیر خط فقر هستم پرونده هم تشکیل دادم نه زیر پوشش کمیته نه بهزیستی با مادری بیمار ودوخواهر سهام به من ندادن اصلا اسمم نبود.من که گرفتاروالان بیکار هستم بگید سهام مابیکارا کارگرانی فصلی را ثبت نام کنند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  توخدامن معلول جسمی حرکتی هستم چراپول فروش منونمیریزیت

 • ناشناس
  ۱ ۱

  خوب برای لغوش چکار باید بکنیم .گزینه لغو که فعال نکردن هنوز

 • ناشناس
  ۱ ۱

  سلام پنج ماه سهام رفرش گذاشتم خبری نیست

 • آیدا
  ۲ ۰

  چرا ثبت نام مجدد نمیزارین برای کسایی که تا به حال حالا به هر دلیلی نتونستن ثبتنام کنن این سهام برای قشر ضعیف و کم درامد میتونست خوب باشه اگه دولت ادامه میداد