کد خبر 480868

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

حقوقی‌های بورس چه خریدند و فروختند؟ (۱۳۹۹/۸/۲۱)

حقوقی‌ها حدود ۲۳۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۶۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۶ درصد یعنی هزار و ۱۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳ درصد از کل معاملات شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «لاستیک و پلاستیک» و «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

وضعیت بورس امروز

در جریان معاملات بورس امروز، سه نماد وبصادر، بنو و فملی لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به حکشتی، شاروم و دی معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک صادرات حدود ۴۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با برتری حدود ۶۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۶ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۰ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۳۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۳۰ میلیارد تومان بود.

وضعیت بورس امروز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر