کد خبر 480008

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

پژو ۲۰۶ ، ۵۰میلیون ارزان شد!

قیمت انواع خودرو نسبت به هفته‌های گذشته حدود ۲۵درصد کاهش یافته اما همچنان خریداری در بازار وجود ندارد. به عنوان مثال پژو ۲۰۶ که طی هفته های گذشته تا ۲۵۰ میلیون تومان هم قیمت‌گذاری شده بود امروز حدود ۲۰۰میلیون تومان قیمت خورده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل درباره وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: از دو هفته پیش قیمت خودرو نیز همسو با سایر بازار‌ها مثل طلا و ارز وارد مدار کاهشی شده به طوریکه در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افت ۲۰ تا ۲۵درصدی قیمت انواع خودرو‌های داخلی، مونتاژی و خارجی هستیم.

او ادامه داد: البته روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو از دو روز پیش شدت گرفته تا جاییکه امروز قیمت پراید به مرز ۱۰۰میلیون تومان رسید اما خریداران حاضر به خرید این خودرو با قیمت ۹۰میلیون تومان هم نیستند.

به گفته این فعال بازار خودرو، خودرو همچنان کشش کاهش بیشتر را دارد و بر همین اساس خریداران فعلا منتظر ریزش قیمت‌ها هستند اما تعداد فروشندگان در بازار بیشتر شده است.

موتمنی تاکید کرد: اگر نرخ ارز با همین روند کاهش یابد، خودرو ارزان‌تر خواهد شد و به همین ترتیب طی دو هفته آینده قفل بازار هم شکسته و معاملات از سرکرفته می‌شود.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل درباره قیمت‌های امروز خودرو بیان کرد: در بازار آزاد تهران قیمت پراید۱۱۱ به حدود ۱۲۵میلیون، پراید۱۳۱ حدود ۱۰۲میلیون و قیمت پراید۱۳۲ هم به ۱۰۷میلیون تومان رسید؛ این درحالیست که قیمت پراید۱۱۱ طی هفته‌های گذشته در برخی آگهی‌ها به بیش از ۱۴۰میلیون تومان هم رسیده بود اما حالا در قیمت‌های فعلی مشتری ندارد.

او اضافه کرد: همچنین قیمت تیبا۲ در بازار امروز حدود ۱۴۵میلیون، ساینا ۱۴۳میلیون، کوییک ۱۵۵میلیون و قیمت سمند ۱۹۳میلیون تومان است.

موتمنی با تشریح قیمت انواع پژو در بازار آزاد تهران گفت: امروز قیمت پژو۴۰۵ به حدود ۲۰۶میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۲ تقریبا ۲۰۰میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۵ و مدل وی‌۸ این خودرو به حدود ۲۸۰میلیون تومان رسید؛ همچنین قیمت پژو۲۰۷ دنده‌ای در بازار آزاد حدود ۳۲۵میلیون، پژو۲۰۷ اتوماتیک ۴۸۰میلیون و قیمت پژو۲۰۰۸ از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون به یک میلیارد تومان رسیده است.

او در پایان تصریح کرد: لازم به ذکر است که این قیمت‌ها تقریبی بوده و هر کدام از خودرو‌ها در بازار آزاد تا حدود ۱۰میلیون تومان کمتر از نرخ اعلام شده قابل معامله هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ...
  ۴ ۰

  چرا قیمت کارخانه پایین نمیاد؟

 • ناشناس
  ۶ ۰

  این ماشینهای بی کیفیت در حد همون ۳۰ میلیون بیشتر ارزش ندارن خاک بر سر ما که ۲۰۰ میلیون شده میگن ارزون شده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  از ماست که بر ماست

 • احمدی
  ۰ ۰

  تمام گرانیها مقصراصلی ان دولت است ایران خودرو یک شرکتی است نیمه خصوصی اگردولت ورود خودرو را بدون انتقال ارز ازاد کنه دیگرکسی بااین قیمتها سوار206 پراید و....نمی شود خودرو حرف اولش ایمنی وخوش رکاب بودن ان است نه کاروان مرگ