کد خبر 473870

هشدار به خریداران ماسک سه لایه!

توزیع بیش از ۶۰ میلیون ماسک سه لایه در داروخانه‌ها آغاز شده است و فروش آن با قیمت بالاتر از ۱۳۰۰ تومان تخلف است، لازم است تا مردم متخلفان را معرفی کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از حدود ۹۰روز پیش قیمت ماسک به نرخ ۱۳۰۰تومان تعیین شده اما اجرا نشده بود و در این مدت نیز شاهد بودیم که ماسک سه لایه با قیمت‌های بیشتر به دست مردم می رسد اما از امروز توزیع ماسک در داروخانه‌ها شروع می‌شود و طبق دستور رئیس‌جمهوری از امروز رعایت قیمت ۱۳۰۰تومانی ماسک برای عرضه به مردم باید اجرا شود.

وی ادامه داد: توان تولید روزانه ماسک در کشور حدود ۲۱میلیون ماسک است و اکنون روزانه بین ۵ تا ۶میلیون ماسک در کشور تولید و در داروخانه‌ها توزیع می‌شود وحدود ۶۰میلیون ماسک برای توزیع در داروخانه‌ها آماده توزیع است بنابراین هیچ نگرانی از نظر تامین ماسک مورد نیاز مردم وجود ندارد.

شانه ساز گفت: مردم بدانند نه در داروخانه نه در هیچ جای دیگر نباید ماسک سه لایه را بیش از ۱۳۰۰تومان بخرند البته قیمت ماسک‌های دیگر ماسک N95 که بیشتر مصرف صنعتی دارد، متفاوت است. از همه مردم می خواهیم قیمت ۱۳۰۰تومانی برای هر ماسک از فروشندگان مطالبه کنند و اگر داروخانه یا فروشگاهی در گذشته ماسک را به قیمت بالاتر خریداری کرده باید مرجوع یا فاکتور را اصلاح کند و فروش گران‌تر از ۱۳۰۰تومان ماسک تخلف است.

وی ادامه داد: از قبل برای توزیع ماسک به قیمت ۱۳۰۰تومان در ستاد لجستیک ستاد ملی کرونا برنامه ریزی شده بود و همه اعضای ستاد و ریاست جمهوری بر عرضه ماسک به قیمت مصوب اصرار دارند به خصوص اینکه استفاده از ماسک در بیرون از خانه برای همه مردم اجباری است و باید ماسک با قیمت مصوب به راحتی در دسترس مردم باشد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بعد از تامین ماسک در داروخانه ها، ماسک سه لایه در فروشگاه‌های لوازم و تجهیزات پزشکی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتبر نیز به قیمت مصوب توزیع و در اختیار مردم قرار می‌گیرد و تا زمان اشباع بازار روند افزایش تولید ماسک در کشور ادامه پیدا می کند.

وی افزود: بازرسی‌های وزارت بهداشت، معاونت های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر عرضه ماسک به قیمت مصوب نیز با جدیت انجام می‌شود و مردم نیز می‌توانند در صورت مشاهده تخلف موارد را به معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی یا شماره۱۹۰ وزارت بهداشت، نیروی انتظامی یا مراجع قضایی اطلاع دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر