کد خبر 471911

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

سهامداران بانکی بخوانند!

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه از معاملات بورس امروز، جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۲۵۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۱۶۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۹۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بانکی‌ها در بورس امروز خواستنی شدند و گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با تقاضای خرید ۲۹۰میلیارد تومانی همراه است. تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وملی، ثشاهد» و وشهر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه‌ صنعتی‌ ملی‌ ۳۸۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وآیند، وسپهر و خودرو در نوبت انتظار است.

سهامداران بانکی بخوانند

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۶۵۰میلیارد تومان (۷۳درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان (۳۸درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۹ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۲۱ نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف کاشی‌ سعدی‌ (کسعدی) به ۹درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۸۹۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با تقاضای خرید ۲۹۰میلیارد تومانی همراه است.

سهامداران بانکی بخوانند

این جدول حدود ۳۴درصد از هشت هزار و ۴۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۵۳درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۰هزار و ۸۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر