سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس:

توقف نمادها در بورس حداقلی می شود

سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: شرکتی که متقاضی ورود بر سرمایه است ابتدا باید دستورالعمل پذیرش را رعایت کند.

توقف نمادها در بورس حداقلی می شود

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ولی الله جعفری سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس در یک نشست خبری گفت: شرکتی که متقاضی ورود بر سرمایه است ابتدا باید دستورالعمل پذیرش را رعایت کند، بعد از پذیرش شرکت و ثبت در سازمان بورس باید اطلاعات سنوات جاری و گذشته را افشا کند بعد از بررسی تمام ابهامات شرکت، شرکت عرضه اولیه شده و تحت نظارت بر ناشران سازمان بورس قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: شرکت‌ها باید مطابق زمان بندی ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله را در سامانه کدال منتشر کنند و اگر اطلاعات موردی داشته باشد، باید اصلاح شود.

این مقام مسئول ادامه داد یک نسخه هم بر کارتابل سامانه نظارت بر ناشران قرار می‌گیرد که وظیفه مدیریت نظارت بر ناشران کنترل تمام اطلاعات است.

وی تصریح کرد: محاسبه سهام شناور، توقف و بازگشایی و بررسی صورت مالی و حضور در مجامع از وظایف نظارت بر ناشران است، ۳۲۰ نماد بورسی تحت نظارت بوده و برخی از شرکت‌ها نیز تحت کنترل این مرکز بوده که آمارشان ۳۶۴۵ شرکت است.

جعفری تصریح کرد: شرکت‌های سهام عدالت استانی نیز تحت ثبت سازمان بورس بوده اما فعلاً نمادشان بازگشایی نشده است.

وی ادامه داد: دستورالعمل پذیرش، دستورالعمل افشا اطلاعات، دستورالعمل حاکمیت شرکت‌ها از وظایف مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس است.

جعفری درباره برخورد سلیقه‌ای برای بازگشایی و توقف نمادها گفت: به غیر از ظن دستکاری که وظیفه مدیریت بورس تهران و فرابورس است بقیه موارد توقف و بازگشایی بر عهده مدیریت نظارت بر ناشران است، در این رابطه استانداردها را به نحوی انجام داده ایم که توقف‌ها به حداقل برسد.

مدیریت نظارت بر ناشران پاسخ به سوال دیگر خبرنگار درباره تأخیر در بارگذاری گزارش‌ها و افشای اطلاعات در سامانه کدال گفت: سعی کرده با اقدامات جدید مانند جریمه شرکت، انتشار اسامی هیئت مدیره تاخیرها را به حداقل برسانیم.

منبع: مهر
ارسال نظر
ارسال نظر