سهامداران شپنا بخوانند (۱۴۰۰.۰۶.۲۱)

خروج ۱۰۰میلیارد تومانی حقیقی ها از شپنا

در معاملات بورس امروز شپنا با افت حدود پنج درصدی قیمت ۱۳,۲۳۰ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این نماد به رقم ۱۷۵میلیارد تومان نزدیک شد.

اخبار روزانه «شپنا» را از اینجا دنبال کنید

اقتصادآنلاین هانا پاکمند؛ در پایان معاملات بورس امروز سهام شرکت پالایش نفت اصفهان با افت حدود چهار درصدی مواجه شد و بین نمادهای پرتراکنش امروز قرار گرفت.

سهام شرکت پالایش نفت اصفهان در آخرین معاملات خود، عدد ۱۳,۲۷۰ریال را ثبت کرد که نسبت به روز گذشته بیش از چهار و نیم درصد کاهش یافته است. همچنین با جابجایی بیش از ۱۳۱میلیون  برگه سهم، روز بعدی معاملاتی خود را با ۱۳,۲۳۰ریال آغاز خواهد کرد.

در معاملات امروز شپنا حقیقی‌ها حدود ۱۰۰میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند. میانگین حجم خرید حقیقی‌ها به بیش از ۶هزار واحد و حقوقی‌ها به حدود سه میلیون و ۲۱۰هزار واحد رسید. همچنین میانگین فروش سهامداران به تفکیک، حقیقی‌ها ۲۷هزار واحد و حقوقی‌ها ۷۰۰هزار واحد به فروش رساندند.

ارزش معاملات امروز شپنا به رقم ۱۳۵میلیارد تومان نزدیک شد. همچنین ۴۱درصد از سهام شرکت پالایش نفت اصفهان را حقیقی‌ها و ۵۹درصد را حقوقی‌ها خریداری کردند. از طرف دیگر، حدود ۱۳۰میلیون برگه سهم (۹۸درصد) را اشخاص حقیقی و سه میلیون برگه سهم (دو درصد) را کدهای حقوقی به فروش رساندند.

شپنا با ثبت معاملات نزولی، در مقاطعی از بازار به صف فروش نشست و در نهایت با زیان پنج درصدی به معاملات خود پایان داد.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنیدشپنا

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر