اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۲۸اردیبهشت۱۴۰۰) / برکت برنده ماراتن ارزش معاملات امروز شد

در بورس امروز امروز معامله‌گرها ۱۸۰میلیارد تومان سهام گروه دارویی برکت خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و چهار درصد از کل سهام خدمات فنی فولاد یزد معامله شد.

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود دو هزار و ۵۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «برکت»، «خودرو»، «وپاسار»، «خساپا» و «فملی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۱۸۰میلیارد تومان سهام گروه دارویی برکت دست به دست شد، ایران خودرو پس از معاملاتی به ارزش ۱۵۰میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک پاسارگاد نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام فرآورده‌های نسوز آذر (کاذر) پس از بازگشایی با ۴۶درصد افت قیمت و سهام سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین (وبرق) با افت ۴۳درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کردند.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۳۶۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۳۴۲میلیارد تومانی دوم شد و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز چهار درصد از کل سهام خدمات فنی فولاد یزد (خفولا) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۷درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در چهار سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۰نماد نخست اختصاص داشت.

بورس

بورس

بیشتر بخوانید
ارسال نظر