اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز (۲۸اردیبهشت) / بی مهری حقیقی ها گریبان برکت را گرفت

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه مواد و محصولات دارویی و همچنین سهام برکت بود.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۵۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۶۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۶درصد یعنی ۹۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۹درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «مواد و محصولات دارویی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌‌های «سایر واسطه‌گری‌های مالی» و  «لاستیک و پلاستیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «برکت»، «خساپا» و «وپاسار» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «اپال»، «فجر» و «وپارس» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری گروه دارویی برکت حدود ۷۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی فرآوری معدنی اپال کانی با برتری حدود ۱۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۳۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی28.02.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع28.02.1400

بیشتر بخوانید
ارسال نظر