از روز جاری؛

دامنه نوسان نمادهای بورسی به مثبت۵ تا منفی۵ تغییر می کند

سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: بر اساس تصمیم ناظر بازارهای بورس، از امروز (شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰)، دامنه نوسان نمادهای بورسی به مثبت ۵ تا منفی ۵ تغییر می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: براساس تصمیم ناظر بازار، از امروز (شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰)، دامنه نوسان قیمت در کلیه نمادهای معاملاتی بازارهای بورس اوراق بهادار تهران به مثبت ۵ تا منفی ۵ و دامنه نوسان صندوق‌های قابل معامله به مثبت و منفی ۱۰ تغییر می‌کند.

این تغییر در حالی صورت می‌گیرد که اواخر سال گذشته و پس از افت شدید شاخص کل، دامنه نوسان یک بار به صورت نامتقارن و از منفی ۲ تا مثبت ۶ و بعد از منفی ۳ تا مثبت ۶ تغییر کرده بود.

از دیگر تغییراتی که از امروز اعمال می‌شود، تغییر در حجم مبنا است. بر این اساس حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا در تمامی نمادهای معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران به ۱۵ میلیارد ریال تغییر خواهد یافت. موضوعی که می‌تواند به باز شدن قفل صف فروش در نمادهای کوچک کمک کند.

در این راستا هفته گذشته و در جلسه (۱۹ اردیبهشت ماه) هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص متقارن‌سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن تصمیم گرفت و قرار بر این شد تا تغییر دوباره دامنه نوسان از امروز (۲۵ اردیبهشت ماه) به مرحله اجرا برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر