اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق‌هایETF‌ (۲۹فروردین۱۴۰۰) / ارزش معاملات صندوق‌ها از بازار سهام جلو زد!

در بورس امروز ۱۰۶میلیارد تومان دارا یکم و ۱۳۷میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به ۹۸۶میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۰۳میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق با درآمد ثابت کیان (کیان) با ارزش ۲۵۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق پالایشی یکم (پالایش) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۳۱میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۳۳درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «پالایش» را به ارزش پنج میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (سه درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام امین تدبیرگران فردا (الماس) رشد ۰.۶درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با زیان ۳.۶درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۴.۷درصد) در رابطه با صندوق آرمان آتیه درخشان مس (آتیمس) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۲۴۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۴درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود یک میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۲.۷درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به حوالی ۹۹۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۰۳میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود ۸۶۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۴۵۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

صندوق‌های معامله‌پذیر 1400.01.29

تحرکات صندوق‌ها 1400.01.29

بیشتر بخوانید
ارسال نظر