اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حقیقی‌ها همچنان فروشنده‌اند

افراد حقیقی امروز حدود ۹۹۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی بود.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۹۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۰هزار و ۳۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۵درصد یعنی هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۰درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» و «ساخت محصولات فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شستا»، «برکت» و «سیتا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «قصفها»، «سنیر» و «کرمان» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حدود ۶۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی قند اصفهان با برتری ۱۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۰۲نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۱۴۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت صنایع 99.11.15

تغییر مالکیت سهام 99.11.15

بیشتر بخوانید
ارسال نظر