اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ سنگینی صفوف خرید در بازاری که به زحمت سبز می‌ماند

خالص تقاضا برای خرید سهام در بورس امروز از رقم دو هزار و ۹۰۰میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن به ثبت رسید و همچنین سهام سپیدار سیستم آسیا ۳۳۰میلیارد تومان تقاضای خرید داشت.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۹۷۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۹۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۸۸۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «سپیدار»، «شستا» و «کرمان» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی ۲۴۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «گدنا»، «حآسا» و «فاهواز» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۲۴۰میلیارد تومان (۴۲درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۷۰میلیارد تومان (۶۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف سپیدار سیستم آسیا (سپیدار) به حدود ۳۹درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای حدود ۴۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات شیمیایی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۲۹۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «هتل و رستوران» با فشار فروش ۱۴۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۴ درصد از چهار هزار و ۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۶۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۷۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

برترین صفوف خرید و فروش 99.10.22

نقشه صفوف خرید و فروش بورس 99.10.22

بیشتر بخوانید
ارسال نظر