کد خبر 517716

در نامه به رییس مجلس مطرح شد؛

ضرورت افزایش فرهنگیان مشمول رتبه بندی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان همان قانون خدمات کشوری با تغییرات جزئی است در صورتی که رتبه بندی بر اساس سند تحول و قانون برنامه باید سیستم آموزشی، رفاهی و منزلت اجتماعی معلمان را تحت تاثیر و ارتقا قرار دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره لایحه رتبه بندی معلمان که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، به محمد باقر قالیباف رییس مجلس نامه‌ای نوشت.

او در این نامه متذکر شد: لایحه ارائه شده از طرف دولت تقریباً همان قانون خدمات کشوری با تغییرات جزئی است در صورتی که رتبه بندی فرهنگیان بر اساس سند تحول و قانون برنامه باید سیستم آموزشی، رفاهی و منزلت اجتماعی معلمان را تحت تاثیر و ارتقا قرار دهد.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

احتراماً ضمن تقدیر و تشکر از حضرتعالی به استحضار می‌رساند بر اساس ماده 63 قانون برنامه پس از سالها مطالبه نمایندگان مردم و حدود یک میلیون فرهنگی دولت لایحه رتبه بندی فرهنگیان را به مجلس ارائه داد.

لایحه ارائه شده از طرف دولت تقریباً همان قانون خدمات کشوری با تغییرات جزئی است در صورتی که رتبه بندی فرهنگیان بر اساس سند تحول و قانون برنامه باید سیستم آموزشی، رفاهی و منزلت اجتماعی معلمان را تحت تاثیر و ارتقا قرار دهد که لازمه آن تحول در ساختار آموزش و پرورش است.

 لایحه دولت نیز بخشی از فرهنگیان را تحت پوشش قرار نمی‌دهد که با قانون بالادستی تناقض دارد لذا جهت تدوین مراحل قانون پیشنهاد می‌شود کمیسیون مشترک مرکب از کمیسیون‌های آموزش، برنامه و بودجه و اجتماعی تشکیل شود تا با استفاده از نظرات کارشناسی تغییراتی در لایحه دولت انجام شود و رضایت جامعه فرهنگی آن را به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خلاصه هرکدامتان میتانیدیک سنگ اندازی کنیدتاماقشرساده فکرکنیم که خوبیدوبهتون رای بدیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  انشالله بعد از ده سال دیگر اجرا خواهد شد. با وجود این همه کارشناس در این مورد ما داریم کیف میکنیم چقدر به فکر ما هستند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ای کاش اقدامی می شد عدالت برقرارمی شدمن معلمی باسابقه خدمت 29سال تدریس درکلاس اول ابتدایی بامدرک کاردانی آموزش ابتدایی هستم که بااین حقوق کم حتی کرایه خانه هم نمی توانم بدهم وطرح مسکن هم نمی توانم ثبت نام کنم چون همسرم سال 82وقتی باهمسراولش بوده زمینی گرفته والان من به خاطراونمی توانم برای مسکن ثبت نام کنم مستأجرم مانده ام بعدازبازنشستگی وروزگاری پیری وافتادگی بابی سرپناهی چکارکنم؟! 😭شما رابه خدافکری به حال من بکنید

 • علیصالحhttps://www.eghtesadonline.com/n/2bq8 نصیری اقای وزیر اموزشوپرورش نیروهای خدماتی جه گناهی کرده که با حقوق 2800باید تمام وقت در مدرسه باشن وشرمنده زن و بچه باشن
  ۰ ۰

  اقای وزیر اموزشوپرورش نیروهای خدماتی که همیشه در مدرسه هستند و حقوق انها کم است به جه کسی باید مراجعه کنن