کد خبر 468602

انحصار قطری‌ها شکست

بلیت ۴۰میلیونی تهران-استانبول چند شد؟

فروش بلیت از سوی ایرلاین‌های داخلی در مسیر ترکیه، آغاز شده است و این موضوع باعث شد تا قیمت بلیت مسیر پرواز تهران تا استانبول که پیش از این با یکه‌تازی «قطر ایرویز» ۴۰ میلیون تومان را هم رد کرده بود به کمتر از پنج میلیون تومان کاهش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، روز گذشته شرکت هواپیمایی هما و چهار ایرلاین داخلی دیگر از برقراری مجدد پروازهای خود در ترکیه خبر دادند. شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در روز چهارم مهرماه امسال با شماره پرواز ۷۱۹ در ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه از فرودگاه امام خمینی(ره) به مقصد فرودگاه استانبول نخستین پرواز خود را انجام خواهد داد که مسافران می‌توانند از امروز بلیت ترکیه را در مسیر رفت زیر پنج میلیون تومان خریداری کنند.

قیمت بلیت استانبول ترکیه

درحالی که هواپیمایی قطر که در دوران شیوع ویروس کرونا پروازهای ترانزیتی ایران را انجام می‌دهد، نرخ بلیت خود را برای همین مسیر برای فردا سه‌شنبه اول مهر ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رساند که پیش‌بینی می‌شود با افزایش میزان عرضه (تعدد ایرلاین‌ها) برای جابجایی مسافران ترکیه، کاهش نرخ بلیت قطرایرویز نیز نزدیک باشد.  

پیش از این و تا هفته های گذشته قطر ایرویز بلیت تهران تا ترکیه را بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون تومان نیز به فروش می رساند که یکی از دلایل آن مربوط به مسیر طولانی تهران-دوحه- بلگراد -ترکیه بود.

اکنون قیمت نرخ رفت و برگشت مسیر تهران تا استانبول توسط هواپیمایی ایران ایرتور نیز برای تاریخ ۴ مهر حدود ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود که با هواپیمایی قطر ایرویز در همین تاریخ ۲۰ ملیون تومان اختلاف قیمت دارد.

 مسافران در پروازهای ورودی به استانبول باید در محدوده‌ ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR  کرده و نتیجه آن را هنگام ورود به فرودگاه استانبول به ماموران بهداشت آن کشور ارائه کنند.

از اسفند سال گذشته تاکنون تابلوی اطلاعات فرودگاه امام خمینی(ره) به چند مقصد مشخص، محدود شده است و خبری از لیست بلند پایتخت کشورهای اروپایی و آسیایی نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر