کد خبر 462993

حقوق کدام کارمندان زیاد می‌شود؟

سخنگوی وزارت کشور از تصویب افزایش حقوق و مزایای شهرداران و کارکنان شهرداری‏های کشور در جلسه هیات وزیران به استناد قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور ارتقا وضعیت معیشتی کارکنان شهرداری‌ها را یکی از دغدغه‌های مهم وزیر کشور عنوان کرد و اظهارکرد: پیشنهاد افزایش حقوق و مزایای شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها در سالهای ۹۷ و ۹۸ به منظور رفع تبعیض موجود میان حقوق و مزایای شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها با مدیران و کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و دارای شرایط مشابه با پیشنهاد وزارت کشور به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه شد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی فوق‌ العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها و افزایش فوق العاده جذب شهرداران براساس مصوبه ۲۷ بهمن ۹۸ هیأت محترم وزیران، افزود: شکاف موجود در تعیین و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های دولتی با شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها به دلیل ابلاغ بخشنامه ۳۰ بهمن ۹۸ سازمان برنامه و بودجه کشور و افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، به طرز قابل ملاحظه و تصاعدی افزایش یافت.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: باتوجه به مراتب فوق و به منظور کاهش تفاوت مذکور و در راستای ایجاد عدالت در نظام پرداخت کارکنان و نگهداری نیروهای متخصص در شهرداری‌ها با حمایت‌های دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور پیشنهاد مجدد حاوی افزایش حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها و شهرداران با محورهای "افزایش فوق العاده جذب"، "برقراری فوق العاده خاص" و "افزایش فوق العاده بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و محل خدمت" و "افزایش فوق العاده جذب کارکنان شهرداری تهران" از سوی وزارت کشور تدوین و به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه و در نهایت همزمان با هفته دولت در جلسه اخیر هیأت وزیران تصویب شد.

سامانی یادآور شد: با تصویب افزایش حقوق و مزایای شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها موجبات ارتقا سطح معیشت و تأمین آتیه این عزیزان فراهم می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  کلا 400 تومن حقوق رو بردن بالا در برابر رشد 400 درصدی قیمتها

 • کارمند وزارت علوم
  ۱ ۱

  کاش برای رفع تبعیض به حقوق همه کارکنان دولت توجه میشد در حال حاضر فقط کارکنان وزارت علوم هستند که مورد تبعیض قرار گرفته اند ۷ ماه گذشت همه کارکنان دولن از افزایش ۵۰ درصدی برخوردار بودند فقط ما کارکنان وزارت علوم هستیم که جا ماندیم کاش دولت گوشه چشمی به کارکنان وزارت علوم داشت.کاش برای همه قانوت یکسان بود.

 • ناشناس
  ۳ ۱

  با سلام ابتدای نگاهی به فیش حقوقی کارمندان شهرداری بیندازید بعد افزایش بدین حداقل 60 درصد از کارمندان دیگر بیشتر میگیرند .انصاف نیست

 • ناشناس
  ۲ ۲

  کارمند معمولی 4 تومان کارمند شهرداری 8 تومان چه نیازی به افزایش هست

 • مانا
  ۴ ۰

  چرا حرفی از افزایش حقوق کارکنان قراردادی نمیشه

 • Amiri
  ۳ ۲

  یکی نیست به داد پرسنل قراردادی سازمان صنعت معدن و تجارت برسه کارمند رسمی ۸ میلیون باید بگیری کارمند قراردادی ۳ میلیون آخه این درسته؟ با توجه به گرانی اجناس

 • علی
  ۱ ۰

  لطف کردن هرچند با این افزایش بار هم فاصله زیادی با حقوق دیگر ارگانها داریم.از طرفی این افزایش فقط برای کارمندان رسمی و پیمانی شهرداری هاست پس حق و حقوق کارمندان قرارداد کار معین چی میشه که مثل کارگران حقوق میگیرن ولی اکثرا با سوابق بالای ده سال مشغول میاره هستن..

 • کارمند وزارت علوم
  ۱ ۰

  بلاخره 50 درصد حقوق بالا کشیده شده کارکنان قراردای وزارت علوم چی شد؟

 • محمد
  ۱ ۰

  با سلام بنده کارمند قرارداد کار معین شهرداری با 15 سال سابقه دریافتی سه ماهه اول من 3500 و از تیر ماه به بعد 3700 هست .واقعا این انصافها.در مقابل تعدادی از همکاران پیمانی 7 میلیون دریافتی دارن یعنی دو برابر..عدالت کجاست ؟ مسئولان کجائید چرا فریاد حق خواهی ما را نادیده میگیرید.ما هم حق زندگی داریم..