کد خبر 460224

آزادسازی سهام عدالت فوت شدگان چگونه؟

در راستای آزادسازی سهام عدالت فوت شدگان لازم است تا خواسته ورثه از طریق سازمان خصوصی سازی به قوه قضاییه و بعد به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمدجواد فرهانیان مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: باید خواسته ورثه از طریق سازمان خصوصی سازی به قوه قضاییه و بعد به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل شود.

در حال تهیه زیرساخت‌ها و بسترسازی هستیم چراکه سامانه‌های موجود در شرکت سپرده گذاری باید به سامانه‌های قوه قضاییه، دادگاه و سازمان خصوصی سازی ارتباط پیدا کند.

بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار دارنده سهام عدالت در ۱۰ سال گذشته فوت شده‌اند و واگذاری حتما باید به طور مکانیزه و الکترونیکی انجام شود.

سامانه سهام عدالت متوفی

یک نفر از ورثه از سایر اعضا وکالت می‌گیرد و درخواست مورد نظر را به دادگاه ارایه می‌دهد، دادگاه به نیابت حکم را صادر می‌کند. حکم به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انتقال می‌یابد و افراد به عنوان ورثه شناسایی می‌شوند.

ورثه بهتر است قبل از اینکه اطلاعات آنها به شرکت سپرده‌گذاری برسد، حتما فرایند احراز هویت الکترونیکی و سجامی شدن را سپری کنند.

تلاش می‌کنیم تا پایان تابستان انتقال سهام عدالت اموات به اجرا برسد. البته اگر زیرساخت‌ها فراهم شود زودتر هم این اقدامات را انجام می‌دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر