کد خبر 458566

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

طلا باز هم ارزان می‌شود؟

قیمت سکه بیش از یک میلیون تومان سقوط کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: روند نزولی قیمت طلا از روز گذشته شروع و سکه نیز بیش از یک میلیون تومان ارزان شده است.

ابراهیم محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره حال‌و‌هوای بازار طلا توضیح داد: با افت بهای اونس جهانی و نرخ ارز، روند نزولی قیمت‌ها در بازار طلا از روز گذشته آغاز شد به طوریکه قیمت سکه از کانال ۱۱میلیون تومان عقب‌نشینی کرد؛ در جریان معاملات امروز هم این روند ادامه و قیمت‌ها با شیب تندی در حال کاهش است.

وی درباره میزان تقاضای بازار نیز بیان کرد: با افت قیمت‌ها، امروز تعداد فروشندگان نسبت به خریداران اندکی بیشتر شده اما این به معنای هجوم مردم برای فروش نیست.

محمدولی اظهارکرد: در پی تغییر جهت بازار، قیمت طلا نسبت به آخرین روز معاملات هفته گذشته حدود ۱۰۰هزار تومان کاهش یافته و سکه نیز با افت یک میلیون و ۲۵۰هزار تومانی وارد کانال ۱۰میلیون تومان شده است.

پیش بینی قیمت طلا

محمدولی درباره آینده قیمت‌ها تا پایان هفته سوم مرداد خاطرنشان کرد: اگرچه پیش‌بینی وضعیت بازار حتی برای یک ساعت ممکن نیست اما با روند نزولی که بازار طلا از روز گذشته در پیش گرفته، انتظار می‌رود تا پایان هفته جاری شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه باشیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: رییس کل بانک‌مرکزی روز گذشته تاکید کرد که نرخ ارز بسیار پایین‌تر از رقم‌های فعلی است، بنابراین خواستار کنترل بیشتر بازار ارز هستیم تا قیمت‌ طلا و سکه هم به ثبات برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری