کد خبر 453660

متقاضیان فروش سهام عدالت بخوانند!

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: با هدف رفع مشکلات پیش آمده در رابطه با فروش سهام عدالت، بانک‌ها و شرکت های کارگزاری تا فردا دوشنبه سی ام تیرماه جاری فرصت دارند امکانات لازم جهت پاسخگویی به سهامداران عدالت را فراهم کرده و تمام مشکلات آنها را رفع کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت اظهار داشت: بانک ها و کارگزاران باید از روز سی ام تیرماه جاری به ویژه باید به سه پرسش سهامداران مبنی بر اینکه آیا سفارش فروش اجرا شده و سهام مشمول به فروش رفته است یا نه؟ ۲- در صورت فروش چه سهامی و به چه میزان و به چه قیمتی فروخته شده است؟ و ۳- در صورت عدم فروش مشکل چیست؟

وی تاکید کرد: اگر بانک ها و شرکت های کارگزاری بعد از روز سی ام تیرماه پاسخگوی سهامداران عدالت نباشند با آنها برخورد قانونی می شود.

فهیمی در خصوص دلایل تاخیر در فروش سهام عدالت مشمولان گفت: براساس آخرین اطلاعات و آمار، حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر درخواست فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود را ثبت کرده اند که تاکنون سهام یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به فروش رفته است.

وی ادامه داد: سهامداران سهام عدالت این اطمینان را داشته باشند که کارگزاران در مهلت قانونی، وجه حاصل از فروش سهام را به حساب سهامداران واریز می کنند زیرا در غیر اینصورت مشمول تخلف سنگینی شده و این موضوع از سوی مقام ناظر بازار سرمایه نیز پیگیری می شود.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت تاکید کرد : اولویت نخست شرکت سپرده گذاری مرکزی، بانک‌ها و شبکه کارگزاری در فروش سهام عدالت، حفاظت و صیانت از دارایی‌های مشمولان سهام عدالت است تا از سو استفاده‌های احتمالی در این زمینه جلوگیری شود به طوری که هیچ فردی غیر از خود سهامدار، امکان سفارش گذاری برای فروش سهام را نداشته باشد.

فهیمی اضافه کرد: نظر به اینکه احراز هویت مشمولان سهام عدالت تنها از طریق ارائه شماره شبای بانکی و تلفن همراه به نام خود فرد انجام می شود لذا دقت و حساسیت بالایی نسبت به نحوه شناسایی مشتریان در این زمینه اعمال می شود و ممکن است در این رهگذر سفارش عده ای از افراد هنوز نهایی نشده باشد یا اینکه آنها سفارش خود را گذاشته اند اما هنوز فروشی انجام نشده است.

وی اظهار داشت: مشمولان سهام عدالت برای آگاهی از فرایند فروش سهام خود می توانند از روز سی ام تیرماه به بانک ها و کارگازارن مراجعه و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.

ارزش سهام عدالت من

ارزش سهام عدالت در نخستین روز معاملات هفته جاری کاهش یافت و ۷۰۹ هزار تومان ضرر عاید سهامداران عدالت ۵۳۲ هزار تومانی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در پی صدور دستور آزادسازی سهام عدالت، سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با راه‌اندازی سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت اقدام به ارائه جزئیات دارایی واقعی سهام عدالت مشمولان به‌تفکیک شرکت‌های بورسی و ارائه تعداد و ارزش هر سهم آنها کرد.

این سامانه بار دیگر در پایان معاملات شنبه بِروزرسانی شده است و مشمولان می‌توانند با مراجعه به این سامانه از آخرین ارزش سهام عدالت خود که بر اساس قیمت‌های پایانی شنبه تهیه شده است آگاهی یابند.

بر اساس این گزارش کسانی که ارزش اولیه سهام عدالت آن‌ها 532 هزار تومان است در پایان معاملات روز شنبه 28 تیر ارزش سهام عدالتشان به 18 میلیون و 474 هزار و 944 تومان رسیده است.

در پایان معاملات هفته قبل ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی 19 میلیون و 184 هزار و 457 تومان اعلام شده بود که بر این اساس طی معاملات نخستین روز هفته  709 هزار و 513 تومان از ارزش این سهام کاسته شده است.

درحالی ارزش سهام عدالت در معاملات روز شنبه نزولی شد که طی هفته های اخیر شاهد روندی صعودی در ارزش این سهام بودیم. از زمان تخصیص سهام عدالت تاکنون ارزش این سهام حدود 22 برابر شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد
    ۴ ۰

    الان دوماه سهامم رافروختم به کارگزاری اقتصادبیدار دگه خسته شدیم ازبس منتظر پولمون شدیم بی کیفیت ترین کارگزاری لطفاپیگیری کنید

  • ناشناش
    ۷ ۰

    چرا مردمو سرکار میزارید بعد از دوماه فروش جواب درستی نمی دید بانک ملی کارگزار مبین سرمایه میکن به مربوط نمیشه شما بگید ما چه کار کنیم من سرپرست ندارم به این پول احتیاج دارم

  • امید
    ۳ ۱

    سلام من پول لازم داشتم که ۳۰درصد سهاممو فروختم اخه هفته ای صدتومن به چه درده من میخوره تورو خدا درست پول بریزید گیر بودم لازم داشتم که سهام فروختم خواهشن پیگیر باشید

  • ناشناس
    ۸ ۰

    بانک سپه واریز کن مردم گرفتار ن.تراخداپیگیری کنین۱ماه شد.

  • ناشناس
    ۹ ۲

    بخدا رفتم بانک میگم ببین این سهام من چیزی اشتبانیست ن نگامیکنه الکی گفت درسته گفتم حالاکه دورسته چرا50روز من فروختم هنوز پولی ب حسابم نیومده میگه نمیدونم نریختن یانف وختن (بانک ملت)بدترین بانک مردمومسخره کرده

  • ناشناس
    ۱۲ ۰

    لعنت به کسی که مردم آزاری کنه

  • ناشناس
    ۸ ۰

    بانک سپه والا دیگه خسته شدیم بابا خجالت بکش

  • ناشناس
    ۵ ۰

    از ۱۳خردار سهاممون رو برای فروش بانک سپه گذاشتیم حالا حتی یک جواب درست ب ما نمیدن دریغ از یک ریال واریز

  • قاسم
    ۴ ۰

    خدا ب کمر این بانک ملی بزنه نزدیک۵۰روزفروختم.دریغ از یک ریالی.کی از این دولت چیزی دیده او خورده.قول داش ارسطو ول کن آقا ول کن

  • کوثر
    ۲ ۰

    بانک قرض الحسنه مهرایران خجالت بکش مانیازداشتیمکه فروختیم مشکلات داریم چراواریز نمیکنید پس دم زایمان خانومم هس اساس کشی داریم این چه فلاکتیه

  • ناشناس
    ۶ ۰

    بانک صادرات رو چرا کسی پیگیری نمیکنه الان یک ماهه که بفروش گذاشتم،خواب به خواب رفتی

  • ناشناس
    ۱ ۰

    والا الان چند ماه سهام فرختم ولی کسی جاکو نیست بینم چه مشکلی داره

  • شمس الله
    ۰ ۰

    شما که میگید ازسی ام تیرماه به بعد یعنی تا چند روز یاچندماه مهلت دارن که پول واریز کنن ،مشخص کنید تا چه تاریخی باید بانکها همه پول وواریزکنند ،ازس ی ام تا امروز که سه شنبه 6مرداد هیچ کس جواب گو نیست و همچنان پولی واریزنشده،چرا میگن نهایت دو روز پس از فروش پول واریزمیکنند پس کی قراره حرف راست بزنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری