اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ ارزش معاملات مجددا رکوردشکنی کرد

امروز معامله‌گرها هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام شپنا خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۹.۱درصد از کل سهام کسعدی معامله شد.

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ بورس امروز در مجموع حدود ۲۱هزار و ۸۵۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «وتجارت»، «خودرو»، «خساپا» و «شستا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته بیش از هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام شرکت پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، بانک تجارت پس از معاملاتی به ارزش بیش از هزار و ۴۵۰میلیارد تومان دوم شد و ایران خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که بیش از سه هزار و ۴۸۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» با معاملات بیش از سه هزار و ۳۹۰میلیارد تومانی دوم شد و «فرآورده‌های نفتی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۹.۱درصد از کل سهام کاشی سعدی نمونه (کسعدی) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۹درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۷سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۸نماد نخست اختصاص داشت.

4اذر

2

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر