کد خبر 584159
پس از مدت ها تاخیر؛

سود سهام عدالت ۹۸ بالاخره پرداخت شد / شرکت های بدقول کدامند؟

سازمان بورس اعلام کرد: ۹۴ درصد سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ شرکتهای سرمایه‌پذیر نقدی به حساب دارندگان سهام عدالت واریز شد و ۴ درصد هم سهام داده شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،‌ حسن شجاعی رییس کمیسیون اصل نود مجلس روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه سال جاری در توییتی نوشت، این کمیسیون پیگیر عدم واریز ۱۰ درصد از سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ است.

۱۰ درصد از سود سهام عدالت ۵۰ میلیون سهامدار از سال ۹۸ پرداخت نشده و با گذشت ۸ ماه هنوز از سود سهام سال ۹۹ هم خبری نیست. سهامداران منتظر ورود کمیسیون اصل نود به این موضوع در آینده نزدیک باشند.

خبرنگار فارس در این زمینه پرسش هایی به سازمان بورس ارسال کرد که امروز پاسخ آن از  سوی سازمان برای انتشار واصل شد.

*جزییات اشتباه بزرگ چند ماه اخیر پیرامون میزان سود نقدی پرداخت شده به سهامداران عدالت

اینکه گفته می‌شود ۱۰ درصد از سود سهام عدالت باقی مانده و به حساب مردم واریز نشده، صحت ندارد. در واقع مبلغ باقیمانده بسیار کمتر از ۱۰ درصد است و حدودا ۹۴ درصد از سود به صورت نقدی به مردم پرداخت شده است. همچنین مابقی سود به این صورت است که حدود ۴ درصد از آن به سبب افزایش سرمایه شرکت گل گهر سیرجان به تعداد سهام مردم افزوده شده و تعداد سهام مردم افزایش پیدا کرده است و حدود ۲ درصد به علت پرداخت نکردن سود از سوی شرکت مخابرات است. بنابراین طی دو مرحله در مرحله اول ۵۰ درصد سود به مردم پرداخت شده است و حدود ۴۴ درصد دیگر هم در مرحله دوم به مردم پرداخت شد. ۴ درصد به صورت افزایش تعداد سهام و حدود ۲ درصد هم همچنان پرداخت نشده است.

سازمان از طریق مراجع حقوقی در راستای اخذ سود از شرکت مخابرات اقدام کرده است ، زیرا براساس قانون شرکت مخابرات مکلف بوده است که مبالغ را به حساب سهامداران واریز کند که تاکنون این شرکت از واریز این وجوه سرپیچی کرده است. اگر شرکت مخابرات  نیز سود را به حساب سپرده‌گذاری واریز کند، آن مبلغ ۲ درصد باقی مانده هم به مردم پرداخت خواهد شد.

در واقع این که بیان شده که تاکنون ۹۰ درصد سود سهام  عدالت به حساب سهامداران واریز شد، بدین معنا بوده است که ۹۰ درصد از مبالغ سود شرکت‌هایی که سهامشان در پرتفوی سهامداران است، مبلغ مورد نظر را به حساب سپرده گذاری پرداخت کردند، ولی سپرده‌گذاری حدودا ۹۴ درصد از سود نقدی افراد را پرداخت کرده است.

ارسال نظر

 • عباس
  ۲ ۰

  اختیار سهام کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردند به دست خودشان بدهید. می توانید باکنترل رایانه ای تا زمان مورد نظر جلوی خرید و فروش این سهام را بگیرید ولی حداقل سهامدار می تواند پر تفوی خود و سود متعلقه را کنترل و مدیریت کند.

  • ناشناس
   ۱ ۰

   وقتی سود سهام به دست سهامدار میرسه تازه دوزاریش می افته که چه سرمایه گذاری ارزنده ای انجام داده!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این شایعات چیه درست میکنید به کی سهام عدالت دادند

 • مریم براجعه
  ۰ ۰

  سلام چرا برای من هیچ سودی پرداخت واریزی نشده

 • دوغ
  ۰ ۰

  ده درصد تو روز روش دوزی کردن چرا تاحالا چنین عداد و رقمهایی نبود

 • اسماعیل
  ۰ ۰

  من باورکردم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام برای من و خانومم هیچی نیومد چرا باید چکار کنم کجا پیگیری کنیم

 • ام
  ۰ ۰

  چرا دروغ می گوید اصلاهیچ پولی واریز نشده من که روش مستقیم را انتخاب کردم یک سال می سه هیچ سودی ندادند خواهشن بریزید اگه راست می گوید واقعا لازم داریم

 • مجید
  ۰ ۰

  59 هزار تومن پوله اخه اینقدر فروش سهام بهتره اینه که سالی 50تومن بدن

 • هلی
  ۰ ۰

  سلام دوستان چرا این ها دروغ میگن تا به حال برای من هیچ سودی پرداخت نشده.