کد خبر 555210

صادرات ال پی جی ایران به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسید

منابع تجاری می‌گویند به خاطر افزایش تقاضا از طرف چین صادرات ال پی جی ایران به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسیده است.

به گزارش هلنینگ شیپینگ، منابع تجاری می‌گویند که صادرات ال پی جی ایران بین ماه‌های جولای تا آگوست به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسید و این کشور 500 هزار تن ال پی جی صادر کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ؛ دلیل افزایش صادرات ایران افزایش تقاضای چین برای خرید محصولات پتروشیمی بوده است. برخی منابع می‌گویند حتی صادرات گاز ایران بیشتر از این بوده و این روند تا پایان سال 2021 ادامه خواهد داشت؛ چراکه هم تولید ایران افزایش یافته و هم تقاضا برای خرید این محصول از ایران در بازار جهانی بالا رفته است.

امیدهای اولیه برای لغو تحریم‌ها پس از روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا هم اکنون کم‌رنگ‌تر شده؛ چراکه این مذاکرات با تغییر دولت در ایران متوقف شده است.

منابع چینی می‌گویند این کشور خرید ال پی جی را طی سال جاری افزایش داده‌ است که این می‌تواند به خاطر قیمت مناسب ال پی جی ایران باشد.

گفته می‌شود ایران ال پی جی خود را 20 دلار ارزان‌تر از دیگر تولیدکنندگان خاورمیانه به فروش می‌رساند که همین امر مشتریان زیادی را جلب کرده است.

بنا به اعلام موسسه کپلر چین در ماه ژوئن با واردات 464 هزار تن ال پی جی از ایران بزرگ‌ترین خریدار این محصول از کشورمان بوده و به طور کلی 95 درصد صادرات ایران را خریداری کرده است. بنگلادش و پاکستان هم از دیگر مشتریان ال پی جی ایران بوده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر