کد خبر 557886

فرزندان مدال آوران پارالمپیک توکیو از خدمت سربازی معاف شدند

فرزندان مدال آوران پارالمپیکی کشورمان از انجام خدمت مقدس سربازی معاف شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مطابق قانون با موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح در صورتی که ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان در مسابقات پارالمپیک، قهرمانی جهان و آسیا در رشته‌های مختلف مدال کسب کنند؛ یکی از فرزندانشان از انجام خدمت مقدس سربازی معاف خواهند شد.

پیش از این سردار تقی مهری رییس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در مورد ضوابط اجرایی معافیت قهرمانان ورزشی و فرزندان قهرمانان پارالمپیک اظهار کرد: رتبه‌های اول تا سوم بازی‌های المپیک، مسابقه‌های جهانی و آسیایی با معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد معافیت فرزندان قهرمانان پارالمپیک عنوان کرد: یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک که در ۲۵ رشته ورزشی مانند تیر و کمان، اسکی، بسکتبال و ... عناوین اول، دوم و سوم را کسب کرده‌اند، با معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

سردار مهری تصریح کرد: معافیت ذکر شده فقط به یکی از فرزندان و صرفا برای یکبار تعلق می‌گیرد بنابراین کسب عناوین متعدد برای قهرمانان پارالمپیک، موجب معافیت سایر فرزندان آنان نیست.

گفتنی است که کاروان ایران در حال حاضر و در رقابت‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، ۵ طلا، ۵ نقره و یک مدال برنز را به ارمغان آوردند و این تورنمنت کماکان ادامه دارد.

ارسال نظر