کد خبر 573138

تحویل بیش از ۸.۵ میلیون دوز واکسن برکت به وزارت بهداشت

مدیر پروژه واکسن کوو ایران گفت: از یک ماه قبل دستورالعمل تزریق واکسن به نوجوانان ١٢ تا ١٨سال به وزارت بهداشت ارائه شده است و منتظر صدور مجوز کارآزمایی بالینی هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسن جلیلی مدیر پروژه واکسن کوو ایران برکت اظهار کرد: بیش از ٨.۵ میلیون دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت داده ایم و ١٧ میلیون دوز هم تولید شده است و بعد از روند قانونی تحویل وزارت بهداشت خواهد شد و به تدریج میزان تولید و تحویل واکسن‌ها افزایش پیدا خواهند کرد.

 مدیر پروژه واکسن کوو ایران برکت ادامه داد: از یک ماه قبل دستورالعمل تزریق واکسن به نوجوانان ١٢ تا ١٨ سال به وزارت بهداشت ارائه شده است و به محض اینکه مجوز لازم از سوی وزارت بهداشت صادر شود داوطلب گیری صورت می گیرد.

جلیلی درباره اثربخشی واکسن در برابر سوی دلتا گفت: واکسن برکت علیه سوی دلتا بسیار موثر بوده است و مقاله‌ای در این زمینه آماده ارسال به یکی از ژورنال های بین المللی است.

 مدیر پروژه واکسن کوو ایران برکت بیان کرد: ما این پتانسیل را داریم تا با تغییر واریانت ویروس در مدت ٢ ماه واکسن را تغییر دهیم تا آماده مقابله با واریانت جدید ویروس شود اما هنوز نیازی برای تغییر ویروس نیست.

ارسال نظر