کد خبر 555712

رییس مجلس شورای اسلامی؛

اخذ رأی اعتماد از وزرای پیشنهادی محرمانه است / جلسه غیرعلنی نداریم

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آیین نامه داخلی، رأی گیری از وزرای پیشنهادی کاملا به صورت محرمانه انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عزت‌الله اکبری تالارپشتی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: رییس جمهور درباره صلاحیت وزرا با روسای کمیسیون‌ها مشورتی نداشت.

وی بیان کرد: زمانی که وزرا معرفی می‌شوند، مجلس باید ۴ سال به عنوان ناظر بر اعمال آن ها نظارت کند. ما باید مقداری جدی تر با مسائل برخورد کنیم.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم که پیش از رأی‌گیری در روز چهارشنبه، یک ساعت جلسه غیرعلنی داشته باشیم تا مشخص شود چه مراحلی در این مدت طی شده است و آیا رییس جمهور با هیات رییسه مجلس مشورت و نظر مجلس را اخذ کرده است یا خیر.

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: نمی‌توان جلسات رأی اعتماد در مجلس شورای اسلامی را به صورت غیرعلنی برگزار کرد و مذاکرات به صورت زنده از رسانه ملی پخش می‌شود.

وی افزود: بر اساس آیین نامه داخلی رای گیری در روز رای گیری هم کاملا به صورت محرمانه انجام می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص اینکه درباره وزرا مشورت شده است یا خیر، فارغ از این موضوع باید بگویم قانون اساسی تصمیم نهایی تعیین تکلیف وزرا را بر عهده نمایندگان محترم گذشاته است، در این فرصت بررسی صلاحیت وزرا، نمایندگان بر اساس تکلیف خودشان تصمیم می گیرند و اگر نظری دارند و احساس می کنند ایرادی وجود دارد می توانند با رای خود وظیفه خود را انجام دهند.

ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    محرمانه یعنی تقلب و عدم شفافیت !!