کد خبر 493911
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس؛

فردا طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ قرائت می‌شود

علی خضریان گفت: قرار است فردا در صحن علنی، گزارش این کمیسیون درباره طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور قرائت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون گفت: برای این نشست از همتی رئیس کل بانک مرکزی دعوت بعمل آمده بود تا دو موضوع تأمین ارز و ارز با منشأ خارجی و همچنین استنکاف این بانک از قبول بازرسی سازمان حسابرسی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بخشی از پرونده عدم استنکاف بانک مرکزی نسبت به بازرسی قانونی سازمان حسابرسی که عامل مهمی برای ایجاد شفافیت مالی است، مربوط به سال‌های گذشته است و براین اساس قرار بود تا پاسخ همتی نسبت به این پرونده شنیده و سپس کمیسیون اصل نود درباره آن تصمیم‌گیری کند که رئیس کل بانک مرکزی در این نشست حضور نیافت.

خضریان تصریح کرد: علی‌رغم حضور مسئولان مربوطه و معاونان بانک مرکزی در این جلسه تصمیم کمیسیون اصل نود مجلس براین شد که طبق ماده ۲ فصل دوم صلاحیت و حدود اختیارات این کمیسیون مبنی بر امکان ارجاع این پرونده به قوه قضائیه و همچنین گلایه شدید اعضا نسبت به معطل ماندن رسیدگی به پرونده‌هایی با این حجم، رئیس کل بانک مرکزی در نشست آینده این کمیسیون برای ارائه توضیحات حضور یابد و این موضوع به مسئولان بانک مرکزی حاضر در جلسه ابلاغ شد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: براین اساس فرصت دیگری به رئیس کل بانک مرکزی داده شد تا با حضور در جلسه این کمیسیون درباره این پرونده شفاف‌سازی لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به بررسی دستور دوم این کمیسیون گفت: پیرو وصول شکایت جمع کثیری از داوطلبان شرکت در کنکور نظام قدیم آموزشی به این کمیسیون از طرز کار شورای سنجش و آموزش کشور در اعتراض به تصمیم اخیر آن شورا مبنی بر عدم برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰، این کمیسیون ضمن بررسی ابعاد مختلف موضوع و دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، علی رغم اظهارنظر مبهم مسئولین مرتبط و غیر مرتبط با موضوع که منجر به سردرگمی و بلاتکلیفی داوطلبان مشمول گردیده، لیکن از آنجایی که تصمیم شورای سنجش و آموزش کشور در خصوص نحوه برگزاری کنکور حسب قانون فصل الختام بوده و جلسات آن شورا نیز قانونی و با حضور اعضا تشکیل گردیده است، تخلفی از سوی کمیسیون اصل نود در این خصوص احراز نگردید.

خضریان بیان کرد: هرچند لازم است به مسئولین مذکور در ورود غیر موجه و اعلام نظرات شخصی در مصاحبه‌ها که منجر به ایجاد توقع کاذب در مخاطبین گردیده است تذکر لازم داده شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: همچنین قرار است تا فردا در صحن علنی گزارش این کمیسیون درباره طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور قرائت شود.

ارسال نظر