عرضه «زیرنویس لحظه‌‌‌‌ ای» برای کاربران نسخه iOS کلاب‌‌‌‌ هاوس

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۰/۸/۳۰ ساعت ۰۸:۵۳

پس از مدت‌ ها انتظار، بالاخره کلاب‌‌‌‌ هاوس قابلیت لایو کپشن یا همان زیرنویس لحظه‌‌‌‌ ای گفت‌‌‌‌ و گو های صوتی میان کاربران را به نسخه iOS پلت‌ فرم خود اضافه کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای‌اقتصاد، از آنجایی که عملکرد این شبکه اجتماعی مبتنی بر مکالمات صوتی میان کاربران است، قابلیت لایوکپشن ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌تواند به افراد ناشنوا و کم‌‌‌‌شنوا کمک کند تا در این شبکه اجتماعی و روم‌‌‌‌‌‌‌‌های صوتی آن حضور یابند و مشارکت داشته باشند.

کلاب‌‌‌‌‌‌‌‌هاوس خبر اضافه‌شدن این قابلیت را با انتشار پستی در اکانت رسمی‌‌‌‌خود در توییتر اعلام و عنوان کرد که این قابلیت از ۱۳ زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌‌‌‌ای، اسپانیایی، عربی، روسی، کانتونی، چینی‌ماندارین، چینی Yue و ترکی پشتیبانی ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌کند. البته این زبان‌ها برای شروع انتخاب شده‌‌‌‌اند و به‌زودی پشتیبانی از زبان‌های بیشتری به این قابلیت اضافه خواهد شد. در حال‌حاضر، لایو‌کپشن به‌صورت آزمایشی عرضه شده و ممکن است آنطور که انتظار ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌رود، عمل نکند.

به گفته کلاب‌‌‌‌‌‌‌‌هاوس، لایو‌کپشن به قابلیت تشخیص خودکار زبان مجهز است تا در روم‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که کاربران به چند زبان صحبت ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌کنند، بتواند کپشن‌‌‌‌‌‌‌‌های مربوط به هر زبان را در لحظه، نمایش دهد. ورود بازیگران و رقبای جدید هم از محبوبیت و مقبولیت این پلت‌فرم کم نکرده است و این شرکت نیز توانست با عرضه انواع قابلیت‌‌‌‌‌‌‌‌ها و امکانات جدید، کاربران بیشتری را به استفاده از این شبکه اجتماعی ترغیب کند؛ برای نمونه، ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌توان به اضافه‌شدن قابلیت صوت فضای (Spatial Audio) اشاره کرد که ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌تواند تجربه صوتی متفاوتی را برای کاربران به ارمغان آورد.

همان‌طور که اشاره شد، قابلیت لایوکپشن فعلا برای کاربران نسخه iOS کلاب‌‌‌‌هاوس قابل استفاده است. هنوز زمان دقیقی برای عرضه این قابلیت برای کاربران نسخه اندروید این پلت‌فرم اعلام نشده است، اما قطعا این انتظار چندان طولانی نخواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر