کد خبر 555896

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اعلام کرد؛

رگبارهای پراکنده تا چهارشنبه مهمان مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گقت: به‌دلیل بارش‌های رگباری احتمال جاری شدن روان آب و وقوع سیلاب محلی و نقطه‌ای، افزایش حجم آب رودخانه‌ها، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، احمد اسدی اظهار کرد: همانگونه پیش‌بینی شده بود این روزها در ساعات بعدازظهر به‌ویژه در ارتفاعات استان شاهد رشد ابر، رگبار و رعدوبرق پراکنده هستیم که برخی مناطق به‌صورت منطقه‌ای و محلی شدید بود.

وی افزود: این وضعیت تا روز چهارشنبه کماکان در آسمان مازندران تداوم  دارد که لازم است هم‌استانی‌ها به توصیه‌ها و هشدارها توجه کنند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: جاری شدن روان آب و وقوع سیلاب محلی و نقطه‌ای، افزایش حجم آب رودخانه‌ها، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی از مخاطرات این سامانه بارشی است.

اسدی خاطرنشان کرد: در این زمینه توصبه بر پرهیز از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و اجتناب از چرای دام در مناطق مرتفع به دلیل خطر برخورد صاعقه است.

وی یادآور شد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز پنج‌شنبه جو پایداری حاکم شده و  از روز جمعه تا اوایل هفته جوی پایدار همراه با آسمانی صاف تا نیمه‌ابری خواهیم داشت.

معاون هواشناسی مازندران درباره وضعیت دمای هوای استان، یادآور شد: از لحاظ دمایی تا روز پنج‌شنبه هوای گرم و شرجی کماکان تداوم دارد ولی از روز جمعه تا اوایل هفته به‌تدریج انتظار داریم دمای هوا کمی افزایش یابد.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران به‌صورت موج کوتاه در برخی ساعات با افزایش موقتی موج پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر