کد خبر 550298

کرونای دلتا حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد

زالی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در تهران ۱۲۰ فوتی کرونایی داشته ایم و درحال حاضر یکی از سخت‌ترین شرایط در بیمارستان‌ها داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران اظهار کرد: متاسفانه در روز‌های اخیر همه شاخص‌های ما روبه افزایش است. در خیز چهارم از هفته پنجم آمار‌ها روبه کاهش شد و الان با گذشت ۷ هفته هنوز هیچ آماری کاهش پیدا نکرده است. در گروه‌های سنی بالای ۷۰ و ۸۰ سال روند کاهش فوتی‌ها را داریم و این نشان دهنده اثربخشی نسبی واکسن است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته در تهران ۱۲۰ فوتی کرونایی داشته ایم و در حال حاضر یکی از سخت‌ترین شرایط را در بیمارستان‌ها داریم. حجم مراجعات و بستری بسیار زیاد است و نیرو‌های انسانی با خستگی روبرو هستند و کمبود تعداد آن‌ها را داریم. کمبود اعتبار، کمبود منابع مالی چالش‌های جدی را برای ما در بخش بیمارستانی به وجود آورده است. در حال حاضر ۹ هزار و ۳۹۱ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

زالی گفت: ورودی‌های ما کماکان زیاد است که ۲ هزار و ۵۵ نفربیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شده اند و ۲۳۰ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.

وی بیان کرد: با اینکه کمیته‌های ترخیص ما در تلاش برای تسریع در ترخیص هستند و توانسته ایم یک هزار و ۶۰۰ بیمار را ترخیص کنیم، اما به دلیل ورودی زیاد فشار زیادی به تخت‌های بیمارستانی وارد می‌شود. در کرونای دلتا زمان بستری باید بیشتر باشد و زمان استفاده از اکسیژن هم بیشتر است.

زالی گفت:کرونای دلتا بسیار موذیانه عمل می‌کند و بین ۸ تا ۱۲ برابر قدرت سرایت بیشتری دارد. در فضا هم حتی خطرناک‌تر از نوع‌های قبلی است. باید تمام پروتکل‌های بهداشتی قبلی با شدت بیشتری جدی گرفته شود و اجرا شود.

حجم ویدیو: 2.64M | مدت زمان ویدیو: 00:01:24
ارسال نظر