کد خبر 526234

آموزش و پرورش و جنجال بر سر امتحانات حضوری

این روزها دعوا و بحث بر سر نحوه برگزاری امتحانات نهایی بین دانش‌آموزان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش به اوج خود رسیده و کار تا جایی بالا گرفته که در اصفهان، اردبیل، زنجان، فولادشهر، یزد، بروجرد و چند شهر دیگر جمعی از دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم روبه‌روی اداره آموزش و پرورش تجمع کرده و با سردادن شعار خواستار لغو امتحانات حضوری شده‌اند. اتفاقی که در تاریخ فعالیت‌های دانش‌آموزی ایران به این شکل بی‌سابقه بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، ماجرا از ابتدای اردیبهشت1400 آغاز شد، وقتی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه برگزاری امتحانات پایان سال را به مدارس سراسر کشور ابلاغ و عنوان کرد که فقط امتحانات دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم حضوری برگزار می‌شود. از همان روز زبان گلایه و نقد گروهی از دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان باز شد و با پرکردن طومارهای اینترنتی، اعتراض در بستر صفحات مجازی و گفت‌وگو با رسانه‌ها تلاش کردند که آموزش و پرورش را از این اقدام منصرف کنند اما مسئولان وزارتخانه هر بار در پاسخ به این اعتراض‌ها مصمم‌تر عنوان می‌کردند که نه‌تنها شکل امتحانات تغییر نمی‌کند بلکه زمان برگزاری آن هم عوض نمی‌شود. محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با رسانه‌ها چندین‌بار تأکید کرد: « امتحانات نهایی طبق مصوبه شورای‌عالی آموزش و پرورش باید حضوری باشد و اصلا امکان ندارد که شکل آن را تغییر دهیم.»

استدلال مسئولان آموزش و پرورش چیست؟

اولین دلیل و برهان مسئولان آموزش و پرورش این است که امتحانات نهایی به‌دلیل تأثیرگذاری که در انتخاب رشته پایه دهم و کنکور دارد، باید حضوری برگزار شود، ضمن اینکه قانون آنها را ملزم به این کار کرده و تغییر در روش برگزاری آن غیرممکن است. خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در این‌باره گفت: «براساس مصوبه۹۷۷ مورخه ۱۳مرداد۱۳۹۹ شورای‌عالی آموزش‌وپرورش، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به‌دلیل تأثیر نتایج آنها در سرنوشت تحصیلی دانش‌آموزان به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.»

او توضیح داد: «همین دانش‌آموزانی که این روزها معترض برگزاری امتحانات حضوری هستند، فردای روز کنکور هم به نتایج اعتراض خواهند کرد و می‌گویند چون امتحان نهایی مجازی بوده و تقلب گسترده صورت گرفته پس معدلش که در نتیجه کنکور تأثیر گذاشته، معتبر نیست و حق ما ضایع شده است.» دومین استدلال آنها به محدودیت زمان و نامشخص بودن شکل شیوع کرونا در کشور برمی‌گردد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در این‌باره می‌گوید: «اگر امکان برگزاری امتحانات به شکل حضوری با رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی تا 27اردیبهشت که زمان برگزاری امتحانات است، فراهم شود، ما نمی‌توانیم این فرصت را از دست دهیم و امتحانات را به تعویق بیندازیم چون بلافاصله انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود و از 10روز قبل تا 10روز بعد جو جامعه و سپس مدارس درگیر این پدیده سیاسی بزرگ و مهم است؛ به‌خصوص که مدارس حوزه انتخاباتی هستند و بسیاری از معلمان ما مسئولیت صندوق، نظارت بر صندوق، شمارش آرا و... را به‌عهده دارند.» سومین دلیلی که مسئولان وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری بموقع امتحانات نهایی می‌آورند، بحث زمان کنکور است.

ساکی در این‌باره هم توضیح داد: « فرض کنیم ما امتحانات را بخواهیم در تیرماه که انتخابات تمام شده، برگزار کنیم. اولا که آن زمان هم معلوم نیست که وضعیت شیوع کرونا به چه شکل و از الان بهتر باشد و از همه مهم‌تر با زمان برگزاری کنکور تداخل پیدا می‌کند که برای خود دانش‌آموزان سخت می‌شود. بنابراین سعی ما این است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند برگزاری امتحانات در فضای باز، فاصله‌گذاری ایمن، تعبیه سیستم تهویه مناسب، امتحانات را در زمان مقرر یعنی 27اردیبهشت برگزار کنیم.»

حرف حساب دانش‌آموزان چیست؟

دانش‌آموزان اما این استدلال‌ها را قبول ندارند و حتی پا را فراتر گذاشته و می‌گویند که مگر کلاس‌ها حضوری بوده که حالا می‌خواهند امتحانات را حضوری برگزار کنند؟ در واقع گروهی از آنها نه با زمان برگزاری امتحانات بلکه از اساس با نحوه برگزاری آن مشکل دارند و به صراحت در شعارهای خود اعلام کرده‌اند که حاضر به شرکت در امتحانات حضوری نیستند. اما دسته دوم دانش‌آموزانی هستند که معتقدند در شرایط شیوع گسترده بیماری کرونا باید امتحانات حضوری به تعویق بیفتد و آن را به زمانی که بیماری روند کاهشی پیدا کرد، موکول کنند.

سیاوش. پ، دانش‌آموز رشته ریاضی پایه دوازدهم که جزو گروه اول است می‌گوید: «یک سال است که همه کلاس‌ها بدون استثنا مجازی بوده، یک روز مدارس را باز نکردند و ما سر کلاس درس حاضر نشدیم، بعد الان اعلام می‌کنند که امتحانات حضوری است. خب چرا؟ می‌گویند که تقلب گسترده می‌شود و امتحانات از اعتبار می‌افتد، خب به ما چه ربطی دارد، یک سال وقت داشتند که سیستم برگزاری آزمون ایمن را طراحی کنند.» سیاوش و دوستانش که در اعتراضات حضوری روبه‌روی آموزش و پرورش یکی از استان‌ها حضور داشته‌اند، درباره تأثیر معدل امتحانات نهایی در کنکور و امکان تضییع حق دانش‌آموزانی که بیشتر درس خوانده‌اند، استدلالی ندارند و فقط می‌گویند: «وقتی معدل همه بالا باشد، تأثیرش در کنکور یکسان می‌شود، ما این را قبول داریم ولی دانش‌آموزان درس‌خوان می‌توانند در کنکور خودشان را نشان دهند و با کسب نمره بهتر و بالاتر از بقیه جلو بزنند و رتبه بهتری بگیرند.»

گروه دوم که از ابتلا به بیماری کرونا می‌ترسند اما نظر دیگری دارند. فرحناز. ظ دانش‌آموز رشته تجربی پایه دوازدهم که او هم در تجمعات این چند روز شرکت داشته توضیح داد: «من قبول ندارم که امتحانات حتما باید مجازی باشد، به‌نظر من کسانی که این حرف را می‌زنند جزو دانش‌آموزان ضعیف هستند و می‌خواهند امکان تقلب در امتحان مجازی را از دست ندهند تا معدل بالایی بگیرند که در کنکور رتبه‌شان پایین نیاید؛ اتفاقا اعتراضات ما را این گروه خراب کرده‌اند و نگذاشته‌اند صدای ما شنیده شود.

حرف ما این است که الان روزی 400نفر بر اثر کرونا کشته می‌شوند و هیچ جا امن نیست. هرگونه تجمع یعنی ابتلای چندین نفر دیگر به این ویروس. ما دنبال این هستیم که امتحانات را بگذارند برای وقتی که آمار مبتلایان مثلا به 100نفر رسید. می‌گویند آن وقت با کنکور تداخل پیدا می‌کند؟ خب مگر پارسال کنکور در شهریور برگزار نشد، امسال هم عقب بیفتد. آسمان که به زمین نمی‌رسد.»

آیا راه سومی هست؟

واقعا راه‌حل سومی وجود ندارد و مسئولان آموزش و پرورش نمی‌توانند پیشنهادی را ارائه دهند که هم خیال دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان راحت شود و هم حرف خودشان روی زمین نماند و امتحانات حضوری برگزار شود.

مرتضی مدبر، معلم متوسطه دوره دوم و کارشناس آموزشی در این‌باره  گفت: اولا که من استدلال دانش‌آموزانی که می‌گویند «امتحان مجازی برای کلاس مجازی» را قبول ندارم چون چندین مرتبه بخشنامه و اعلام شد که اگر دانش‌آموزی نیاز به آموزش حضوری دارد، می‌تواند در مدرسه حاضر شود ضمن اینکه آموزش و پرورش از چند‌ماه پیش، بخش‌های زیادی از درس‌ها را برای امتحان نهایی نهم و دوازدهم و کنکور حذف کرد که تعداد آنها هم کم نبود چون برنامه این بود که به دانش‌آموزان در این شرایط فشاری وارد نشود.

او مشکل اصلی را آن دسته از دانش‌آموزانی دانست که به ابزار هوشمند و اینترنت پرسرعت دسترسی نداشتند و دچار افت تحصیلی شدید شدند. «آموزش و پرورش باید برای این گروه فکری کند و چاره‌ای بیندیشد. دسترسی به آموزش حق همه دانش‌آموزان است و باید دولت زمینه آن را فراهم آورد. حالا نیاورده باید شرایط امتحانات را برای این گروه با برگزاری کلاس‌های حضوری جبرانی، آسان‌سازی سؤالات و حتی تعویق امتحان نهایی فراهم آورد.» مدبر افزود: «به‌نظر من آموزش و پرورش اگر قصد برگزاری امتحانات در زمان مقرر را دارد، از الان به خانواده‌ها از طریق رسانه‌ها نشان دهد که چقدر به‌دنبال تحقق پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانات است.

چیدمان با فاصله صندلی‌ها، تهیه ابزار تهویه مناسب، فراهم کردن ماسک و دستکش و حتی شید برای تمام مراقبین و بچه‌ها، ضد‌عفونی کردن هر روز حوزه‌های امتحانی و... را اگر انجام داده، نشان دهند و خیال همه را از این جهت راحت کنند یا اگر واقعا خلئی در این زمینه دارند، برگزاری امتحانات را تا تیر به تعویق بیندازند و اجازه دهند که پیک شیوع کرونا تمام شود.»

اعتراضات دانش‌آموزان چه حضوری و چه در فضای مجازی همچنان ادامه دارد، آنها منتظرند که ستاد ملی مقابله با کرونا نظر قطعی‌اش را اعلام کند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴۷ ۳۳۹

  من یه دختر کلاس سومی هستم و میگم حتما باید امتحانا حضوری باشه👩🏻‍🎓

  • ناشناس
   ۲۷۵ ۳۷

   خانم کلاس سومی شما خفه

  • ناشناس
   ۱۸۸ ۱۴

   هنوز عقلت نمیرسه خوب و بدتو نمیدونی کلاس سومی

  • ناشناس
   ۹۶ ۱۳

   اموزش پرورش دشمن خونی بچه هاست اگر یک تفنگ بدیم بهش بگیم برو دانش اموزان را بکش از اول ابتدایی تا اخر همرو می کشه توترسیدی که کسی بیاد جاتو بگیره بخاطر همین حضوری کردی اینشالاه تصادف کنی

  • امینی
   ۹۲ ۴

   من با این که کلاس هفتمی هستم و اگه امتحانات نهم و دوازدهم حضوری بشه یا نشه به حال من فرقی نداره اما باید دونست عدالتی که اینها میگن واقعی نیست.یعنی چطور حضوری شدن امتحانات تو قانون هست اما جلوگیری از به خطر افتادن جان دانش آموزا تو قانون نیست.عدالت تو قانون نیست.من خودم همه ی شما رو درک میکنم.اونا میگن نه امتحانات مهمه شاید تقلب کنند.اما بنظرم اگه غیر حضوری و با تقلب نمره بگیریم خیلی بهتر از اونه که کرونا بگیریم.آقای حاجی میرزایی‌‌.اگه بچه داری اونو میتونی بفرستی به امتحانات حضوری.ما چه بدونیم که قبل از ما یه کرونایی رو صندلی ما نشسته.گول اینارم نخورین که واکسینه میشین اولا واکسن زیر ۱۸ سال کلا وجود نداره دوما اگه وجود داشته باشه واکسن نیست اب مقطره پس #در_امتحان_حضوری_شرکت_نمیکنیم

  • ناشناس
   ۷۱ ۶

   ببندش کلاس سومی

  • ناشناس
   ۸۸ ۱۰

   گوشی ندین دست بچه ها

  • ناشناس
   ۶۵ ۲

   بابا میدونم من خودم ششم هستم عقلم کامل نشده ولی به جون خودم میتونم درکتون کنم ....والا میخواید ما بمیریم؟....ما حتی اگه از کرونا هم جون سالم بدر ببریم دیگه خدایی از استرس که میمیریم...یعنی ،شما فقط و فقط برای اینکه بخواید ببینبد که ما تقلب میکنیم یانه میخواید جون یه ملتو به خطر بندازید؟بابا خب حداقل با تماس تصویری امتحان رو بگیرید که مطمعن باشید تقلب نمیکنیم ...ولی نزاربد جونمون به خطر بیفته

  • ارتین
   ۸۳ ۰

   یکی به اینا بگه بابا ما هنوز جونیم کلی آرزو داریم نمیخوایم بمیرم دست از سر ما بدبخت بیچاره ها بردارین مگه گناه کردیم که سال اخرین 😫😫😫😭😭

  • ناشناس
   ۵۹ ۳

   واقعا متاسفم که چنین مسئول بی وجدانی داریم آقای حاجی میرزایی اگه ما کرونا بگیریم کل کشور نابود میشه و همه از جمله خانواده خودت کرونا میگیره پس از روی منطق تصمیم بگیر چرا باید تو این وضعیت کرونا ما امتحان حضوری بدیم با اینکه میگید که از خونه بیرون نرید تو مراسم حضوری شرکت نکنید من دقیقه نمیفهمم

  • ریحانه
   ۳۵ ۴

   انشالله شفا پیدا کنی،تو دیگ کی هستی آخه...... 🤐

  • king
   ۳۹ ۴

   ببند دهنتو تو کلاس سومی چی میگی

  • ۸ ۲

   باش

  • ناشناس
   ۲۷ ۳

   میتونی ببندی خانوم کوچولوی سومی . ما هم سن تو بودیم سرمون تو درس بود اینجا چیکار میکنی

  • ناشناس
   ۳۲ ۱

   خدایش رحم کنین به ما ما خوانواده داریم اینده داریم اخه حضوری درس نخوندم که حضوری امتحان بدیم تو رو خدا درک کنید انصاف نیست در حق ما.

  • ناشناس
   ۲۰ ۲

   کلاس سومی من خودم ششم امتحان های ماهم داشت حضوری میشد میدونی اگه یه کرونایی بغل یکی بشینه نصف حتی بیشتر کرونا میگیرن

  • ناشناس
   ۲۰ ۲

   بابا ما که حضوری نخواندیم حضوری امتحان بدیم معلم های ما درس نمیدادن که یه جزوه می‌فرستادن میگفتن بخونین یعنی چی ما فیزیک رو کل کتاب رو تو 3 روز تموم کردیم یعنی چی ما کنکور رو بخونیم یا کتاب های درسی رو بخونیم

  • هژار
   ۲۲ ۳

   لطفا امتحاناتو مجاز بگیرید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   ایشالا کرونا بگیری بفهمی بچه کوچولو

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کلاس سومی شما ساکت باش

  • سارا
   ۴ ۰

   من رد دادم🤕

  • ناشناس
   ۰ ۰

   خانم کلاس سومی کسی ازبچهانظرنخواست

 • بی نام
  ۱۵۱ ۱۴

  درسته آخه جون ما برای حاجی میرزایی مهم نیست اصلا ما بمیریم به اون چی می شه من مریضم برم مدرسه اگه چیزی به من بشه ب اش مهم نیست
  ولی اینو بدونه کسی اونو و نمی بخشه
  چطوری می خوای تا آخر عمرت با عذاب وجدان زندگی کنی اصلا می تونی

  • ناشناس
   ۱۱ ۷۲

   اون فقط داره وظیفه ای که داره انجام میده و خیلی هم به فکر بچه ها هست

 • موسوی
  ۱۵۷ ۱۰

  کاشکی یکم مسئولین مارو درک میکردند.نمره در آینده ما تاثیر داره یا جونمون؟

 • نهم
  ۱۵۳ ۱۸

  ما امتحان حضوری‌ نمیدییییییییم

  • محیا
   ۵۰ ۴

   اصلا ما آدم نیستیم که انگاری ما نهمی ها ضد کروناییم🙁آقای حاجی میرزایی و آموزش پرورش دارن با جون ما بازی میکنن یعنی چی
   بعدشم حالا میگیم دوازدهم کنکوره معدل تو رتبه ها مهمه ولی نهم که انتخاب رشتس فقط هر کی باید نمره خوب برا خودش بگیره
   این کارو نکنین
   یکم به فکر ما باشید

  • حسینم
   ۱۳ ۰

   باشه باو نشون دادید چقد گردن کلفتید و در هر صورتی میخواید امتحان بگیرید ، فهمیدیم گردنتون کلفته
   حله؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خواهش می کنم غیر حضوری کنید خواهشششششششششش می کنم اگه جونمون واستون ارزش داره🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • ناشناس
  ۴۳ ۱۱۹

  سلام اممتحان حضوری یعنی عدالت در بازخورد نمرات چندین بار گفته شد هر کس میخپاد بیا اموزش حضوری هیچ کس نخواست بیاید قبول کنیم دنبال راحتی هستیم

  • ناشناس
   ۲۶ ۴۸

   متاسفانه سال گذشته تو خیز کرونا که مردم خیلی ازاون وحشت داشتن امتحانارو حضوری کردن امسال که دیگه میگن واکسنشم پیدا کردن

  • ناشناس
   ۲۸ ۳

   برادر من وقتی میگن کلاس حضوری هیچکس نمیره خب. همینجوری میترسن

 • ابوالفضل جوکار
  ۶۶ ۱۱

  مگه ما کرونا نمی‌گیرم مکه ما اتمی ویروس داریم که کرونا نگیریم

 • زهرا
  ۷۸ ۶

  پس چرا پارسال و مجازی کردن که چهار ماه سال مجازی بود
  امسال کل سال مجازی اگه حضوری بشه ظلمه

 • ☆☆☆
  ۷۱ ۷

  بنظر من امتحانات باید غیر حضوری باشه نه برای کرونا نه،کرونا رو میشه با مراقبت حل کرد اصلا میگیم تو هر کلاس دونفر بشینن بیشتر از این که نیست یا مثلا همه بافاصله ۳.۴متری توحیاط بارعایت پروتکل ها ازمون بدن مشکل اصلی اینه که ما حضوری درس نخوندیم که بخوایم حضوری امتحان بدیم این واقعا ظلمه البته خدارشکر من نه نهمی ام نه دوازدهمی

  • ناشناس
   ۲۳ ۱

   پس منو امسال من که دوازدهمی هستیم چی بگیم

 • Roya
  ۵۶ ۶

  آقای میرزایی شما میتونی معدل دوازدهم تو کنکور دخالت ندی جون هیچ بچه ای هم ب خطر نندازی یا اصلا برات مهم نیس و تو ۱۸ سال برا ی بچه زحمت نکشیدی ک مرد هم بمیره بدرک باید تضمین کنی هیچکس کرونا نمیگیره وگرنه ما حضور پیدا نمیکنیم

 • ناشناس
  ۴۷ ۵

  یکی نیست ب اینا بگه مارو بکشین راحت میشین
  هی حضوری حضوری
  در صورتی حق ما ضایع میشه ک ی دسته بزن ی دسته نزن
  وقتی همه ی ما غیر حضوریم دیگه چ حقی از کسی ضایع میشههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • فاطمه
  ۵۱ ۵

  سلام حداقل امتحانات نهایی دوازدهم را مجازی نمی کنید به تعویق بیندازیدش لطفاً و خواهشاً ما رو درک کنید 🙏🏻🙏🏻 🙏🏻

 • نهم
  ۴۲ ۵

  اگر ما بریم مدرسه و بعدن بمیریم بعدن کی جواب میده کی امتحان و معدل مهمه یا جونمون

 • سوگند خردپیشه
  ۳۹ ۶

  ای کاش کمی هم به فکر ماها باشین امتحان حضوری یعنی
  نمره مهم تره یا جونمون

 • امیر
  ۴۱ ۷

  جای بس تعجب است بعداینهمه موج بازی های ستادکرونا امتحاناتحضوری برقرارشودشما مگرحضوری کارکردید که حضوری می خواهید برگزار کنیدباجان دانش اموز وحانواده بازی نکنید

 • نهمی
  ۵۶ ۵

  واقعا یه عدالت نیست واقعا یعنی چی اخه با ۳۵ دقیقه درس خواند اونن فقط فرستادن فیلم میشه آیا امتحان داد اگر فردا ما مریض شودیم ایا آقا حاج میرزا پاسخگو هست یا تمام کمال مریض مارو به گردن میگیر که بخاطر ایند کشور یک خانواده مریض بشه مگه ما حضوری بودین تا امتحان حضوری بدیم پارسال نهم ها یک ما غیر حضوری بودن بقیه سال رو حضوری بودن که امتحان دادن ولی ما یک سال تمام غیر حضوری بودیم این انصافه خودتون بودین آقا وزیر بهداشت آقا آموزش پرورش با این وزیت بچتون میفرستادین تو خدا یکم با عدالت برین جلو با این کار همه امسال افت تحصیل میکنم مگه ما نهم ها دوازدهما چه گناهی کردیم که باید حضوری باشیم اما بقیه پایه ها غیر حضوری وجدانتون چی میگه اخه 😔😔😔😔

  • ی بدبخت مثل خودت
   ۲۸ ۱

   دقیقا ولی خوب آیا کسی هس ک بشنوه 🥀

 • امیرحسین
  ۴۲ ۵

  واقعا این چه کاریه بیان آموزش و آنلاین تدریس کنند و امتحانات وحضوری واقع برای مسئولین متاسفم که اصلا به فکر جون و زندگی ما نیستند

 • ناشناس
  ۵۸ ۷

  سلام من یه دانش آموز نهمی هستم از خوزستان همونطور که شما میدونید خوزستان وضعیتش از بحرانی هم گذشته هر روز بیشتر از روز قبل داریم تلفات میدیم

  من بیمارم بیماری زمینه ای دارم ریه و کلیه هام مشکل دارن بخصوص توی این روزا بزور نفس میکشم بعد شماها میخواید امتحانات رو حضوری برگزار کنید خدایی نکرده من یا هرکسی از بچه ها مبتلا بشه و جون خودش و خانوادشو بخطر بندازه واقعا این ارزششو داره ک بخاطر ی امتحان بره خودشو بکشه بعد اگه کسی مبتلا شد و مرد کی میخواد جواب گو باشه اقای حاجی میرزایی یا دوستان
  مگه شماها نمیگین (اولویت ما سلامتی دانش آموزان هستش) خب په چرا میخواین امتحانات رو حضوری برگزار کنید
  اقا جان یکم به فکر ما باشید حتی هم اگه توی هر کلاسی یک نفر رو بزارین بازم بچه ها شیطنت های خودشون رو انجام میدن فقط کافیه یک نفر مبتلا یا ناقل باشه جون همه رو بخطر میندازه
  خواهش میکنم یکم فکز کنید ما موش آزمایش گاهی نیستیم که میخواید با جونمون بازی کنید

 • ناشناس
  ۷۵ ۶

  من پسر عموم دوازدهم بود سال پیش یکم مریض بود
  امتحانات دوازدهم حضوری شد رفت داد الانم... الانم هر پنج شنبه میرم سر قبرش.... اون مرد ولی واسه کسی مهم بود....من خودم نهمی هستم همه درسامم خوندم و مشکلی در این مورد ندارم ولی... نمی خام به سرنوشت پسر عموم دچار بشم... 😖😭☹️

  • mahla
   ۴ ۲۰

   امتحانات حضوری برگزار شود

 • ناشناس
  ۲۹ ۲

  امتحانات غیر حضوری باشه با توجه به ابتلای بعضی از دانش آموزان به این بیماری کرونا

 • ناشناس
  ۱۷ ۳۳

  کسی که خونده براش حضوری و غیر حضوری نداره

  • ..
   ۹ ۸

   واقعاً این همه مردم میرن بیرون در معرض کرونا قرار نمیگیرن فقط کرونا منتظره که ما بریم امتحان حضوری بدیم بعد بیاد تو ریه های ما بعد بمیریم هر کی خونده باشه براش مهم نیست که امتحان حضوری باشه یا مجازی (( تمام)) من خودم دوازدهم تجربیم

  • آوا
   ۱۰ ۰

   توی که میگی کسی که خونده حضوری یا غیر حضوری فرقی نداره معلومه کلاس نهم یا دوازدهم نیستی در ضمن بحث سر این نیست که خونده یا نخونده بحث جون آدمه

 • ناشناس
  ۳۵ ۳

  آموزشا مجازی بوده چرا باید امتحانا حضوری باشه

 • ناشناس
  ۳۶ ۲

  فقط یکی به من بگه کدوم یکی از این درس ها به درد آینده ما میخوره
  مجازی درس دادید اونوقت میخواست حضوری امتحان بگیرد
  دلیلی که گفتید اصلا برای برگذاری آزمون منطقی نیست

 • ناشناس
  ۲۳ ۰

  آخه به این وزیر بگین باید جونی برای بچه های ما بمونه که نمره در آینده شون تأثیر داشته باشه

 • ناشناس
  ۲۱ ۲

  خب نهما چه گناهی دارن تروخدا خب مارو غیر حضوری کنید

 • ناشناس
  ۲۵ ۲

  یکسال همه چیرو به تعویق بندازن آسمان که به زمین نمیاد خب بچه ها حق دارن واقعا .این استرس خودش از کرونا هم بدتره .واقعا درس مهمه یا سلامتی؟

 • ناشناس
  ۱۹ ۱

  منم دخترمو نمیزارم بره حضوری امتحان بده جونش به خطر بیفته یه سال بیشتر شده از خونه بیرون نرفته که چی الان بره چون مسعولین میخوان

 • عباس
  ۸ ۳

  اقتصاد آنلاین
  با سلام
  لطفا درباره‌ی لایحه رتبه بندی فرهنگیان که توسط وزیر‌آموزش‌و‌پرورش به مجلس ارسال شده خبری ارائه دهید آیا مجلس آنرا بررسی می‌کند ‌ما فرهنگیان که بیش از یک میلیون نفر هستیم منتظر پی‌گیری و خبرهای خوش شما هستیم.
  متشکریم

 • زینب
  ۲۲ ۲

  جونمون از هر چیزی مهمترع
  و اگ ما فردا ناقل شدیم ب خانواده هامون سرایط کردیم
  باز میاین میگن پروتکلو رعایت کنین از این چرتو پرتا
  امتحان باید غیرحضوری باشه جونمون برامون مهم تره یا نمرهامون

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  اگر امتحانات نهم و دوازدهم حضوری شود ما همه جان خود را و هم خانواده هایمان را به خطر میاندازیم .در این بار هم‌ اموزش و پروش ایا مسئولیتی قبول میکنه .

 • ناشناس
  ۴۲ ۴

  از تقلب کردن ما میترسی انگار خودت زمان مدرست هیچچچ تقلبی نکردی :/

 • ممد
  ۲۹ ۳

  تو غیر حضوری کن لعتتی ما کنکور نمیدیم ترک تحصیل میکنیم

 • نهمی
  ۲۶ ۳

  دیگه از جونمون چی میخواین کرونا مادربزرگم و پدر بزرگم و آزمون گرفت میخواین بیاییم مدرسه جون خودمونو از دست بدیم جونمون مهم تر از علممون هست خواهش میکنم غیر حضوری کنیددددد

 • ناشناس
  ۱۸ ۱

  شمارو بخدا لااقل کنکور روبه تعویق بیندازید

 • امیر حسین نوری نهمی
  ۱۷ ۰

  من از همین الان خدایی استرس گرفتم نمیدونم چیکار کنم همه کاراییم که قرار بوده انجام بدم یادم رفته دهنم داره سرویس میشه یه مسعول خانواده سرویس نیست که مارو درک کنه 😰😰😰😰😰😰😰😰😰😰😰😰

 • ناشناس
  ۳۱ ۱


  کرونا جان همه را میگیرد به جز نهم و دوازدهم
  کرونا با کسی شوخی ندارد به جز نهم و دوازدهم
  کرونا برای همه جدی است به جز نهم و دوازدهم
  از خانه بیرون نروید به جز نهم و دوازدهم
  چرا فقط نهم و دوازدهم ؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۳۰ ۱

  من پسردوازهمی دارم آسم داره واقعا خوزستان اوضاعش بده

 • ناشناس
  ۲۱ ۱

  آخه فقط دانش اموز نیست که جونش در خطر هست خانواده تمام این دانش آموز ها هم در خطر است محض رضایی خدا تاکی می خواهید با جون مردم بازی کنید با بهانه عدالت عدالت از نظر شما یعنی تدریس غیر حضوری امتحان حضوری

 • هوشنگ جان
  ۸ ۲

  اگر امتحانات دوازدهم را مچازی نکنید حداقل تعویق بندازید زمان امتحانات ما بچه گناه دارند

 • ناشناس
  ۷ ۲۸

  من یه کلاس نهمی هستم ولی شما هایی که درس نخوندین کرونا رو بهونه کنید همین اعتراضاتی که شما ها کردین هم خودش یه نوع تجمعه همه ما میدونستیم که چه بریم مدرسه و چه نریم مدرسه باز هم نهمی ها و دوازدهمی ها باید برم حضوری امتحان بدن و الان این خبر تازه ای نیست پس سعی کنیم خودمون رو گول نزنیم ما ۷ ماه وقت داشتیم من این ۷ ماه و زحمت کشیدم و حاضر نیستم حقم رو کسایی که ۷ ماه خوش گذروندن ضایع کننن

  • نهمی
   ۹ ۲

   عزیز دلم بحث سر درس خوندن نیست کسی که بلد نباشه کلا بلد نیست پس حقت ضایع نمیشه

 • رها
  ۲۰ ۴

  آقای محترم آموزش و پرورش این نمره ها داخل زندگی ما ب هیچ دردی نمیخوره چرا این قد سخت نگیرید داخل این شرایط سخت
  خب خدت ک بچه داری می فهمی یعنی چی
  من بقیه رو مثال نمی زنم ک ناراحت بشن خودم و میگم
  اگه تافل بشم و بیام خونه و ب بقیه خانواده هم بدم چی
  تو میای جواب میدی هان؟
  یکم ب نظر ما هم اهمیت بدید لطفا
  خدایی استرس امتحان بد افتاده ب جونم فکرش و ک میکنم قلبم تیر😂 می کشه همه درس هام و هم بلدم اما ترس کرونا و این نمیزارع😷👋

 • رها
  ۱۸ ۲

  کاش اینقدر ک همه مسئولین از عدالت حرف میزدن حد اقل ی درصدتون هم عمل میکردید ب حرف هاتون
  هشتک بیخاصیت ها

 • ناشناس
  ۴ ۲۶

  بالا برید پایین بیایید ،حضوری باید درساتونادمی خونید حالا به بهانه کرونا نمیشه مجازی برگزار کرد ،نگران نباشید اینقدر خود آموزش و پرورش تبصره و تکماده و هزار کفته، زهرهرماری داره که معدلهای بچه
  ها رو بکشونه بلاا از اول ابتدایی همینطوری الکی بچه ها رو نمره میدن و قبول می کنند بدون اینکه به معلوماتشون😂😂😂😂😂 اضافه بشه امسال روش ،نگران نباشید.

 • ناشناس
  ۱۵ ۳

  سلام‌اقای‌حاجی‌میرزایی‌مگه‌خودت‌‌بچه‌نداری‌‌که‌جون‌بچه‌های‌ما‌برات‌مهم‌نیس

 • نهمی
  ۱۶ ۲

  الکی خودتون درگیرش نکنید اینا تصمیشون و گرفتن واقعا براشون متاسفم

 • Mardin
  ۲۵ ۳

  شما غلط میکند واسه بچه های مردم تعیین تکلیف میکند اون بالا گفت دانش آموزان ضعیف میگن امتحانانت حضوری شما غلط کردی که میگی دانش آموزان ضعیف اینو میگن
  بعدشم جناب وزیر شما اموزشتون مجازی بود به چه حقی میگید امتحانانت حضوری
  اگر دانش آموزان واقعا میخوان که امتحانانت غیر حضوری بشه واسه امتحانانت نرن خودشون مجبور میشن غیر حضوری کنن جناب وزیر تا امتحانانت غیر حضوری نشه این بچه ها اروم نمیشن

 • ناشناس
  ۲۴ ۲

  من یک مادرم می ترسم از این کرونا دانش آموز واکس نزدند راه رفتن بر گشتن مد رسه یک مشکل دیگه تاکسی اتوبوس خودش مشکل دیگه ب اسنپ رفتن هر روز رفتن یک هزینه دیگه اما ترس از کرونا نبود دانش آموز با اتوبوس واحد مدرسه می رفت همه والدین نمی توانند بچه دانش آموز ندرسه ببرند کلی درد سر است چون مثل سالهای قبل سرویس ندارد همان سرویس خطر ناک مریضی نعلوم نیست مسولین فقط فکر خودشان هستند واقعا که هر روز یه ویروس برامون سوغات می آورند جلوی مرزها بگیرید مردم ایران بدبخت هستند

 • امیرمحمد
  ۲۴ ۲

  ما امتحان حضوری نمیدیم
  چه مسخره بازیه برای چی باید امتحان حضوری بدیم که چی بشه کرونا بگیریم اصلا مگه حضوری درس خوندیم که بخوایم حضوری امتحان بدیم
  الان میگید حواسمون هست بعد از اینکه کرونا بگیریم میگید به ما ربطی نداره
  مگه شما درس میخونید که تصمیم میگیرید امتحان باید حضوری باشه
  شما مگه کی هستی
  امتحان باید مجازی باشه

 • ناشناس
  ۱۸ ۲

  سلام به بچه های بیچاره رحم کنید. چرا نمیخوایید بپذیرید که وضعیت خیلی خرابه غیر حضوری برگزار کنید اینقد استرس به مردم وارد نکنید

 • یک نهمی
  ۲۷ ۲

  ههیچ حرفی ندارم فقط میگم خاک تو سرتون اقای میرزایی اصلا چرا باید بهت گفت حاجی توبه حاجی نمیخوری باید بهت گفت ماجی😂😂😂😂

 • نهم
  ۲۲ ۳

  غییییییییییییییییییییر حضوری یا تعوییییییق

 • ناشناس
  ۶ ۳۲

  امتحانات حضوری باید باشه.حق اوناییکه پارسال یا سال جلوتر دارن میخونن چی.ک یکسال رفتن سرکلاس.تمام بچها همه جان میرن.خانوادها همه تفریح بادورهمی میرن فقط امتحان حضوری کرونا داره.نه باید امتحانات حضوری باشه.بزارنش تیرماه.وکنکور رو مرداد یا مثل پارسال برگزار کنن.تاحق کسی ضایع نشه

  • ‌....
   ۱۷ ۰

   شما یا آقازاده ای یا نهم و دوازدهم نیستی یا از آدمای خود جناب وزیری

  • مخالف امتحان حضوری
   ۱۷ ۲

   تویی که میگی امتحانات باید حضوری مگع حضوری درس یاذ گرفتی که حضوری امتحان بدی
   بعدشم تو از کجا اینقد مطمعنی که خانواده‌ها ها دورهمی داشتن شماها فقط دوروبر خودتونو میبینید یع کسایی مث خانواده‌ من دوسالع یع مسافرت نرفتم
   دوسالع عزیز ترین افراد زندگیمو ندیدم

   لطفا وقتی میخواین اظهار نظر کنید جز اطرافتون بقیع هم ببینید

  • نهمی
   ۵ ۰

   ما که از اول کرونا تا الان مسافرت نرفتیم شما می ری مسافرت ، فقط خودتو نبین

 • ناشناس
  ۱۸ ۰

  ما مجازی درس خوندیم باید حضوری امتحان بدیم مثل این می مونه کلاف دیوتی بازی کردی بعد باید بری دفاع مقدس بجنگی

 • Sama
  ۱۴ ۰

  واسه هیچکس جون ما مهم نیست حتی اگه بچه ها خودتونم بودن بازم اجازه میدادید تو این شرایط برن مدرسه متاسفم واقعا براتون ...که تو این شرایط به فکر ما نیستین مطمعن باشید هیچوقت نمیبخشیمتون اگه خودمون یا خانوادهامون درگیر کرونا بشیم ..هر کدوم از ماها یه عضو از خانودامون بیماری زمینه ای داره که اگه کرونا بگیره ممکنه جونشو از دست بده ..شما اگه ما دانش اموزا براتون مهم بودیم حضوری نمیکردین امتحاناتو اونایی هم که میگید تقلب میکنید امسالو تقلب کردیم سال بعد که مدرسه میریم بازم میتونیم تقلب کنیم تا کجا میخواهیم با تقلب پیش بریم ؟؟چرا تمام افکارتون اینه که ما داریم با تقلب جلو میریم ؟؟

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  اخه ما چکار کردیم که این بلا را سرما میارید اخه اگه خدایی نکرده یکی از دانش اموزی که بیاد مدرسه کرونا داشته باشه و همه بگیرن انبار چه جوابی میخواین بدین
  یکی این ویکی دیگه چرافقط مانهمی ها و دوازدمی ها باید امتحان حضوری بدن فقط مارا میبینید که تقلب میکنیم واصلا بقیه کلاس ها را نمی بینید

  جان مادرتون غیر حضوری بکنید هیچکس راضی نیست حتی کسی هایی که درس میخونن

 • نهم
  ۱۵ ۱

  حاج میرزایی هر غلطی میخوای کن ما امتحان نمیدیم حاضریم رفوزه بشم ولی امتحان حضوری ندم که هم من و خانوادم فوت کنه
  برو فیلم های پوریا مظرفیان ببین
  #نه_به_امتحانات _حضوری
  #ما_امتحان _نمیدیم
  #تمام

 • .
  ۷ ۱۷

  ایران اگر کشوری عاقل و منطقی باشد ازمون ها را آنلاین برگزار نمیکند

 • سیمین
  ۱۱ ۰

  بااین اوضاع هیچ وقت سال های بعد من ایران نمیمونم که بخواد رو آینده دااااخل ایران تأثیر بزاره البته خودم میل به رفتن ندارم ولی اوضاعی که درست کردین مجبورم می‌کنه مثل خیلی های دیگه من هم میریم

 • ناشناس
  ۸ ۰

  این اموزش پرورش میخاره

 • نگین
  ۸ ۱

  امروز دیگ تصمیم نهایی رو اقایون بظاهر مسئول گرفتن ک حضوری بشه خدایی حرفی واسه گفتن ندارم حالا باز نهم ها یکم درسشون راحتره ولی ما دوازدهمیای تجربی و ریاضی بدبخت چیکارکنیم؟؟؟ اموزش و پرورش ابروی خودشو برد چون همین امتحان نهایی دوباره شهریور تکرار میشه

 • پدر دانش آموز۹
  ۱۱ ۰

  چرایکی به دادبچه های مانمیرسه آخ تواین وضعیت چراحضوری اگه یکی ازماپدرهاومادرهاجوونی راازدست بدیم بخاطرکرونا کدوم مسول جواب گوهست وهمین وزیرآموزش وپرورش یه تسلیت ساده هم میادبهمون بگه نه والا پس چراکسی به فکرآینده سازان مملکت نیست

 • نهم
  ۶ ۳

  آخه بچه ها تصمیمشون عوض نمیشه ول کنین همین اش و همین کاسه

 • ناشناس
  ۱۵ ۰

  وقتی میشه حضوری امتحان گرفت پس میشد حضوری هم درس داد
  حضوری درسمون میدادید تا انتظار امتحان حضوری هم داشته باشید

 • ...
  ۱۱ ۰

  این دولت نمی‌فهمه جون ما در خطره فقط اگه ما چیزیمون بشه یقه ی آموزش پرورش میگیریم خوششون میاد فکر میکنن چه خبره خجالت اوره ما حرفمون امتحان غیر حضوری هستش اگه این طوریه ما نمیایم امتحان بدیم من سال دیگه می‌خوانم

 • میترا
  ۱۰ ۰

  من خودم دانشجو هستم
  و کرونا گرفتم به داداشم که پایه نهم ویروسم منتقل شده الان ایشون ناقلن بنده عذاب وجدان گرفتم
  که نبره به دوتا بدبخت بیچاره ام بده
  الان داداشام باید بیاد امتحان بده نده
  چکار کنه
  شما یه فکر باید کنید که چند جانبه باشه نه یک جانبه

 • ناشناس
  ۵ ۱۰

  واقعا برای من عجیبه همه حاضرن برن تو تجمعات شرکت کنن ولی با امتحان حضوری مشکل دارن؟؟!!

 • نازنین
  ۶ ۰

  سلام بنده دانش اموز نهایی سال ۹۹و کنکوری بودم خیلی این اتفاقا برای ما افتاد باوجود همه ی مشکلات با روحیمون بازی شد اذیتمون کردن مسعولین برخورد درستی باما نداشتن و توی اخبار گفتن تعویق دوباره بعد گفتن اشتباه شده تعویق نیست فشار روانی زیاد راسیتش این دولت خیلی وقته دانش اموزارو رنجونده برید بپرسید چه کردن با کنکوریای ۹۹برید سر درستون فقط وقتتون میگذره اینا ب حرف کسی نیستن

 • ناشناس
  ۷ ۰

  میخان به زور کرونا اوج بگیره انتخابات به تعویق بیفته. چرا انتخابات رو زودتر نمیگیرین بگیرین تا اینا پولای برجام روتقسیم نکردن

 • ناشناس
  ۵ ۰

  اگه جون نداشته باشیم یا اگه ما کرونا رو به عزیزانمون منتقل کنیم و بمیرن ما مدرک رو تو آینده چیکار میخوایم وقتی عزیزانمون رو از دست دادیم اون موقع پر از عذاب وجدان هستیم که چرا به حرف یک مسئول بی فکر و بی وجدان گوش کردیم

 • ناشناس
  ۲ ۱۱

  اونا ناراحت کرونانیستن والا که تجمع نمیکردن
  ناراحت اینن که درس نخوندن تو مدرسه جای تقلب ندارن
  واقعا بچه ها بیسواد بالا اومدن

 • فاطمه
  ۶ ۰

  من پایه نهم هستم و از امتحان حضوری هم نمی ترسم ولی اگر دانش آموزی بر اثر کرونا جانشا از دست داد چه جوابی دارید

 • ناشناس
  ۸ ۰

  کلاس سومی حرف نزن تو هنوز نمیدونی کرونا یه ویروسه یا میکروب بعد الکی حرف میزنی😡😑

 • فاطمه جعفری
  ۸ ۰

  واقعا تاسف برانگیزه ،جان ما برای کسی اهمیت ندارد حضوری شدن امتحانات ظلم بزرگترین در تاریخ کشور به دانش آموزان می‌باشد مثل این است که یکسال به طور مجازی و آنلاین جراحی نشان دانشجو بدهی و بعد خرداد بیایی بگو بفرما عمل کن

 • S
  ۱۱ ۰

  یعنی چی اخه چطور بقیه پایه ها مجازی
  ولی نهم دوازدهم حضوری😒😑😐

 • Helena
  ۸ ۰

  ارشد لغو کردن ولی نهایی نه چقدر مدیرن

 • باران
  ۸ ۰

  از یک طرف میگن از تونه بیرون نیاین کرونا زیاد شده از یک طرف امتحانات رو حضوری کردن
  من یک نهمی هستم

 • ناشناس
  ۴ ۳

  ولا موندم چه بگم این همه شبهای احیا تو حسنیها یا بیرون با فاصله نشسته بودن حالا هم برا امتحانات با فاصله بشینین همه ۱ ساعت بیشتر خا نیست امتحانات اصلی حضوری باشه

 • ناشناس
  ۲ ۸

  خانواده ها سواد کافی ندارند من خودم دانش اموز دوازدهم هستم وقتی بنا است معدل ۳۰یا چهل درصد کنکور باشد چطور ممکن است امتحان آنلاین؟!
  اینها آنهایی هستن که می خوان با تقلب امتحان بدن

 • ع
  ۷ ۱

  تورو خدا غیر حضوری باشه

 • Zahra
  ۸ ۱

  واقعا نمیدونم چتونه چه اصرای دارین ک حضوری بکنین
  ما مگه جونمون رو از سر راه اوردیممممم😑😒

 • ابوالفضل
  ۵ ۱

  امتحانات حضوری دیگه چه صیغه ایه
  اقای حاجی میرزایی دو ۱ ماه دیگه دولت اقای روحانی تمام میشه و شما هم میروید و پشت سرتان هم نگاه نمیکنید خواهشا با جان بچه ها بازی نکنید .
  مرگ بر امتحان حضوری

 • احسان
  ۵ ۲

  اقای‌دکترنمکی‌مگه‌شمانمیگفتین‌نبایدتجمعی‌صورت‌بگیردپس
  الان‌چراساکتیدحرفی‌بزنیداگه‌من‌کروناگرفتم‌چه‌شخصی
  چه‌ارگانی‌جوابگومن‌است

 • آیلین
  ۶ ۰

  آیا ما چیزی یاد گرفتیم ک بریم امتحان بدیم ، انقد کرونا سخت و خطرناک بخصوص در نوع های جدیدش ک هر چی فاصله باشه باز کمه آیا میخواید زنجیره قطع نشه ی دانش اموز مبتلا بعد ب دانش امورای دیگه و خانواده هاشون و خانواده هاشون ب ........... سلامتی مهم تر از هر چیز دیگه ای هست
  نه ب امتحان حضوری
  کی پاسخ گو مشکلی پیش بیاد برای سلامتیمون ؟

 • یاس
  ۷ ۰

  اینقد ک در حقمون دارید ظلم میکنید ایشالا همش برگرده به خودتون میخوایین مارو بکشین🤬😡
  ینی چی ک حضوری بشه اصلا انگار شما ادم نیستید شمرین جون ما براتون اهمیت نداره 😭
  مگه ما جونمونو از سر را اوردیم همین حاج میرزایی بچه خودش با پارتی میره بالا بعد دَم از عدالت میزنه واقعا بعضیا باید دهنشونو ببندن فقط خفه شن
  هشتک بی مصرفا

 • یلدا رنجبر
  ۱۰ ۰

  ما حضوری نخوندیم که امتحان حضوری بدیم
  کمی انصاف داشته باشین

 • نهم
  ۸ ۰

  آقا من میگم یا باید بریم و هم تجدید بشیم و هم کرونا بگیریم یا نریم و تجدید بشیم واقعا درک نمیکنن یعنی من که فکر نکنم خودشون زدن به نفهمی درسته ما کرونا رو بهونه میاریم نمی‌فهمم برا اینکه اگه خونده می‌رفتیم الان بگیم معلما درس ندادن میگن نه خیلی خوب اصلا ما درس نخوندیم اصلا مقصر ما ولی به هیچ عنوان اجازه ندارم ما رو بفرستن برا امتحان آدمی که تجدید میشه نمره کم میاره کلی انگیزه از دست میده اینا علاوه بر جون ما با آینده مون هم بازی میکنم.

 • ناشناس
  ۸ ۱

  مثلا میخوای بگی خیلی ادم حسابی هستی بگیر ید حضوری بگیرید به درک ما بمیریم شما باید جواب بدین وگرنه برا من فرق نمیکنه

 • K.k
  ۹ ۲

  ب نظر من راه سومش اینه ک اصلا در هیچ پایه ای امتحان گرفته نشه و همه چی بر حسب تلاش دانش آموز در طول سال در کارنامه معلوم بشه، اینجوری خیال هردو گروه هم بابت عدالت و کرونا راحته

 • پویا
  ۱۰ ۱

  نه به امتحانات حضوری

 • ناشناس
  ۱۴ ۰

  آقا مگر تدریس حضوری بوده که ما حضوری امتحان بدیم هیچ کس حاضر نمیشه برای حضوری امتحان

  • ناشناس
   ۶ ۰

   #نه به- امتحانات -حضوری

 • ناشناس
  ۹ ۰

  لطفا امتحانات حضوری نباشه چون هیچکدوم از بچه ها هیچی نمیدونن نمیگیم معلما بد درس میدن ن خوب درس میدن از همینجا ازشون تشکر میکنم
  ولی ما نفهمیدیم

 • رامین
  ۹ ۰

  واقعا این درست نیست ما تو مجازی درس خواندیم درس ها را هم خوب متوجه نشده ایم حالا میگین بیاییم مدرسه امتحان بدیم این دیگه چه کاری است اخه یکم انصاف داشته باشید این ظلمه بخدا یا مجازی کنید یا حدقل چند روز دیگه وقت بدید

 • ناشناس
  ۹ ۰

  سلام و عرض ادب.
  دوستان حتی اگه خدایی نکرده امتحانا رو این ظالما حضوری کردن ما نباید حاضر بشیم و بریم مدرسه.اول سال هم گفتن همه باید بیان مدرسه یک نفر هم نرفت.الان هم نرید تا مثل اول سال ضایع بشن.#نه_به_امتحانات_حضوری

 • ناشناس
  ۹ ۰

  خداکنه عقلشون یکم کار کنه
  که وقتی آنلاین درس دادین ظلمه که حضوری امتحان بگیرین

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  من راه سوم رو میگم
  آماده سازی سایت ایمن که با خارج شدن ازش امتحان بسته بشه
  بعدش غیرحضوری باشه که واقعا کرونا زیاده
  سوم امتحانات سرجای خودش از بیست و سوم به صورت غیر حضوری باشه
  و در ضمن در جواب وزیر آموزش و پرورش باید بگم که جناب شما که میگین حق دانش آموزان سال گذشته ضایع میشه
  اونا حضوری بودن حضوری امتحان دادن
  ما غیر حضوری هستیم غیر حضوری امتحان میدیم
  در اسلام این رو میگن برابری ن چیزی که استدلال شما هست .

 • علی
  ۹ ۰

  آقای وزیر بهداشت و وزیر و آموزش پرورش شماها ک دم از عدالت می‌زنید آیا واقعا عدالت و برقرار میکنید اگه خدای نکرده یکی از ماها کرونا بگیریم چه کسی جوابگوی هزینه های دوا و دکتر ما میشه ماهایی ک پول ی لقمه نون رو ب زور جور میکنیم کدوم مردی حاضره هزینه درمان ما رو پرداخت کنه از خدا بترسید ب فکر مردم بی پول هم باشین شماها تو مدرسه پروتکل ها رو میگین رعایت کنن آیا بیرون از مدرسه هم میتونید جلوی دانش آموزا رو بگیرید ک باهم دست ندن شوخی نکنن با فاصله کنار هم وایستن بس کنید تموم کنید این بی عدالتی ها رو از خدا بترسید بدونید اگ بلایی سر بچه ها و خونواده اشون بیاد باید جوابگو بشین

  • نهمی
   ۹ ۰

   بابا میرزایی نفهم چرا انقدر تو زبون نفهمی داداشم بیماری زمینه ای داره و دوازدهمه و منم که نهمم اگه دادشم چیزیش بشه تو میای جواب میدی فکر کردیم ما چی هستیم که کرونا نمیگیریم اگه دادشم چیزیش بشه هفت جد و آبادتو نفرین میکنم الهی خودتم با تریلی ۱۸ چرخ نابود بشی همه میگن نه به امتحانات حضوری اونوقت این الدنگ میگه آره به امتحانات حضوری انقدر دوست دارم مثل کیسه بوکس بزنمت تا بترکی
   # نه به امتحانات حضوری

 • مهسا
  ۹ ۰

  اقایونی که از کلاس انلاین بچه هاشون اینو میدونن که فقط حاضری زدن و رفتن به ادامه خواب ناز، چرا، چون پشتشون گرم جیب مبارک پدرشون و کلاس های خصوصی معلم سرخونشونه چه میدونن کلاس انلاین چطور بود و به بچه‌ها چی گذشت. بایدم الان مقتدرانه سیاستشون رو توی سر امثال ما بکوبن. اونا چه دغدغه ای واسه اینده بچه هاشون دارن؟ هیچ و هیچ.

 • ناشناس
  ۷ ۰

  ما امتحان حضوری نمیدیم

 • عسل زارعی
  ۸ ۱

  سلام . من مادر دانش اموز نهمی هستم . من جای دخترم کلا درس خوندم.اگر میشه من باید بیام برا امتحان😆

 • ناشناس
  ۴ ۰

  ما نهم ها که حساسیت امتحان هامون کمتره چرا ما باید حضوری باشه سال پیش که نهم غیر حضوری بود حالا حساسیت رفته بالا امسال کرونا نیست امسال کرونا خطرناک نیست واقعن چرا باید از جان دانش آموزان بازی کنید ما هم آدم هستیم کرونا برای ما هم خطر داره واکسن هم نداریم

 • م
  ۴ ۱

  خدا کنه هیچکس مریض نشه بر اثر این امتحانات ولی اگر خدایی نکرده کسی مبتلا بشه یا جون خودشو از دست بده همش گردن مسولین هستش خدا انشاالله به حق همین شبای عزیز ازتون نگذره که به فکر مردم نیستید

 • ناشناس
  ۵ ۱

  واقعا برای این دولت متاسفم خدا کنه آقای وزیر کرونا بگیره چون فقط در اون صورت کوتاه میای چون فقط جون خودت برات عزیزه من وهیچ دانش آموز دیگه ای دوست نداره کرونا بگیره آخه خدا لعنتت کنه استرسه امتحان را داشته باشیم بس نیست باید همش استرس کرونا را داشته باشیم اگه خودت دانش آموز نهمی ودوازدهمی میداشتی بازم حضوری میکردی به خدا اون موقع غیر حضوریش میکردی آقای عادل ...کجای عدالته آموزش غیر حضوری امتحان مجازی کجای عدالته همه باید در خانه بمانن به جز نهمی ها ودوازدهمی...

 • سروش
  ۷ ۰

  ما یعنی آدم نیستیم ما جونمون برامون ارزش نداره هرکس بره امتحان حضوری بده فقط خودشو کوچیک می‌کنه تف تو آموزش پرورش که امتحان هارو میخواد حضوری بکنه که مثلا بگه شهر ها سفیدن یا خبری از کرونا نیست ولی روزی ۱۳۰۰نفر دارن میمیرن فکر نکنید اخبار میاد راستشو بگه هرچی میگه دروغه هیچ وقت نرید امتحان حضوری چون فقط خودتونو کوچیک میکنید همین

 • کیوان
  ۲ ۳

  برای بحث کرونا می توانند روز امتحانات رو بر اساس تعداد دانش آموزان جوری تقسیم بندی کنند که احتمال انتقال آلودگی به زیر یک درصد برسه
  یعنی مثلاً اگر ۹۰ تا دانش آموز سال آخری در یک مدرسه هست
  بیاد تو ۹ روز امتحان برگزار کنه و انتخاب دانش آموزان رو هم بر یه اساسی که خودشون صلاح بدونن
  ولی بحث اینکه امتحان غیر حضوری برای تدریس غیر حضوری
  این اصلا معنی ندارد و تقلب گسترده صورت میگیرد
  مثلاً طرف خانواده ای خیلی مرفه دارد و خانواده اش هم در جریان نیست دانش آموز می‌ره به یه شخصی که به کل مباحث درسیشون مسلط هست پول میده و کل امتحان رو اون شخص میده و نمره ی کامل میگیره در صورتی که خود دانش آموز هیچی بلد نیست
  خوب اینجا حق اون کسی که درس رو خودش خونده چی میشه ؟
  امتحانات از نظر من باید حضوری باشه و پروتوکل ها هم به گونه ای اجرا بشه که احتمال انتقال آلودگی به زیر ۱٪ برسد

 • عسل زارعی
  ۶ ۳

  من مادر کلاس نهمی هستم . کل درسامو من آنلاین خوندم ‌حالا کی وقت امتحانههه میخوام امتحان بدم خخخخ

 • مریم
  ۹ ۰

  سلام خسته نباشید ما با امتحانات حضوری مخالف هستیم لطفا به فکر سلامت بچه ها باشین خودتون شعار میدادین جمع نشویم تا کم نشویم حالا همه بچه هارو جمع میکنید اگه دست کم از هر مدرسه ای ۵نفر داشته باشن و ما بگیریم تکلیف ما چیه رییس اموزش پرورش تضمین جون بچه ها رو میکنه الان توی استان ما آمار کرونایی روز به روز در حال زیادشدنه من پدرم مشکل تنفسی دارن الان دوساله حتی یه مسافرت یا خونه ی فامیلی نرفتیم بخاطر مشکل پدرم حالا بیام امتحان بدم که جون خودم و خانوادم به مشکل بخوره میخوام بدونم شماها خودتون هم بچه های خودتونو میفرستین توی جمعیت ۳۰۰_۴۰۰نفری واقعا براتون متاسفم که همه چی براتون مهمه بجز جون‌ افراد جامعتون

 • ناشناس
  ۵ ۰

  من یه دانش آموز دوازدهمی هستم باید برای امتحان باید از روستا به شهر برم خوابگاهم که بسته است چجوری حضوری امتحان بدیم
  غیرحضوری باید باشه

 • ناشناس
  ۵ ۰

  به درک حضوری کنید من کرونا بگیرم بمیرم شما باید بیاید جواب مامانمو بدید میفهمید که چی میگن حالا هی بگید حضوری

 • نهمی
  ۸ ۰

  لطفا ازتون خواهش میکنم مجازی کنید

 • ناشناس
  ۷ ۰

  باید غیر حضوری باشه امتحان

 • هر کس حالا
  ۳ ۱

  شما واقعاً خجالت نمیکشید
  با یه مشت معلمای عقده ای ک فقط به فکر تقلب کردن ما هستند
  تا وقتی معلمی شغل انبیا ست ک معلم با جون و دل تدریس کنه و به حقوق دانش آموزاش احترام بزاره نه اینکه تا ما میایم حرفی بزنیم و سوالی بپرسیم بگه منفی خانم
  معلمی این نیست ک بخاطر آرامش و راحتی خودش بچه ها رو مجبور به وظایف خودش کنه

  حالا با این اوضاع میخان امتحانات حضوری هم بکنن
  آقای حاجی میرزایی اگه شما توی یکی از کلاسای درسی ما اد بشی اونوقت میفهمی من چی میگم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  چرا به فکر بچه ها نیستید کی حضوری درس خوندن که حالا باید حضوری امتحان بدهند

 • محمد
  ۳ ۰

  آقای وزیر اگر فرزندی داشتید در سطح کلاس نهم و دوازدهم راضی میشدید امتحان حضوری برگزار میشد یا اینکه شرایط تصمیم گیری عوض میشد چرا با جان و سلامت دانش آموزان و خانواده ها و جامعه بازی میکنید با این تصمیم نشان دادید نه سلامت دانش آموز نه خانواده و نه جامعه برای شما اهمیتی داشته و در صدد ایجاد مشکل هستید تصمیم درستی در این آخرین روزهای صدارتتان بگیرید تا حداقل به نیکی از شما یاد شود

 • E ؟؟؟؟
  ۵ ۰

  واقعا باعث تاسفا جان ما بازیچه ی شما شده من کلاس نهم هستم الان وقتی صد درصد اموزش ها مجازی خوب ما تدریس و امتحان باید ب شیوه ی مجازی باشه و سطح حضوری خیلی بالا هستش لطفا جان دانش اموز ها را بخطر نندازید ک چند سال بعد بیست و هفت اردیبهشت را قیام خونین دانش اموزان نام گزاری کن و عزاداری کن
  شما فرزند خودتون رو اجازه میدید بره امتحان حضوری بده
  الان از ما امتحان شبه نهایی گرفتن که سوالاتش خارج از کتاب بود یعنی نهایی سخت تره #نه -به -امتحان حضوری

 • نه به امتحان حضوری
  ۷ ۰

  بابا همه دارن میمیرن تو چه فکری هستین

 • یه فیلسوف
  ۵ ۰

  هر روز شاهد مرگ و میر بیشتر هستیم بیماری های متفاوت تر ک به کرونا مرتبطه حال این قضایایه مهمو گذاشتین کنار و چسبیدین به یک چیز پیش پا افتاده ک تاخیر اون مثل پارسال مشکل ساز نیست
  خواهشمندم از تمام شما اگر ذره ای جون ما براتون ارزش داره به تعویق بندازین یک روز دو روز نیست که یک ماهه تورو خدااااااا از رو منطق تصمیم بگیرین
  # تعویق نهایی

 • ناشناس
  ۷ ۱

  سلام من یک دانش آموز ناهمی هستم ترس از امتحان حضوری رو ندارم ولی ترس از کرونا و از دست دادن خانواده رو دارم یعنی وحشت میکنم درسم در حد 18، 19 هست
  قبول دارم که امتحان مهمه مخصوص برای ما هایی که می خوایم انتخاب رشته بکنیم
  کسایی که میگن خیلیا به خاطر خودشون میگن که امتحان تقلب کن به نظرم اشتباه می کنن چون اگه بخوان تقلب کن خودشان به باد میرن این سال رو با تقلب بدن سال دیگه رو چی
  نمیتونن
  شاید جان یکی برای دیگران هیچ ارزشی نداشته باشه ولی برای خودش خیلی شیرینه برای پدر و مادرش خیلی شیرینه
  انصاف خیلی خوبه
  یکمی انصاف به خرج بدین
  کسایی هم که میخوان تقلب کنن به خودشون آسیب میزنن سنگ شونو به سینه نزنین

 • حرف حساب
  ۱۰ ۰

  هر شب که می‌خوابم نفرین تون می کنم که اینجوری ای کاش همتون با خاک یکسان بشیددددد چرا داریم زجرمون می‌دین به خدا این کار با مرگ تدریجی هیچ فرقی ندارن اخه ای احمقی که میگی امتحانات حضوریه باشه قبول ولی لا اقل دریای مهم حضوری باشه نه دریایی که تا حالا نخوندم الههی یا من بمیرم از کرونا که دیگه خسته شدم نمی کشند یا ریشه ی شما از بیخ کنده بشه همه با ارامش زندگی کنم

  • ناشناس
   ۵ ۰

   اقای حاجی زاده کاش یکم ما نهمی ها و دوازدهمی هارو درک میکرد من متشکر بودم ازشون

 • محمد
  ۷ ۰

  کسی نره سر امتحان میخان چی کار کنن

 • زهرا
  ۸ ۰

  تورو خدا امتحان ها ی نهایی حضوری نباشه چ،ن ما یه سال مدرسه ندیدیم ،امتحان نهایی مجازی باشه کنکور حضوری

 • ناشناس
  ۹ ۰

  عدالت کجاست هیچ عدالتی وجود نداره
  اگر ما کرونا گرفتیم کی جواب میده
  اگه ما مردیم کسی هست جواب بده
  هیچ کس مسعول نیست

 • یه دانش آموز بدبخت
  ۶ ۰

  چرا اینجوریه به خدا دیگ خسته شدم🥺💔😭 جونمون که مهمتر از امتحانا هست چرا غیر حضوری نمیکنن بره انقدر فشار و استرس روحی روانی رو دانش آموزا و خوانواده ها نباشه 💔🥺

 • متین
  ۶ ۰

  لطفا مجازی کنید

 • ناشناس
  ۴ ۰

  آقای میرزایی اگه امتحانات حضوری خطری نداره ،پس چرا واکسن معلم هارو در اولویت قرار دادید
  تازه تعداد معلم ها در مدرسه حدود ۲۵ نفره،اما دانش آموزان نهم هر مدرسه ۱۰۰ الی ۲۰۰ نفر هستند

 • محسن
  ۴ ۱

  والا العان کرونا هندی و آفریقایی نوجوانان و جوانان رو می گشه شما دارید به کرونا فرصت انتقال بیشتری می دین می گین تقلب بچه بمی رن بهتره 😕😕

 • امیر
  ۴ ۰

  من نمیدونم اینارو کی رو کار اورده درس دادن به ما غیر حضوری امتحان حضوری این چه کاریه با بچه های‌مردم میکنید

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اوضاع خرابه، چی همش میگین حضوری جونمون در خطره وقتی ادمی نباشه آينده ای هم نیست

 • SAMRND
  ۴ ۰

  امتحان حضوری نمیدیم. شماهم دانش آموزان نهم و دوازدهم بیاید مرد ب

  همه باهم باشیمو هیچ کودوممون امتحان ندیم😎

 • ندا پری بیگی
  ۴ ۰

  چرا واقعا چرا امتحانات پایه نهم و داوزدهم حضوری است مگر ما چه فرقی با بقیه داریم. اگر من کی پدرم پول ندارد اگر گرفتم دکتر حاج میرزای شما پول مریضی من رو پرداخت میکنی؟ دکتر حاج میرزایی فکر کن بچه ی خودت میخواد بره این جور موقع ها با عقل تصمیم نگیر با احساست تصمیم بگیر اگه بچه ی خودت باشه و بره امتحان نگرانش نمیشی. هیچ وقت همچنین مسئولان بی مسئولیتی ندیدم من هیچ چیز نمینونم بگم بهتون فقط جز یک چیز متاسفم 😔😔😔😔😔😔

 • امیر
  ۱ ۰

  سلام

 • ناشناس
  ۵ ۰

  ما بچه هامونو نمیفرستیم باید غیر حضوری امتحان بدن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ما جونمون از سر راه نیاوردیم امتحان غیر حضوری🧐🧐🧐

 • ناشناس
  ۴ ۰

  لطفا غیر حضوریش کنید مادوتا عزیزازدست دادیم بخاطرکرونا این بیمارباکسی شوخی نداره من بچم مریضه کم خونی داره آسم داره چقدر بزارم بچم بره اخه خانواده چ گناهی دارن مگ جون بچهاشون ازسرراه پیدا کردن لطفا رسیدگی کنید بچهاگناه دارن بخدا

 • محمد طاها
  ۱ ۳

  سلام من خودم نهمم . بنظرم حضوری باشه بهتره و دلایل خودمم دارم . همین شمایی که داری میگی غیر حضوری باشه . خودت واقعا بخاطر جونت و سلامتیت این رو میگی یا اینکه راحت تر بتونی تغلب کنی ؟ البته این بی توجهی های آموزش و پرورش هم جای سوال داره .

 • ناشناس
  ۴ ۰

  امتحانات غیر حضوری کنید سخته از انلاین بودن یهو بیایم رو حضوری

 • کلاس نهم
  ۶ ۰

  لطفا به صورت مجازی باشع با تشکر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  کلاسا حضوری نبوده ماهم امتحان حضوری نمیدیم
  اگه کلاس حضوری بود ما هم امتحان حضوری میدادیم
  آموزش نبوده ما درسارو یاد نگرفتیم دو تا فایل میفرستن ما با این دو تا فایل چی یاد میگیریم
  حتی اگه امتحانات حضوری باشه ما شرکت نمیکنیم تمام

 • حسین
  ۴ ۱

  اگه غیر حضوری نمیکنین لااقل عقب بندازین یکم مارو درک کنین

 • هفتم
  ۶ ۰

  سلام. اقای محترم. اموزش پرورش. بچه های پایه نهم ویازدهم درس حضوری نخوندن که حضوری امتحان بدند. پس از شما لطف می کنم که. امتحان های این دو پایه حضوری نباشد
  چون این بچه ها گناه ندارند. تو مدارس. کرونا. می گیرند من خودم. کلاس هفتم هستم ولی دارم از بچه ها. دفاع می کنم چون گناه درند

 • مهران
  ۵ ۱

  اقا جون مادرتون ولمون کنید به خدا ما سال اخریا چه گناهی کردیم که الان باید جونمون رو به خطر بندازین من چند ماهه پامو از خونه بیرون نزاشتم اخه چرا اینکاررو میکنین هاااااااا بابا خودتون میگین کرونا شوخی بردار نیست کرونا رو جدی بگیرین بتمرگین تو خونه بیرون نیاین تو تجمعات شرکت نکنین اخه چی بگم بهتون الان میگین باید بیاین امتحان حضوری بدین آقا یکمم به فکر ما باشین ما تقلب کنیم و نمره بگیریم خیلی بهتر از اینه که جونمون در راه امتحان بدیم
  اگه امتحانات حضوری بشه ما امتحان نمیدیم و میندازیم برای سال دیگه سال دیگه کرونا بود سال بعدش تا کرونا بره جونمون ارزشش بیشتر از علممون هست
  #در امتحان _حضوری _شرکت _نمیکنیم
  مهران دوازدهم ریاضی

 • ناشناس
  ۵ ۰

  اگ امتحانات را غیر حضوری کنید هیچ اتفاق خاصی نمیفته شماها دیگ دارید خیلی بزرگش میکنید
  اگ یکی فردا کرونا گرف خودتون باید جواب مامان و باباش رو بدید
  عقلم خوب چیزیه برا تصمیم گیری درس و عاقلانه

 • یکی
  ۳ ۰

  یعنی ما آینده سازیم ولی هیچکدام از ما از کشور راضی نیستیم منکه چند سال دیگه ایران نمیمونم

 • ناشناس
  ۶ ۱

  بخدا من نمی‌دونم شما مارو چی فرض کردیده از ی طرف معلما اینقدر تکلیف میگن که ی روز نشد استرس نداشته باشیم از ی طرفم به خاطر حضوری یا غیر حضوری شدن امتحانا سردرگم شدیم از ی طرفم نزدیکا امتحانا نوبت دوم ی دفعه ای تصمیم میگیرید میاین آمادگی میگیرین و باز هم فرصت سوزی در خواندن درس بعد نتیجه همه اینارو حضوری شدن امتحانا میگیرین😑😑

 • 😏😏😏
  ۶ ۰

  ..... بخدا والا تماس تصویری که دیگه خوبه از کجا می دانید که اغلب می کنیم اااااااای خدا من نمی خوام بمریم......

 • عسل
  ۸ ۰

  واقعا متاسفم برای همیچین عدالت و دولتی ..
  اسم خودتونو مزارین دولت؟
  هه😏

 • ناشناس
  ۷ ۰

  واقعا برای وزارت بهداشت متاسفم که موافقت کرده چی میشه امسالی غیر حضوری کنید

 • Hzhar Baboth
  ۸ ۰

  با سلام عرض احترام
  به نظر بنده نباید امتحانات حضوری باشن البته فقط به خاطر کرونا نه کرونا رو میتونیم با رحایت های پرکول های بهداشتی حل کرد ولی ما درس رو انلاین یا گرفتیم باید امتحانمونم آنلاین باسه

 • علی
  ۶ ۰

  سلام باتوجه به فرمایش های متین مسولان و اعتراضات برخی ها پیشنهاد هایی هم وجود داره مثلا تاثیر نمرات پایه دوازدهم از کنکور حذف بشه در این صورت حق کسی نمیسوزه حتی تجمعی اتفاق نمیفته برای برگذاری امتحانات در مدارس به صورت حضوری هزینه بردار و خطر ناک خواهد بود هم از لحاظ مصرف الکل و مواد ضد عفونی کننده و هم از لحاظ دستکش و ماسک لذا خواستار این هستیم که در این شرایط بهترین راه مجازی و حذف تاثیر مثبت نمره دوازدهم در کنکور است

 • نهمی
  ۸ ۰

  حضوری کردن کار اشتباهیه چون هم کلاس مجازی بوده و هم ممکنه جون ما در خطر بیفته

 • ناشناس
  ۹ ۰

  آقای میرزایی من دختری هستم کلاس نهم که کرونا گرفتم و مرگ رو با چشمام دیدم آیا شما ضمانت می کنید آیا هزینه های درمان منو شما قبول می کنید آیا قول میدید که من این بار کرونا بگیرم زنده میمونم یا نه ؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۹ ۰

  واقعا که مگه مدرسه رفتیم که حضوری امتحان بدیم اگه خودت اموزش پرورشم جای ما بود تو مجازی درس خوند نمیتوانست حضوری درس بخونه

 • رضوانه
  ۷ ۴

  من خودم پایه هفتم هستم
  ولی به حال من فرق نمیکنه حضوری شه یا نشه
  از جهت های مختلف نگاه کنیم
  خب کرونا زمانی فرد میگیره که تو اون محیطی که هست پروتکل های بهداشتی رعایت نشه و .....که خیلی نظر من رو طولانی میکنه ولی اصلی ترین کار همین رعایت پروتکل های هست بگیم تت هر کلاس حداقل ۴ دانش آموز بشینه همه هم خیلی فاصله داشته باشن یا تو حیاط ها مدارس بچینن خیلی کم پیش میاد که کرونایی گرفته شه ....اگه هم گرفته شه تقصیر خود دانش آموز و معلمین هست چرا؟ چون معلم ها زیاد جدی نگرفتن به بچه ها یا خود دانش آموز رعایت نکرده یا از قبل خودش داشته
  دوم اینکه وزارت آموزش و پرورش بعد از وزارت بهداشت مهم ترین وزارت کشور است علت اینه که آموزش خیلی مهمه اگه از ریشه بد باشه تو همه بحث های کشور تاثیر داره و بخاطر همین عوامل و اینکه دانش آموزان نمره واقعی رو باید بگیرن ۲ پایه مهم یعنی نهم (برای تعیین رشته )و پایه دوازدهم که این ۲ پایه در سرنوشت هم دانش آموز و هم خود کشور تاثیر میزاره اومدن و از بین همه پایه ها گفتن این ۲ پایه بیان ......اگه کاملا رعایت شه .....شاید از چندین میلیون دانش آموز نهمی یا دوازدهمی فقط تو کشور ۲ نفر آنها مبتلا شن
  حرف این هست که آنلاین درس داده شده و هنوز بچه ها سر خیلی از بخش ها ممکنه مشکل داشته باشن و معلم ها هم خیلی کمشون درک میکنن که حد سختی و راحتی سوالات باید جوری باشه که با تدریس دانش آموزان بخوره بچه ایی وقتی فقط از هر درس ۳ تا ویس گوش داده چه انتظاری دارن به سوالاتی که تو سال های پیش که دانش آموزان حضوری میومدن جواب بده
  و اخرین دلیل فکر کنم این باشه ......اینکه بعضی دانش آموزان تقلب کردن این یه حقیقته تقلب کردن و کم خوندن و وقتی گفته شد حضوری هست فقط دنبال بهونه هستن
  یا اینکه خیلی خانواده حساسی هستن و میترسن بچه اشون رو بفرستن امتحان حضوری بده چون میترسن کرونا بگیره
  همین دیگه نظر من اینه امید وارم همه نارضایتی ها بیشتر سر سلامتی باشه و جز اون دانش آموز ها کسی نباشه که همه رو تقلب کرده و میترسع😁😄

 • زهرا
  ۶ ۰

  من بچه هام نمیفرستم امسال امتحان بدن نه رای میدهم نه امتحان حضوری بدن

 • رانی
  ۶ ۰

  من یه دهمی هستم
  واقعا درکتون میکنم
  پارسال با اینکه اول کرونا بود و همه خیلی میترسیدن امتحانمون رو حضوری کردن
  ماهم مثل شما خیلی حرف زدیم خیلی خواهش کردم
  ولی هیچ
  میخوام بگم که این دولت دلش به حال بچه ها نمیسوزه
  فقط بلدن از خودشون تعریف کنن😐

  • نهمی
   ۱ ۰

   امتحانات که پارسال گرفتن سخت بود؟؟؟؟؟؟
   چرا تکه غیر حضوری نمیکنید عجب ادمایی هستیدا😑😑😑😑😐😐😐😐

 • نصیری
  ۵ ۱

  باعرض سلام

 • مادر نگران
  ۶ ۰

  .پارسال که دختر من نهمی بود میگفت مامان مراقبی که جلو من نشسته بود مدام سرفه میکرد .میدونید من چه نگرانی داشتم که مبادا کرونا داشته ؟
  شما دستورات رو به مدارس ابلاغ میکنید ولی بعصی مدارس اجرا نمیکنند .تکلیف سلامتی بچه ها چه میشه .تازه بعضی بچه ها امثال پسر من که کنکوری و ۱۲ هست و مشکل تنفسی هم داشته چکار کنند ؟
  واقعا با جان و اعصاب و روان ملت بازی نکنید .
  باید بچه ها سالم باشند تا بتوانند سر جلسه یا کنکور حاضر شوند .شما با این تصمیم جان ب
  دانش آموزان و خانواده شان را بخطر میاندازید .

  • ناشناس
   ۰ ۰

   آموزش و پرورش نباید امتحانات دوازدهمی ها رو مجازی برگزار بکنه چون سال قبل تو اوج کرونا حضوری برگزار کرد و الانم باید حضوری باشه اگه نباشه این ینی نا عدالتی

 • ناشناس/نهمی
  ۴ ۰

  واقعا برا همه مسئولین متاسفم
  چرا امتحان هارو میخوان حضوری کنن ما اگه کرونا بگیریم اونا جواب میدن؟
  خیلی سخته وقتی کل سال مجازی بوده حالا بری حضوری امتحان بدی.

 • شخصی که از اموزش پرورش متنفره
  ۱ ۰

  بچت اگه نهم یا دوازدهم باشه میگی حضوری بازم؟بچا کرونا بگیره بخندم
  اون کلاس سومی هم برو بشین شیرتو داغ کن بخور

 • نصیری
  ۳ ۰

  با عرض سلام ای آموزش و پرورش شما وژادن ندارید

 • نصیری
  ۱ ۰

  می خواستم بگویم ای آموزش و پرورش واقعا براتون متاسفم خودتان را جای ما دانش آموزان بگذارید لابد با خود فکر کردید که اگه امتحان حضوری باشه حق از کسی ضایع نخواهد شد به والله این طوری نیست من با دو چشم خودم دیدم در امتحان حضوری در حضور معلم هم تقلب می کردند البته موقعی که کرونا نبود.

 • حرف حساب
  ۱ ۰

  توجه توجه دوستان نهمی و دوازدهمی تصمیم برای امتحانات حضوری قطعی و تمدید شده است من خودم نهمی هستم و شمارا درک می کنم من از همه ی شما درخواست می کنم نگذارید سلامتی همه ما به خاطر بی فکری مسئولین به خطر بی افتد.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  🙂💔امتحان که میدیم در هر صورت ولی واقعا این عدالت نیست، واقعا متاسفم برا این نظام اموزش کشورم، :)

 • ناشناس
  ۲ ۰

  حداقل دروس اختصاصی رو حضوری بگیرن وبا فاصله

 • ..
  ۳ ۰

  اخ جون من که مجازیم ولی خدایش دوازدهم و نهم گناه دارن 😶🥺

 • ناشناس
  ۲ ۱

  اگر امتحانات بخواد حضوری برگزار شود باید تمام مقاطع حضوری انجام دهن نه فقط نهم و دوازدهم

 • Miss. Abdi
  ۶ ۰

  😐🔪🖕🏼

 • Ahmad
  ۲ ۰

  سلام من دانش آموز کلاس دوازدهم رشته ریاضی ام و همیشه هم شاگرد اول بودم و اصلا این طوری نیست که ما به خاطر ضیف بودن درسمون بخوایم امتحانا لغو بشه لطفا اگه لغو نمیشه لطفا لطفا لطفا به تاخیر بندازیدش

 • ناشناس
  ۱ ۰

  باشه قبول ما به هر دری زدیم که اقا منی ک مجازی درس خوندم چه به امتحان حضوری؟؟؟
  داره از آسمون کرونا میباره باور کن در حق ما هیچ ضایعی شکل نمیگره این شمایین که دارین بدترین حق دنیارو در اقبال ما میکنید... من به عنوان یه دانش اموز هیچوقت این مسئولین رو حلال نمیکنم نمیبخشم

 • یک مادر
  ۲ ۰

  چراازاول کرنابرای مدارس امکانات وپرتکلهای بهداشتی ضدعفونی نذاشتن که بچهاحضوری بزن و الان استرس حضوری نداشته باشن چرا برابچهامون واکسن نزدن هیچکس راضی نمیشه چون اهمیت به واکسن دانش اموزاوبهداشت مدارس نذاشتن مهم نیست که بچه ی من بمیردیابماند

 • مجید
  ۴ ۰

  به نظر من اگر تو این امتحانات حضوری اگر دانش آموزی کرونا گرفت و فوت کرد مقصر اصلی وزیر آموزش و پرورش و باید دادگاهی بشه

 • فاطی‌
  ۱ ۰

  به نظر من که اگه امثال بچه های نهم و دوازدهم بیفتن بهتره تا اینکه از جونشون بگذرند
  برای آموزش و پرورش که هیچی مهم نیست فقط میگن زور رو سر بچه ها باشه

 • Zahra
  ۱ ۰

  لطفا مجازی برگزار کنید واقعا انصاف نیس وقتی مجازی آموزش دیدیم حضوری امتحان بدیم
  دقیقا معلم ها اصلا توضیح جامعی نمیدادن طی مجازی بودن کلاس ها فقط در حد یه جزوه...

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من یه دانش آموز نهمی هستم کلا که هیچی با کلاس آنلاین یاد نگرفتم و معلمی که بیاد فقد یه کلیپ تو گروه بفرسته و بره تا هفته دیگه بنظرتون دانش آموز چجوری میتونه یاد بگیره و بره امتحان حضوری بده و بازم میگم نه به امتحانات حضوری،، آموزش و پرورش میخواد کشتارگاه راه بندازه دلش برای بچهای مردوم نسوخته،،، لعنت

 • مادر نگران
  ۱ ۰

  واقعا جون بچه های مردم اندازه بچه های خودتون ارزشمند نیست ما این قبلا هم میدونستی

 • یگانه
  ۳ ۰

  تنها مشکل ما فقط خرج کفن و دفن بود اوکی میریم با خیال راحت کشتارگاه💔

 • 🌹
  ۳ ۰

  لطفا امتحانات را غیر حضوری کنید چون با این شیوع کرونا واقعا نمیشه# به امتحانات غیر حضوری

 • Hhl
  ۲ ۰

  سلام.یعنی دوازده سال درس خوندیم با بهترین نمره و معدل هیچ؟اونا ارزشی ندارن فقط معدل سال دوازدهم تو کنکور تاثیر داره؟جناب من اصلا نمیخوام معدلم تاثیر داشته باشه.کی گفته معدل رو تاثیر بدین.من امسالم نمیتونم کنکور بدم چون با این وضع افتضاح تدریس و یادگیری همین که تجدید نشم درس هارو برام کافیه.فکرش رو بکنید منی که همیشه دانش آموز دوم یا اول کلاس بودم؟الان انقدر بی ارزشیم یعنی؟پس اون همه تلاشمون کجا رفت لعنتیا.حداقل عقب بندازید.یا حداقل دروس عمومی هر رشته رو خیلی سبک تر کنید.چی رو حذف کردید اخه؟من حفظیاتم داغونه.اصلا به خاطر همین اومدم تجربی.بعد الان درس سلامت که اون همه سنگین و زیاده به چه دردم میخوره؟دینی هیچی حذف نشده.عربی هم همینطور.شیمی رو ففط اومدین صفحه اول فصل رو حذف کردین؟واقعا هنر کردین.عقب بندازید امتحانات رو لطفا

 • N
  ۰ ۰

  خدا اجرتون بده با این تصمیم عاقلانه تون نهم و دوازدهم در هر حال حضوری...جالبه واقعا

 • NIC
  ۰ ۰

  اینجا مادربزرگامون قصه نمیگن چون بچه ها دیگه ته قصه رسیدن

 • فلانی
  ۳ ۰

  خاک ط سرتون با این تصمیم گیری تون. فقط همین رو میتونم بگم. نسل سوخته مائیم نه دهه شصتیا😬

  • ناشناس
   ۲ ۰

   دقیقا

 • مبینا
  ۱ ۰

  حالا اون بگه ما وقتی نرینم امتحان بدی که به طور ما رو امتحان نمیبرن که
  من کلاس معنی هستم خودم به این عقیده که همه با هم جمع بشیم و امتحان ندیم
  همین

 • Reza
  ۳ ۱

  خانواده ها نگران نباشند هزینه دفن و کفن دانش اموزان رایگان است.🤐

 • ناشناس
  ۰ ۵

  باید حضوری باشه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  من بعنوان پدر خانواده باید بدونم ک امتحان حضوری املا 'انشا' قرآن' آموزش دفاعی و مطالعات چقدر تاثیر داره ک بچه ها باید توی این شرایط بد بروند حضوری امتحان بدن؟ شما ک از عدالت حرف میزنید لااقل فقط ریاضی 'علوم و عربی رو حضوری کنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آخر آقای میرزای کار خودت کردی انشالله کرونا بگیری بمیری نامرد همه پایه ها غی حضوری فقط نهم ودوازدهمی حضوری خیر نبینی تو زندگی

 • محمد تقی
  ۰ ۰

  آقا بچه من از روز اول کرونا بیرون نرفته با کسی هم حضوری به جز پدر و مادر و برادرش ارتباط نداشته گیریم که تو مدرسه همچی درست باشه طولانی شدن راه مدرسه راه چکار کنیم با این همه وضعیت خطر ناک کی تضمین میکنه توی راه مدرسه بیماری رو نگیره خدا لعنتتون کنه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  به نظرمنم این موضوع اصلادرست نیست که امتحانات پایه نهم ودوازدهم حضوری صورت بگیره..اگرواقعاخطری وجودنداره پایه های دیگه هم بایدحضوری امتحان بدن چون یادگیری اوناهم خیلی اهمیت داره برای مثال اگردرکلاس هفتم معادلات وعبارت های جبری و...مطالب روبه خوبی متوجه نشیم نمیتونیم درپایه های هشتم ونهم انهاروگسترش بدیم ودچترمشکل میشیم..کلاس ونهم ودوزادهم بخاطرانیتخاب رشته اهمیت بیشتری دارن ولی امتحاناتشون تنهامربوط به کتاب های پایه خوشون میشه وچیزفراتری نداره..بنابراین درخواست دارم العان که تواین شرایط برگزاری امتحانات حضوری مشکلی نداره برای تمام پایه هاصورت بگیره...

 • محمد تقی
  ۳ ۱

  به عنوان یک پدر می پرسم ، اگر دانش آموزی قبل از تمام شدن امتحانات کرونا گرفت تکلیف چیست ؟
  بقیه درسهایی که امتحان نداده چی میشه

 • محمد تقی
  ۰ ۰

  چرا متن من نمایش داده نمیشه

 • ه ک
  ۲ ۱

  واقعا من برای این اموزش پروش متاسفم که متوجه نیست دارد چه کاری انجام میدهد وبا یک اشتباه باز امار مرگ میر روز به روز بالاتر میرد چرا اینکار میکنید مگر جون بچه های ما ارزشی ندارد با غیر حضوری کردن نه کسی باسوادتر می شواد نه بی سوادتر کلاسهای هشتم ویازدهم هم غیر حضوری امتحان می دهند پس انها هم اطلاعاتشان نه تنها بیشتر نیست نه کمتر از بچه ها نهم ودوازدهم ..... کمی فکر کنید ومانند کشورهای دیگر به فکر مردم باشید اگر شما جزء این مردم هستید

 • نهم
  ۳ ۱

  نباید امتحانات نهم ودوازدهم حضوری برگزارشود باید غیرحضوری برگزار شود.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اینطوری که اینا پیش میرن میخان همرو بکشن من بدون پدر مادرم چجوری زندگی کنم این از این بعدشم شما که انقدر التماس میکنین جای نرین تو خونه بمونید پس چرا امتحانا حضوری مگه حضوری درس دادن که حضوری امتحان میخان وافعا این نمره لعنتی تو کجایی زندگی ما بچه ها تاثیر داره که انقدر سفت سخت میگید امتحانات باید حضوری باشه کی تو مجازی درس یاد گرفته که میخاد حضوری امتحان بده خب پس در نتیجه باید امتحان غیر حضوری باشه

 • دوازدهمی
  ۰ ۰

  دیوونه خونه هست اصلا نه مملکت
  اگر شرایط برگزاری دارید چرا هرچی آزمون تو خرداد بود تعویق دادین به جز نهایی؟

 • man
  ۱ ۱

  انقدر به قشر جوون و نگرانی هاشون و خواسته هاشون بی توجهن که هرروز دارم بیشتر احساس تنفر میکنم نسبت به مسوولا ..حس کسیو دادم که انداختنش یه گوشه نه نگاش میکنن نه صداشو میشنون...ولی منم یه روز بزرگ میشم همه این نفرتا و ازاراتون یادم میمونه..شرایط کرونا فقط برای ارشد و وکالت و...خطرناکه برای ما دوازدهمیا که یه ناه میخوهیم بریم و بیایم هیچ خطری نداره نه؟؟

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دلایل مطرح شده توسط دستگاه های مجری به هیچ وجه از جانب ما خواستاران تعویق کنکور قابل قبول نیست این درحالیه که موضع ما دررابطه با دلیل اول کاملا همسو با نظرات کارشناسیست و همین سبب شده که ما از ان دسته از خواستاران تعویق باشیم نه امتحانات مجازی اما دررابطه با دلیل دوم و تداخل مکان و زمان انتخابات با امتحانات درهمین تاریخ مقرر هم فاصله بین آن ها کمتر از یک هفته است و این نشان ازاین دارد که دربدترین حالت اگر انتخابات به دور دوم و تیرماه کشیده شود میشود با زمان کمتر از یک هفته لغایت تا ۱۰تیر شرایط مکانی امتحانات نهایی را فراهم و استارت زد بدون بروز مشکلی در تداخل و دررابطه با دلیل سوم طبق گفته دکتر توکلی معاون درمان ستاد با وجود نزولی بودن پیک چهارم ما همچنین دراین پیک قرار داریم و تا ماه اینده درصورت رعایت همگانی میتوان گفت که از ان عبور کردیم و طبق فرمایشات آقای رئیسی به دلیل سلامت داوطلبان هیچ آزمونی نباید درخرداد برگزار شود یا صحبت های آقای حاجی میرزایی که داوطلبان نگران تداخل آزمون ها نباشند چون مثل پارسال به راحتی میشود در مرداد کنکور را برگزار کرد حال با کنار هم گذاشتن صحبت های مسئولین و مجریان و با اعتماد به اینکه کشور دروضعیت قابل اعتمادی از لحاظ شیب کرونا به جلو میرود آیا این وسط حق داوطلبان پایه دوازدهم نیست که ناحق میشود یا باز هم قرار هست به ناحق مجبور به سکوت و رضایت شویم؟!

 • یاسمن
  ۳ ۱

  ن به امتحانات حضوری توی این کرونا و جون ما و خانواده های مریضیمون واسمون خیلی ارزش داره و اینکه ما بریم امتحان بدیم و چیزیمون بشه شما ها جواب میدید تصنیم درست بگیریذ فکر کنید ما جای بچه های شما هستیم نظرتون رو عوض کنید
  ن. به.امتحانات. حضوری
  ن. به.امتحانات. حضوری

 • نهمی
  ۵ ۱

  لطفا غیرحضوری کنید کسی نمیاد غیرحضوری کنه چرا غیرحضوری نمیکنید واقعا یکم به فکر ما باشید .

 • طاها حصینلو
  ۱ ۵

  واقعا باید تاسف خورد از دانش آموزای تنبلی که داریم که کل سال تحصیلی بخور و بخواب میکنن بعد الان میترسن که امتحانا حضوری شه. واقعا دستخوش. دم حاجی میرزایی گرم که امتحانای نهم و دوازدهم رو حضوری کرد

 • ایران
  ۰ ۳

  برای سنجش مقدار آموخته ی دانش آموزان حتما باید امتحانات در هر شرایطی حضوری برگزار شود تا معلوم شود کسانی که خود ، پدر و مادر و دبیرانش را در این مدت فریب داده و درس نخوانده روسیاه شود و از ارتقا به کلاس بالاتر محروم گردد . درس نخواندن آنقدر بی ارزش شده که بچه پر روهای فضول هم معترض شده اند . دمارشان را باید گرفت . آموزش و پرورش بسیار سهل انگار و تخریب گر ارزش علم و آموزش در ایران است .

 • دوازدهمی
  ۲ ۰

  امتحانات نباید حضوری باشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لطفا فقط کنکور را حضوری برگزار کنید و اثر معدل را از ورود به دانشگاه حذف کنید( مثل سالیان قبل)

 • ناشناس
  ۱ ۲

  واقعا خوشحالم که امتحانات حضوریه منم هم کلاس نهمی هستم و متاسفم برای بچه های تنبلی که میگم نباید حضوری باشه

 • یونسی
  ۰ ۲

  اینای ک گفتن غیر حضوری برگزار بشه همونان که تموم پایه هاشونو با نمره مفت اومدن بالا مثل پارسال که با تقلب تمومش کردن کلاس ۱۱همی هارو میگم که امسال ۱۲ شدن
  اگه امتحاناتو غیر حضوری کنید یک زلم بزرگ در حق دانش اموزان ۱۲همی پارسال کردید اقای حاجی میرزایی نکنید این کارو امتحاناتو حضوری انجام بدین که اینده و نمره همه دانش اموزان واقعی باشه نه اینکه برن از رو کتاب یا حتی من خودم شنیدم گفتن میریم واسه امتحانات معلم خصوصی میگیریم که معلم بیاد جواب سوالاتو برامون بده ایا این کار درست است !!!!!!!
  پس خواهش میکنم که امتحانات رو غیر حضوری نکنید !!!!!! تا تکلیف دانش اموزی که شب و روز درس میخواند و تلاش میکند با دانش اموزی که تا به حال با نمره مفتی که از طرف مدرسه گرفته است در یک سطح نباشند
  با تشکر از همگی شما

 • قبادی
  ۰ ۴

  اقای حاجی میرزای خیلی ممنون از تصمیمی که گرفتی و امتحاناتو حضوری برگزار میکنی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سرویس که ندارید پس باید دانش آموزان را پدر و مادرها ببرند و بیاورند. در مدت امتحان با ازدحام پدر و مادرهای نگران دم درب مدرسه چه می کنید؟ فیلم این صحنه ها برسد به رسانه های معاند چه می شود؟ التماس تفکر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این همه دکتر ومهندس بیکار تو مملکت هسته شما برید اونا رو ببرید سر کار بقیه پیش کش واقعا با جان بچه های مردم بازی می کنید مردم شدن براتون موش ازمایشگاهی دلت بخواد ساز کوک می زنید دلتتان نخواد ساز نا کوک اگر اتفاقی برا بچه های ما بیفته جواب گو هستید با این پیشرفت کرونا اگر با خانواده مشکل دارید چرا رو سر ملت خالی می کنید

 • دنیام پسر ودخترم
  ۰ ۰

  شما برید اون بنده خداهایی که دکترو مهندس. و....هستند رو ببرید سرکار بچه های ما پیش کش یعنی واقعا بچه های ما شدن موش ازمایشگاهی که هر جور دوست داشته باشید خودتون اهنگ می زنید وبچه های ما برقصند اگه اتفاقی برا بچه های ما بیفته جواب گو هستید یعنی تو خونتون مشکلی پیش می یاد باید بیاین رو سر بچه های ما خالی کنید برید دلتان از هر جا پر هسته همون جا خالی کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بحث و جدل فایده ای ندارد اینم مثل مابقی تصمیمات دولت بدون پشتوانه است فقط بدون فکر تصمیم گرفته شده

 • شعله
  ۰ ۰

  ببخشید شماها خودتون واکسن زدین نشیتین نظر میدین .مکه بچها گوسفندن بریزن امتحان حضوری بدن .اول واکسن میزدین براشون بعد هی نظر حضوری حضوزی بدین

 • pari
  ۲ ۰

  ما که اول دبیرستانیم چرااااااااا حضوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  سه تا از امتحانامون حضوری .
  واقعن برا شما و تصمیمتون متاسفم.

  • یگانه
   ۰ ۰

   چه درسایی حضوری شده؟

 • یونس عوض زاده
  ۰ ۴

  هم من می‌دونم و هم شما دانش آموزان عزیز.موضوع ترس از کرونا نیست.از اول سال لم دادی رو تخت و خوابیدی .حالا هم هیچی بلد نیستی.می خواهی تقلب کنی.
  قرار نیست همه جا بی عدالتی باشه.
  باید امتحان حضوری بشه.
  دویستا دانش آموز ریختن کنار هم جلوی آموزش و پرورش که حضوری امتحان نگیرید(اگر ترس از کرونا دارید چرا اینجا رعایت نکردید)

 • کلیدساز
  ۱ ۰

  اقای مثلا وزیر،اگه انقد برات مهمه که حق دانش اموزا پایمال نشه،بیا چشه کورتو واکن ببین معلمات چطور درس میدن😑

 • نهمی
  ۰ ۰

  کل مدرسه ما نمیرن برای امتحان ها تو گروه مدرسه گفتیم که ما نمیایم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام تورو خداربه ما رحم کنید من واقعا از ابتلا شدن به کرونا می ترسم به خدا راست می گویم همه که مثل هم نیستند کسانی هم هستند که مثل من خیلی نگران سلامتی خودشان هستند تجمع هم نکنید زیرا کسانی که تجمع می کنند پیش آموزش و پرورش نشان می دهد که ترس از کرونا ندارند بلکه فقط ادعای دروغ می زنند پس مهم تر از همه سلامتی جامعه هست در ضمن حرف از عدالت نزنید ای مسئولان عدالت یعنی اینکه به دانش آموزان خود صادق بودن را یاد دهید بلکه در امتحانات حضوری هم به قرآن تقلب آن هم به صورت زیاد هست. پس برای نهمی ها سه درس مهم را حضوری کنید مثل علوم برای رشته تجربی و ریاضی رشته ریاضی و مطالعات برای رشته انسانی برای دوازدهمی ها هم همینطور باشه خیلی خوبه درس هارو چرا حذف کردید به ضرر ما تمام می شود خواهش می کنم با این بی فکری های خود کاری نکنید که مملکت با ترک تحصیل دانش آموزان مواجهه شود. توجه توجه توجه☝☝

 • ناشناس
  ۲ ۰

  استدلالت را برای خودت نگه دار آقایی که اسم خودتو گذاشتی وزیر لعنت بهت

 • صادق
  ۳ ۰

  ببخشید ها ولی شما اصلا جون انسان ها براتون مهم نیس هرچی نزدیک انتخابات میشه امار کرونا مایین میااید و بعد میگید که ایران رو با دیگر کشورها مقایسه نکنید دیگر کشور جان یک هموطن براشون ارزشمند است ولی ...

 • دریا
  ۱ ۰

  آخرش حضوریش کردن دهنتون سرویس باو

 • ناشناس
  ۲ ۰

  لطفا ازتون خواهش می کنم امتحانا رو غیر حضوری کنید
  من به عنوان یک دانش اموز نهمی ازتون خواهش میکنم
  دوستان عزیز لطفاااا همه پشت هم و پیگیر باشیم و هم را حمایت کنیم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اقای میرزایی اگه ما کرونا بگیریم تو خوبمون میکنی؟ میدونید چقدر مدرسه شلوغ میشه؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شما لطفا حرف نزن کلاس سومی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آخه میرزایی به خود‌ش بچه هاش واکسن خارجی زده و دانشگا کارشناسی رو لغو کرده بچه های خودش تعطیله بیچاره نهمی ها

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من ی سوال دارم از شما
  مگر شما نمیگید با رعایت کامل بریم سر امتحان .حالا چرا با رعایت کامل از اول سال مارو درس ندادین حضوری
  اگر ک حضوری بشه واقعا ب جرعت میگم بیشتر کشور ک نمییان هیچ اون کسانی ک میان هم تحدید میشن چرا چون هیچی بلد نیستن

 • ی نهمی
  ۲ ۰

  راستش حرف زیاده ک بزنم اما بیاین عاقلانه حرفمو تموم کنم
  من از اول سال حالا نتونستم یا نشد ک درس بخونم چرا چون من سر کار رفتم حالا خدا میدونه ک چند نفر مثل من هستن یا اصلا چیزی هایی دیگه......... بعد ناموسن من از شما ی سوال دارم سوالم اینه ک مگه نمیگید با رعایت بیاین امتحان بدید چرا با رعایت از اول سال بهمون حضوری درس ندادید?.....

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ما امروز رفتیم اولین امتحان دادیم چنان دوستان در بغل گرفتیم که اگه کرونا نگیرمون خیلی خوبه اصلا از ماسک استفاده نکردیم آخه مگه میشه با ماسک امتحان داد حالا ببینید تا یک هفته دیگه اوضاع کشور چه طور میشه بعد آقای حاجی میرزایی متوجه اشتباهشون میشه