کد خبر 507438

سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کرمانشاه؛

تردد مسافر از مرزهای استان کرمانشاه ممنوع شد

سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کرمانشاه گفت: تردد مسافر از امروز (شنبه سوم اسفندماه) تا اطلاع بعدی از مرزهای استان به منظور مقابله با کرونای انگلیسی ممنوع است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مسعود بهرام نژاد روز شنبه افزود: براساس تصمیم ستاد استانی مدیریت کرونا با توجه به تهدیدات بهداشتی و شیوع واریانت جدید ویروس کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کشور عراق، پایانه های مرزی پرویزخان، خسروی، شوشمی، سومار و شیخ صله تا اطلاع بعدی به روی مسافران ورودی و خروجی مسدود می شود.

وی اظهار داشت: مسافران عراقی که اکنون داخل کشورمان هستند می توانند با مراجعه به مرز و با همراه داشتن تست کرونا از مرز خارج شوند.

سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه گفت: ترانزیت و فعالیت تجاری همچون روال گذشته و با تدابیر بهداشتی در مرزها انجام می شود و رانندگان خودروهای ترانزیت با انجام آزمایش تشخیصی قطعی کرونا (رپید تست یا پی سی آر) تحت نظارت نیروهای بهداشتی مستقر در نقطه صفر مرزی و منفی شدن نتیجه آزمایش، می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

بهرام نژاد افزود: تاکنون هیچ موردی از سرایت ویروس کرونای انگلیسی در استان کرمانشاه مشاهده و ثبت نشده است.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از استان کرمانشاه صادر می شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

ارسال نظر