کد خبر 555532

چینی‌ ها در رویای ایجاد سومین غول فولادی جهان

دو شرکت فولادی چینی قصد دارند از طریق ادغام با هم به سومین تولیدکننده فولاد در جهان تبدیل شوند.

به گزارش شینهوا، دو شرکت چینی آن‌استیل و بِنگانگ قصد دارند با یکدیگر ادغام شوند و مجموع ظرفیت خود را به 63 میلیون تن فولاد خام برسانند. قرارداد ادغام این دو شرکت در روز 20 آگوست بسته شده و در قالب آن 51 درصد از سهام بنگانگ قرار است به آن‌استیل واگذار شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس؛ دو شرکت این اقدام را راهی برای افزایش ظرفیت تولید خود می‌دانند. در صورت نهایی شدن این قرارداد آنها به سومین تولیدکننده فولاد در جهان تبدیل خواهند شد. در حال حاضر باید ادغام این دو شرکت از سوی سازمان رقابت و مقابله با انحصار چین و دولت این کشور تایید شود.

در حال حاضر شرکت بائو وی چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در جهان و پس از آن شرکت آرسلور میتال لوکزامبورگ هم در جایگاه بعدی قرار دارد. قرار است تا سال 2025 ظرفیت تولید فولاد این دو شرکت ادغام شده به 70 میلیون تن فولاد خم و 50 میلیون تن کنستانتره آهن افزایش یافته و درآمد آنها به 46 میلیارد دلار برسد.

چین با تولید بیش از یک میلیارد تن فولاد در سال 2020 بزرگ‌ترین تولیدکننده این محصول در جهان به شمار می‌رود و تلاش می‌کند تا با ادغام شرکت‌های نه چندان بزرگ خود غول‌های فولادی بزرگی را تا سال 2025 ایجاد کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر