کد خبر 550337

رژیم غذایی برای دوستداران محیط زیست

بر اساس اطلاعات بنیاد شورای اطلاعات بین المللی غذا، از هر ده مصرف کننده خوراکی‌ها، شش نفر می‌گویند مهم است که غذایی که خریداری و مصرف می‌کنند به صورت طبیعی و با تکیه بر اصول زیست محیطی تهیه شود. در حال حاضر، رژیم غذایی جدیدی مبتنی بر خوردن غذا‌هایی با کربن کم در حال رشد است. این رژیم غذایی دوستدار آب و هوا یا محیط زیست نامیده می‌شود و صنعت غذا را متزلزل می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، تا سال ۲۰۵۰، حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد از گونه‌های روی زمین به دلیل تغییرات آب و هوایی منقرض می‌شوند.

لزلی پول، استاد کالج رولینز، می‌گوید: "من فکر می‌کنم ما اکنون می‌توانیم اقدامات لازم را برای کاهش این تغییرات و کاهش تأثیرات آن انجام دهیم. "

یک قدم مهم این است که مراقب آنچه می‌خورید باشید. روند غذایی جدیدی به نام رژیم آب و هوایی یا خوردن غذا‌ها بر اساس رد پای کربن در حال افزایش است. برخی رستوران‌ها گزینه‌های اقلیمی را به منو‌های خود اضافه کرده اند. همچنین برچسب‌هایی را به منو اضافه کرده اند که به مشتریان اجازه می‌دهد ردپای کربن آیتم‌های منو را ببینند؛ بنابراین چگونه می‌توانید از رژیم آب و هوایی پیروی کنید؟

شاید باید  ابتدا مصرف گوشت گاو را کاهش دهید. پول توضیح می‌دهد: "تولید گوشت گاو شامل استفاده زیادی از انرژی و آب است. "

در حقیقت، برای تولید تنها یک چهارم پوند گوشت، شما به ۱۵۰ گالن آب نیاز دارید. همچنین باید  از مصرف بادام، پسته و آووکادو خودداری کنید، زیرا همه آن‌ها برای رشد به آب زیادی احتیاج دارند. در عوض به میوه و سبزیجات مناسب فصل پایبند باشید و از بازار‌های محلی خرید کنید. این تغییرات کوچک در رژیم غذایی شما، می‌تواند به پیشرفت‌های بزرگ در آینده‌ای روشن و پاک کمک کند.

رژیم دوست دار آب و هوایی نه تنها برای محیط زیست مفید است، بلکه برای سلامتی شما نیز مفید است. حذف گوشت قرمز مانند گوشت گاو می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، سینه، پروستات، لوزالمعده و معده را کاهش دهد.

ارسال نظر