بر اساس آخرین آمار؛

متوسط قیمت مسکن در تهران به ۱۹میلیون تومان رسید/ افزایش ۸۰درصدی معاملات

براساس گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در خردادماه امسال با افزایشی ۱۲.۱ درصدی نسبت به ماه قبل، به ۱۹ میلیون و ۷۱هزار تومان رسیده است.

متوسط قیمت مسکن در تهران به 19میلیون تومان رسید/ افزایش 80درصدی معاملات

به گزارش اقتصادآنلاین، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، آمار بازار مسکن خردادماه ۹۹ تهران را منتشر کرد.

براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران 19 میلیون و 71 هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته که متوسط قیمت مسکن (هر متر واحد مسکونی) 17میلیون و 6هزار و 600تومان بود، بر این اساس قیمت مسکن افزایش حدود 2 میلیون و 65 هزار تومانی را نشان می‌دهد. در نتیجه، متوسط قیمت مسکن در تهران در اردیبهشت ماه نسبت به ماه قبل آن، 12.1 درصد افزایش یافته است.

همچنین متوسط قیمت مسکن در خرداد ماه سال گذشته 13میلیون و 425 هزار و 400تومان بود که طی یک سال رشد 5 میلیون و 640هزار تومانی در هر متر داشته است. به عبارت دیگر، متوسط قیمت مسکن در تهران در خردادماه نسبت به ماه مشابه سال قبل، 42 درصد افزایش یافته است.

همچنین تعداد مبایعه نامه‌های صادر شده در بخش مسکن در خردادماه امسال 11 هزار و 46واحد بوده، در حالی که در خردادماه سال گذشته 6 هزار و 127 واحد مسکونی به فروش رسیده است، بنابراین تعداد مبایعات مسکن در خرداد امسال نسبت به سال گذشته، معادل 80.3 درصد رشد داشته است.

02

ارسال نظر
ارسال نظر
  • محمد
    ۰

    مبارک است انشااله٬ لطفا از اين ببعد قيمت هاى مربوط به اجاره پشت بام هاى منازل را نيز جهت پشتباميون ( بر وزن مستضعفين) منتشر نماييد چون که اخبار نبايد فقط براى خانه دارها باشد بلکه اين نسل جديد استحقاق اين را دارند که قيمت هاى مربوط به خود را بدانند و در آمارها به طور رسمى گنجانيده شوند