کد خبر 574634

بی ام و موتور سوخت فسیلی را حذف می‌ کند

رییس بخش تولید شرکت بی ام و BMW اعلام کرد که این خودروساز تا سال ۲۰۲۴ تولید موتورهای احتراق داخلی در کارخانه اصلی خود در مونیخ را متوقف خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، رییس بخش تولید شرکت بی ام و BMW اعلام کرد که این خودروساز تا سال ۲۰۲۴ تولید موتورهای احتراق داخلی در کارخانه اصلی خود در مونیخ را متوقف خواهد کرد.

به گزارش  رویترز؛ میلان ندلیکوویچ، مدیر تولید شرکت آلمانی بی ام و، روز جمعه در کنفرانسی به مناسبت آغاز تولید مدل الکتریکی i۴ گفت: موتورهای احتراق داخلی که در حال حاضر در مونیخ ساخته می‌شوند، در آینده در کارخانه‌های BMW در اتریش و بریتانیا تولید خواهند شد، اگرچه خودروهایی که از این موتورها استفاده می‌کنند همچنان در کارخانه مونیخ مونتاژ خواهند شد.

به گفته این شرکت، با این حال، تا سال ۲۰۲۳ حداقل نیمی از وسایل نقلیه تولید شده در مونیخ برقی خواهند شد (یا خودروی برقی با منبع انرژی باتری یا پلاگین هیبریدی).

شرکت بی ام و هدف گذاری کرده است که حداقل ۵۰ درصد از فروش جهانی خودروهای جدید خود را تا سال ۲۰۳۰ به خودروهای الکتریکی اختصاص بدهد.

الیور زیپس، مدیرعامل این شرکت در کنفرانسی که هفته گذشته برگزار شد، اعلام کرد که اگر بازاری تا آن زمان موتورهای احتراق داخلی را ممنوع کند، این شرکت برای عرضه تمام الکتریکی آماده خواهد بود.

به گفته این شرکت، خودروی الکتریکی با باتری i۴ در خط مونتاژ مشترک با مدل‌های احتراق داخلی و هیبریدی مانند BMW سری ۳ سدان و تورینگ ساخته شده است، تغییری که ۲۰۰ میلیون یورو (۲۳۳ میلیون دلار) سرمایه گذاری در زیرساخت‌های تولید هزینه داشت.

خط مونتاژ مشابهی در حال حاضر در کارخانه خودروسازی دینگولفینگ Dingolfing در حال انجام است که BMW iX را در کنار مدلهای هیبریدی و احتراق داخلی تولید می کند.

ارسال نظر