کد خبر 453308
پس از ابتلای بیش از ۱۳۰کارمند تسلا به کرونا:

تسلا دوباره به دردسر افتاد

پس از گزارش ابتلای بیش از ۱۳۰کارمند تسلا به کووید ۱۹، این شرکت سعی دارد کارمندانش را متقاعد کند کووید۱۹ در تاسیسات این شرکت در سراسر جهان منتشر نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تسلا سعی دارد ۵۵ هزار کارمند خود را متقاعد کند ویروس کرونا در تاسیسات این شرکت در سراسر جهان منتشر نشده است. این در حالی است که طبق گزارشی جدید در وب سایت تسلا بیش از ۱۳۰ کارمند یا پیمانکار این خودروساز برقی به کووید۱۹ مبتلا شده اند.

تسلا روز چهارشنبه با ارسال ایمیلی به کارمندانش ادعا کرد از ماه ژانویه تاکنون کمتر از ۱۰ فرد مبتلا به کووید ۱۹ به انتقال ویروس به محل کار منجر شده اند.

اما در همین ایمیل گزارش هایی تایید شد که طبق آنها تسلا مشغول بررسی بیش از ۱۳۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا میان کارمندانش است. این موارد شامل پیمانکارانی نیز می شود که خارج از تاسیسات این شرکت فعالیت می کنند.

به نوشته «لوری شلبی» نائب رییس بخش محیط زیست، ایمنی و بهداشت تسلا،  کمتر از ۰.۲۵ درصد کارمندان این شرکت در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به عبارت دیگر این رقم نشان می دهد بیش از ۱۳۷ کارمند این شرکت به کووید۱۹ مبتلا شده اند.

ایمیل ارسال به کارمندان تسلا در حقیقت واکنش به گزارش وب سایت «الکترک»(Electreck.co) است که ادعا کرده تست تشخیص کووید۱۹ بیش از ۱۳۰ کارمند یا پیمانکار تسلا مثبت بوده و همچنین صدها تن از کارمندان نیز منتظر نتایج آزمایش خود هستند.

این وب سایت ادعا می کند گزارش مذکور با توجه به اطلاعات داخلی تسلا نوشته شده است.

شلبی نیز در ایمیل خود اشاره کرده اطلاعات مذکور هنوز تایید نشده بوده و شامل کارمندانی در سراسر جهان بود که احتمالا به کووید۱۹ مبتلا شده اما هرگز وارد تاسیسات نشده اند یا هنگامیکه کارخانه ها تعطیل بوده، در خانه به ویروس مبتلا شده اند. 

او در این باره می افزاید: تقریبا تمام موارد ابتلا به کرونا در محل کار اتفاق نیفتاده است. بیشتر موارد ابتلا مربوط به افرادی بوده که با فرد مبتلا به کرونا هم خانه یا همسفر بوده اند. این عده پس از بهبود از بیماری در محل کار خود حاضر شده اند.

ارسال نظر