کد خبر 203376

شورای رقابت وارد شور شد

خودرو امروز چقدر گران می‎شود؟

عصر امروز بحث خودرو و تعیین تکلیف قیمت ها در دستور کار شورای رقابت قرار گرفته و مجوز افزایش قیمت‌ها در اختیار شرکت های خودروسازی قرار خواهد گرفت.

براساس اعلام شورای رقابت عصر امروز بحث خودرو و تعیین تکلیف قیمت ها در دستور کار شورا قرار گرفته و در نهایت مجوز افزایش قیمت‌ها در اختیار شرکت های خودروسازی قرار خواهد گرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، هرچند بنا به اذعان رئیس شورای رقابت امسال نرخ تورم و نرخ بخشی پایین بوده و به همین دلیل اگر افزایشی هم در خودروها باشد آنچنان نخواهد بود، اما شرکت‌های خودروسازی از اوایل امسال بر طبل افزایش قیمت کوبیده و به بهانه های مختلف قیمت محصولات خود را تغییر داده‌اند. برخی از درخواست افزایش 10 تا 15 درصدی‌ها قیمت‌ها توسط خودروسازان آنهم به بهانه افزایش قیمت مواد اولیه صحبت کرده اند اما همچنان شورای رقابت مانع این یحث بوده و مدعی است قیمت ها افزایش چندانی نخواهد داشت.

البته شورای رقابت تأکید کرده که برای کیفیت نامناسب خودروها هم نمرات منفی را در نظر می گیرد و همانند سال گذشته این موضوع را یک عامل اساسی در مجوز افزایش قیمت‌ها می‌داند.

با توجه به این موضوعات باید منتظر ماند و دید امروز کدام شرکت خودروساز بابت کیفیت نامناسب محصولات خود جریمه و در نهایت قیمت خودرو تا چه میزان افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر