کد خبر 556731

ادعای سی‌ ان‌ ان؛

کرزی و عبدالله در حبس خانگی هستند

شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان به نقل از یک منبع گزارش داد، حامد کرزی رییس‌جمهور اسبق افغانستان و عبدالله عبدالله عملا در پایتخت، در بازداشت خانگی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در شرایطی که سخنگویان طالبان بر لزوم تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان با حضور همه شخصیت‌های این کشور تاکید کرده است، یک رسانه آمریکایی مدعی شده که حامد کرزی و عبدالله عبدالله در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

شبکه «سی‌ان‌ان» در صفحه اینترنتی ویژه خود برای خبرهای مربوط به افغانستان، روز پنجشنبه (امروز) به نقل از یک منبع گزارشی درباره وضعیت این روزهای دو چهره شناخته شده و مقام پیشین دولت افغانستان منتشر کرد.

منبع استنادی این رسانه آمریکایی ادعا کرد که حامد کرزی رییس‌جمهور پیشین افغانستان و عبدالله عبدالله رییس «شورای مصالحه ملی» این کشور در کابل پایتخت این کشور «عملا در بازداشت خانگی» به سر می‌برند.

در این گزارش به نقل از «یک منبع» آمده است که طالبان نیروهای حفاظتی و امنیتی حامد کرزی رییس‌جمهور پیشین افغانستان و عبدالله عبدالله  را خلع سلاح کرده‌اند.

به گفته این منبع، طالبان روز دوشنبه همه تسلیحات و خودروهای تیم حفاظت مسلح حامد کرزی جمع آوری و توقیف کرد و این موضوع باعث شد که او به خانه عبدالله عبدالله برود و آنجا سکونت گزیند.

منبع استنادی شبکه سی‌ان‌ان که این رسانه اشاره‌ای به نام و هویت او نکرده است، همچنین اعلام کرد که نیروهای طالبان روز چهارشنبه (دیروز) به خانه عبدالله عبدالله هم رفتند و تسلیحات و خودروهای تیم حفاظت او را توقیف کردند.

این منبع افزود: «کرزی و عبدالله بدون محافظشان (نیروهای حفاظتی)، عملا در کابل در بازداشت خانگی هستند».

طبق گزارش سی‌ان‌ان، یک سخنگوی طالبان هفته گذشته در مصاحبه با این رسانه گفته بود که طالبان خواهان ایجاد یک حکومت فراگیر در افغانستان است و از زمان تسلط بر کابل، گفت‌و‌گوهایی در این زمینه با حامد کرزی و عبدالله عبدالله داشته است.

یک منبع به سی‌ان‌ان گفت، در حالی که هفته گذشته عبدالله عبدالله درباره ایجاد حکومت فراگیر توسط طالبان ابراز خوشبینی کرده بود، اما حالا خوشبینی او در این باره کمتر شده است.

ارسال نظر