کد خبر 556025

اوکراین ربایش هواپیما از کابل را تکذیب کرد

سخنگوی وزارت خارجه اوکراین با رد کردن گزارش‌ها مبنی بر ربوده‌شدن یک فروند هواپیمای اوکراینی از افغانستان، گفت تمام هواپیماهای این کشور به سلامت به این کشور بازگشته‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بعد از انتشار اخباری مبنی بر ربوده‌شدن یک هواپیمای اوکراینی از فرودگاه کابل و انتقال آن به ایران، وزارت خارجه اوکراین این گزارش‌ها را تکذیب کرد.

«اولِگ نیکولِنکو» سخنگوی وزارت خارجه اوکراین امروز (سه‌شنبه) گزارش‌ها مبنی بر ربوده‌شدن یک فروند هواپیمای اوکراینی از افغانستان و انتقال آن به ایران را رد کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «ریانووستی»، نیکولنکو در پاسخ به سوالاتی درباره ربایش هواپیما، توضیح داد: «هیچ هواپیمای اوکراینی در کابل یا هیچ جای دیگری ربوده نشده است. گزارش‌ها درباره ربوده‌شدن هواپیما که در رسانه‌ها دست‌به‌دست می‌شود، واقعیت ندارد».

وی همچنین تصریح کرد که تمام پروازهای اوکراینی که برای بازگرداندن اتباع این کشور از افغانستان به فرودگاه کابل رفته‌اند، به سلامت به کی‌یف بازگشته‌اند. به گفته وی تاکنون ۲۵۶ اوکراینی از افغانستان خارج شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه اوکراین درباره وضعیت فرودگاه کابل نیز توضیح داد: «باید درک کنیم که وضعیت در فرودگاه [کابل] به آشفتگی و هرج‌ومرج نزدیک است، افراد زیادی تلاش می‌کنند تا از کوچکترین فرصت برای خروج از کشور [افغانستان] استفاده کنند. تلاش‌ها برای خارج کردن افغان‌هایی که با اوکراین همکاری داشته‌اند نیز ادامه دارد».

این در حالی است که پیشتر «یوگنی یِنین» معاون وزیر خارجه اوکراین مدعی شده بود یک هواپیمای این کشور که برای خارج کردن اتباع اوکراینی به کابل رفته بود از سوی افراد ناشناس ربوده شده و به ایران رفته است.

ارسال نظر