کد خبر 553914

پس از استعفا اشرف غنی؛

ملابرادر رییس دفتر ریاست جمهوری افغانستان شد

مقامات افغانستان امروز، یکشنبه اعلام کردند، اشرف غنی استعفا را پذیرفت و این کشور را ترک کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، منبع در ریاست‌جمهوری افغانستان امروز،‌ یکشنبه اعلام کرد، اشرف غنی در سایه اوضاع بحرانی افغانستان با استعفا موافقت کرد.

او تصریح کرد: اشرف غنی ضمن موافقت با ترک پستش، کشور را ترک کرد.

این مقام کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان گفت، احتمال وقوع درگیری در کابل وجود ندارد زیرا طالبان تمایلی به خشونت ندارد.

این مقام همچنین توضیح داد،‌ اخبار درباره توافق بین طرف‌های افغان بر سر انتخاب علی احمد جلالی، وزیر کشور سابق برای نخست‌وزیری موقت کشور شایعه است.

این منبع ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان گفت، بحران کنونی ظرف دو یا سه روز خاتمه می‌یابد.

او در عین حال تاکید کرد،‌ اشرف غنی، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی و محمود فضلی، رییس دفتر ریاست‌جمهوری، کابل را به مقصد تاجیکستان و از آنجا به کشور سوم ترک کردند.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی آشتی ملی افغانستان نیز تایید کرد که رییس ‌جمهور غنی از مقامش کناره گیری و کشور را ترک کرده است.

یک منبع نزدیک به طالبان نیز گفته است که ملابردار معاون سیاسی طالبان و رییس دفتر سیاسی طالبان ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، این منبع گفته است که هیئتی به رهبری ملابردار معاون سیاسی طالبان و رییس دفتر سیاسی طالبان ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری را بر عهده خواهد داشت.

به گفته منبع، این هئیت امروز یا فردا دوحه را به مقصد کابل ترک خواهند کرد.

پیش از این رسانه‌های تاجیکستان گزارش دادند که محمد اشرف غنی کابل را به مقصد تاجیکستان ترک کرده و از آنجا به کشور سوم خواهد رفت.

پیشتر گفته شده بود، غنی با هیئت طالبان نشست برگزار کرده و روند انتقال قدرت را بررسی کرد.

ارسال نظر