کد خبر 551951

دیدار ژان آرنو با ظریف؛

جامعه جهانی در حمایت از حل سیاسی بحران افغانستان موضع صریحی بگیرد

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جامعه جهانی باید موضع صریحی در حمایت از حل و فصل سیاسی بحران در افغانستان و محکومیت خشونت و نتایج آن اتخاذ کند.

به گزارش اقتصادآنلاین ، «محمد جواد ظریف» عصر امروز با «ژان آرنو» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در راس هیاتی به منظور تبادل نظر با مقامات وزارت امور خارجه به تهران سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، ظریف با اشاره به وضعیت خطیر افغانستان و پیچیدگی رو به تزاید شرایط در این کشور، سیاست‌های نادرست قدرت‌های خارجی را از عوامل مهم وضعیت کنونی افغانستان برشمرد.

وزیر امور خارجه با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و تسهیل در گفت‌وگوها میان طرف‌های افغان به منظور پیشبرد روند صلح درافغانستان، حل مشکل این کشور را تنها از طریق گفت و گوهای بین الافغانی دانست.

وی ادامه داد: جامعه جهانی باید موضع صریحی در حمایت از حل و فصل سیاسی بحران در افغانستان و محکومیت خشونت و نتایج آن اتخاذ کند.

در این ملاقات، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان نیز با تاکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای منطقه در کمک به روند صلح افغانستان گفت: هیچ کشور یا گروه محدودی از کشورها به تنهایی قادر به سامان دادن وضعیت جاری افغانستان نبوده و صرفا همکاری جمعی می‌تواند کاهش شدت اوضاع در افغانستان را به دنبال داشته باشد.

وی بر گفت‌وگوهای بین‌الافغانی به عنوان تنها راه حل برای غلبه بر شرایط فعلی در افغانستان تاکید و مذاکرات خود در تهران را مفید و مهم ارزیابی کرد.

ارسال نظر