کد خبر 535996

رییس جمهور روسیه عنوان کرد؛

اعلام آمادگی روسیه برای تبادل مجرمین سایبری با آمریکا

رییس جمهور روسیه در مصاحبه‌ای گفت، کشورش آمادگی دارد ذیل توافقی با آمریکا به تبادل مجرمین سایبری بپردازد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه روز یکشنبه در مصاحبه‌ای گفت، کشورش آمادگی دارد به صورت مشروط مجرمین سایبری را به آمریکا تحویل دهد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پوتین در پاسخ به این سوال که آیا روسیه آمادگی دارد مجرمین سایبری را تحت تعقیب و مجازات قرار دهد گفت، رفتار مسکو در این خصوص به توافق‌های رسمی میان دو طرف بستگی دارد و هردو باید به تعهدات خود پایبند باشند.

رییس جمهور روسیه افزود: «اگر درخصوص تبادل مجرمین توافق کنیم، البته که روسیه چنین خواهد کرد اما این فقط در صورتی است که ایالات متحده نیز موافقت کند که در صورت درخواست فدراسیون روسیه، مجرمین را تحویل دهد».

پوتین در ادامه گفت: «امنیت سایبری یکی از مهم‌ترین مسائل در زمان حال است زیرا خاموش شدن انواع سیستم‌ها می‌تواند به عواقبی بسیار جدی منجر شود».

امروز (یکشنبه) آمریکا، روسیه و بیست و سه کشور دیگر، توافق درباره حملات سایبری را تجدید کردند. در این توافق تأکید شده که طرف‌های امضاکننده آن، نباید در شرایط صلح، زیرساخت‌های حیاتی یکدیگر را مورد حمله سایبری قرار دهند. همچنین طرف‌های این توافق باید از پناه دادن به مجرمان سایبری و هکرها در شرایط صلح خودداری کنند.

این توافق در حالی صورت گرفته است که آمریکا ظرف چند ماه اخیر تحت حملات سنگین سایبری قرار گرفته و انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه رفته است.

از سوی دیگر «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا قرار است روز چهارشنبه با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود دیدار کند و گفت‌وگو درباره این حملات سایبری یکی از محورهای این دیدار خواهد بود.

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه اخیراً در پاسخ به ادعاهای ضدروسی آمریکا گفت: «ایالات متحده به طور بی‌اساس مدعی است که روسیه علیه منابع این کشور حملات سایبری انجام می‌دهد و خواستار همکاری در فضای سایبری نیست».

ارسال نظر