کد خبر 458168

معاون وزیر بهداشت روسیه

روسیه به عنوان اولین کشور واکسن کرونا را ثبت می‌کند

معاون وزیر بهداشت روسیه گفت: واکسن ویروس کرونا تولید شده در مرکز "گامالی" ۱۲ آگوست (۲۲ مرداد) ثبت می‌شود و نخستین دریافت کنندگان آن، کارکنان مراکز پزشکی و سالمندان خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، "الگ گریدنی‌یف" معاون وزیر بهداشت روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که روسیه به نخستین کشور جهان تبدیل خواهد شد که واکسن علیه عفونت ویروس کرونا را ثبت کرده است. به گفته وی، دارویی که توسط مرکز تحقیقات ملی "گامالی" و وزارت دفاع روسیه تولید شده، در تاریخ 12 آگوست (22 مرداد ماه) ثبت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، معاون وزیر بهداشت افزود: «در حال حاضر، آخرین مرحله- مرحله سوم از آزمایشات بالینی به روی این واکسن در حال انجام است و این مرحله آزمایش بسیار مهم است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که واکسن کاملاً ایمن است.»

گریدنی‌یف همچنین یادآور شد که نخستین گروه دریافت کننده  واکسن کرونا، متخصصان مرکز گامالی، کارکنان مراکز پزشکی و افراد سالمند خواهند بود.

وی افزود: «اثربخشی دارو باید بر اساس نتیجه شکل گیری ایمنی در افراد دریافت کننده آن ارزیابی شود. مرحله سوم آزمایش واکسن ویروس کرونا در بزرگسالان، حدود پنج ماه به طول می انجامد و حدود 2000 نفر را درگیر خواهد کرد.»

پیش از این، "میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که انجام واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا در این کشور برای ماه اکتبر (مهر-آبان) برنامه ریزی شده و برای شهروندان روس کاملاً رایگان خواهد بود.

ارسال نظر