کد خبر 493914
معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت خبر داد؛

تعادل در بازار تخم مرغ به‌زودی

قاسمیان گفت: با توجه به تعیین نرخ مصوب تخم مرغ، توزیع مناسب و نظارت جدی بر خرده‌فروشی‌ها، بازار این کالا به تعادل می‌رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،  قاسمیان معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت در گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص قیمت مصوب تخم مرغ تصریح کرد: جلسات ستاد تنظیم بازار با حضور ۱۴ عضو دستگاه‌های ذی ربط برگزار می شود که در جلسه روز گذشته بنابر پیشنهاد وزارت جهاد قیمت تخم مرغ درب مرغداری ۱۴ هزار تومان و قیمت مصرف کننده آن ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد که قیمت قبل آن ۱۲ هزار تومان و ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

او در خصوص اینکه افزایش قیمت بر چه اساسی صورت گرفت گفت: جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده بود با در نظر گرفتن تمام جوانب و افزایش قیمت نهاده‌ها این افزایش قیمت اعمال شد.

قاسمیان ادامه داد: در خصوص قیمت بسته بندی تخم مرغ قرار است انجمن ذی ربط اسناد و مدارک ارائه کند و سپس افزایش قیمت اعلام می‌شود.

این مقام مسئول درباره اینکه چه نظارتی برای اینکه همین قیمت‌ها در خرده فروشی‌ها رعایت شود گفت: به دلیل حمایت از تولید این کار انجام شد . با توجه به شبکه‌های مناسب توزیع و تمرکز سازمان حمایت بر نظارت طی هفته‌های آینده ثبات نسبی قیمت در بازار خواهیم داشت.

معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت  گفت: این قیمت با نظرخواهی از تولیدکننده‌ها و نظرات تشکل‌ها تعیین شده است. جدیت در نظارت بر قیمت تخم مرغ در دستور کار است و با هرگونه افزایش قیمت خارج از نرخ مصوب برخورد می‌شود.

او افزود: وزارت جهاد  کشاورزی و پشتیبانی امور دام متعهد شده تا ماهانه ۸۰ هزار تن تخم مرغ را تامین کند.

قاسمیان بیان کرد: در جلسه تنظیم بازار با افزایش قیمت نان مخالفت شد همچنین در خصوص مواد شوینده و بهداشتی هم برنامه‌ای برای افزایش قیمت نداریم.

در تعیین قیمت تخم مرغ ملاحظه مصرف کننده شده است

اصغری مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم‌گذار در این خصوص گفت: قیمتی که از سوی اتحادیه برای تخم مرغ پیشنهاد شده بود ۱۵ هزار و ۷۳۳ تومان بود که در ستاد تنظیم بازار ۱۴ هزار تومان تعیین شد.

او افزود: قیمت تعیین شده را رعایت می‌کنیم، اما تعیین قیمت تخم مرغ تنها مدیریتی بود و ملاحظه مصرف کننده شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: تولید کننده با قیمت مصوب یعنی ۱۴ هزار تومان سودی نمی‌کند و هزینه های تولید سر به سر می شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم‌گذار گفت: اعلام آمادگی کردیم تخم مرغ از طریق اصناف در میادین میوه و تره بار استان ها عرضه شود. بارانداز‌ها در استان‌های مختلف تخم مرغ اصناف را تامین خواهند کرد و تا هفته های آینده به ثبات بازار خواهیم رسید.

افزایش قیمت جدید مواد شوینده نداشته ایم

در ادامه برنامه مهدی‌پور مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت تصریح کرد: بر کالا‌های که مصوب تنظیم بازار هستند و قیمت لحاظ شده، نظارت جدی وجود دارد. اگر در خرده فروشی ها، قیمت‌ مصوب تخم مرغ لحاظ نشود برخورد می‌شود.

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت درباره افزایش قیمت مواد شوینده گفت: اول آبان ۴۰ درصد نسبت به خرداد افزایش قیمت داشتیم و به جز آن اگر فروشگاهی یا تولید کننده‌ای افزایش قیمت داشته باشد با آن برخورد خواهد شد.

او ادامه داد: قیمت پایه تولید قبل باید به قیمت قبل از آبان و افزایش در نظر گرفته شده فروخته شود. افزایش قیمت مواد شوینده در آبان به دلیل گرانی مواد اولیه داخلی و خارجی بوده است.

مهدی پور گفت: افزایش قیمت تا پایان سال ممنوع است و شهروندان شکایت خود را به ۱۲۴ گزارش کنند.

ارسال نظر