خبر وزیر کار از تعیین دستمزد کارگران

مرتضوی وزیر کار گفت: کارگروه‌ها تا پایان هفته جلساتشان را برگزار می‌کنند و امیدواریم که تا اوایل هفته آینده حداقل حقوق و دستمزد کارگران مشخص شود.

خبر وزیر کار از تعیین دستمزد کارگران

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه هم کمیته تعیین مصادیق حداقل حقوق و دستمزد جلسات مختلفی برگزار کردند و هم شورای عالی کار. چند مبحث است که به کارگروه‌های تخصصی واگذار  شد. کارگروه‌ها تا پایان هفته جلساتشان را برگزار می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که تا اوایل هفته آینده حداقل حقوق و دستمزد کارگران مشخص شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: تاکید ما بر این است تا تبعیضی قائل نشویم و تفاوتی بین کارمندان و کارگران در شرایط مساوی ایجاد نشود.

وزیر کار همچنین در مورد پرداخت حقوق و عیدی بازنشستگان گفت: صندوق‌های بازنشتگی نسبت به پرداخت مطالبات جامعه هدف‌شان اقدام کردند؛ حقوق بهمن، عیدی و معوقات سنوات پرداخته شد. در فرصت مناسب و وقت مقرر حقوق اسفند هم پرداخت می‌شود.

وی در مورد اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی هم بیان کرد: فرآیند استانی را شروع کردیم. در سراسر کشور بالغ بر ۳۰ هزار فروشگاه به این سامانه وصل شدند. مردم می‌توانند یک ماه قبل از زمان واریزی یارانه نقدی، چنان که نیاز دارند به صورت اعتباری از این فروشگاه‌ها خرید کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر
 • رضا
  ۰

  کدوم تیعیض
  امنیت شغلی - وام-امکانات اضافه برای کارمندهای دولتی
  وقتی به حقوق کارگر میرسه میشه یکسان بودن و تبعیض!!!!

 • ناشناس
  ۰

  ای وزیربی عرض 25درصد را بده بازنشستگان حق. شأن را می خواهند