کد خبر 557603

تورم آمریکا به بالاترین سطح در ۳۰سال رسید

نرخ تورم آمریکا دوباره در ماه جولای رشد کرد و به بالاترین سطح در ۳۰سال اخیر رسید تا فشارها به مصرف‌کنندگان و شرکت‌های آمریکایی در روند ریکاوری از پاندمی کرونا افزایش یابد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، نرخ تورم آمریکا دوباره در ماه جولای رشد کرد و به بالاترین سطح در ۳۰ سال اخیر رسید تا فشارها به مصرف‌کنندگان و شرکت‌های آمریکایی در روند ریکاوری از پاندمی کرونا افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، داده‌های دولت آمریکا نشان می‌دهد شاخص قیمت مصرف شخصی، پی‌سی‌ای، ۰.۴ درصد در ماه جولای رشد کرد تا پنجمین رشد بزرگ متوالی ماهانه خود را ثبت کند.

نرخ تورم آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به ماه جولای به ۴.۲ درصد رسید که این بالاترین نرخ تورم آمریکا از اولین جنگ خلیج فارس در ۱۹۹۱ تا کنون است.

با وجود این گزارش رؤسای فدرال‌رزرو اصرار دارند که نرخ تورم بالا زودگذر بوده و با برطرف شدن کمبود مواد اولیه و نیروی کار و بازگشت اقتصاد به وضعیت نرمال، دوباره نرخ تورم به سمت ۲ درصد باز خواهد گشت. با این همه آنها تأیید کردند که احتمالاً نرخ تورم بالا کمی بیش از آن‌چه آنها قبلاً تخمین زده بودند طول خواهد کشید.

نرخ تورم اصلی آمریکا که قیمت‌های پرنوسان انرژی و مواد غذایی را در نظر نمی‌گیرد در ماه جولای ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۳.۶ درصد رسید که این بالاترین نرخ این شاخص در ۳۰ سال اخیر است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    یک مثل قدیمی هست که میگه چاه نکن بهرکسی اول خودت دوم کسی .مثل دولتهای امریکایی است که پشت سرهم ازهرتلاشی کوتاهی نکردندتا تورم درایران به ۴۰ درصدبرسد ومردم انقدر سختی بکشند .با تحریم کمرمردم راخم کردند .پدرمردم دراومد .حالا خداداره جواب نفرین های این مردم را درحق امریکا میده .ان شاءالله که تورمشون به بالای ۵۰ درصدبرسه شاید یک کم درک کنند این مردم بیچاره را .این تحریمهای کمرشکن را به خاطر خودشون ونجات ازقهرخداهم شده بردارند