کد خبر 553318

وزیر پیشنهادی اقتصاد چه تاثیری بر بازار سرمایه دارد؟

عضو شورای عالی بورس به انتخاب «احسان خاندوزی» به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی اشاره کرد و افزود: اعلام نام «خاندوزی» به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی به چند دلیل از انتخاب‌های خوب " رییسی" برای معرفی کابینه دولت سیزدهم تلقی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا،  حسین سلاح ورزی با بیان اینکه "خاندوزی" از اقتصاددان‌های خوب و مطرح کشور محسوب می‌شود که از سابقه علمی و پژوهشی زیادی برخوردار است، گفت: این موضوع می‌تواند به طور حتم در تصمیم‌گیری‌های وی برای حوزه‌های مهم اقتصادی کشور از جمله بازار سرمایه که اکنون جایگاه ویژه‌ای را در کشور نسبت به سال‌های گذشته پیدا کرده است تاثیرگذار باشد.

سلاح ورزی ادامه داد: همچنین وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی در کنار حوزه بازار سرمایه از اطلاعات خوبی در زمینه دیگر مسایل مهم کشور مانند بازار پول، مباحث مالیاتی و نیز از تسلط کافی در حوزه کسب و کار برخوردار است.

عضو شورای عالی بورس ادامه داد: «خاندوزی» در طول یک سال گذشته که به عنوان نماینده مردم در مجلس و نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزیده شد، فعالیت و عملکرد معقولی را در کشور از خود بر جای گذاشت و تاکنون بارها اظهارنظرهای کارسازی را در جهت رفع مسایل پیش آمده در حوزه‌های مختلف اقتصادی ارائه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی در طی چند وقت گذشته پیگیری کرد و توانست اقدامات موثری را در این زمینه به اجرا برساند، تشکیل فراکسیون بهبود فضای کسب و کار در مجلس بود.

سلاح‌ورزی ادامه داد: این اقدام و تصمیم‌گیری خاندوزی نشان‌دهنده آن است که وجود مقررات زایدی را به عنوان ایراد اساسی در فضای کسب و کار کشور تشخیص داد؛ بنابراین در این مساله تمرکز کرد و بسیاری از مسایل موجود بر سر راه حوزه کسب و کار که به عنوان سدی، مانع از پیشرفت این حوزه شده بود را برداشت.

عضو شورای عالی بورس تاکید کرد: با توجه به قرار دادن این مسایل در کنار یکدیگر، به نظر می رسد که انتخاب وی به عنوان وزیر اقتصاد و دارایی در وضعیت فعلی اقتصاد کشور، انتخابی بسیار معقول و شایسته است و می توان حضور وی را در حوزه اقتصادی کشور به فال نیک گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی برنامه مدونی برای اقتصاد کشور داشته باشد و آن را به خوبی ارائه دهد، می تواند عملکرد خوبی را همچون دورانی که در مجلس حضور داشت از خود به یادگار بگذارد و تاثیر زیادی را در بهبود وضعیت اقتصاد کشور داشته باشد.

احسان خاندوزی متولد ۱۳۵۹ و دارای مدرک دکترا از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات است، نمایندگی مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس دهم شورای اسلامی و استادیاری دانشگاه علامه طباطبائی (از سال ۱۳۹۳) و مدیر گروه اقتصاد اسلامی این دانشگاه از دیگر سوابق این وزیر پیشنهادی است.

او در سال ۱۳۹۲ مسوولیت مدیر کلی بخش اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را برعهده داشته است. عضو شورای اقتصادی سازمان صدا و سیما و دبیر آن نیز بوده است. خاندوزی در دولت گذشته عضو هسته اندیشه ورزی وزارت امور اقتصاد و دارایی بود.

از دیگر پست‌های این وزیر پیشنهادی عضویت در هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از سال ۱۳۹۴ است.

همچنین وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در سال ۱۳۹۸ به عضویت شورای پژوهشی سازمان امور مالیاتی درآمد.

ارسال نظر