اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت دلار برای فردا ۱۹مرداد / بازار ارز روی موج شایعات

امروز قیمت دلار به ۲۵۸۰۰تومان افزایش یافت که به گفته فعالان بازار ارز، این روند ناشی از جوسازی نوسان‌گیران پیرامون رویکرد برجامی دولت جدید است.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ اگرچه برخی انتظار داشتند که بازار ارز حداقل برای مدت کوتاهی متاثر از جو روانی آغاز به کار دولت جدید روند نزولی پیش بگیرد اما، دلار معاملات ابتدای هفته را با قیمت ۲۵۵۰۰تومان یعنی ۲۰۰تومان بالاتر از روز تحلیف رییسی شروع کرد و تا امروز با ادامه این مسیر به ۲۵۸۰۰تومان رسید.

درحالی‌که برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که دور بعدی مذاکرات در آینده نزدیک با تیم مذاکره‌کننده جدید برگزار خواهد شد اما نوسان‌گیران در بازار ارز با جوسازی پیرامون رویکرد برجامی رییسی و شایعه‌پراکنی مبنی بر احتمال بالای عدم حصول توافق در دولت جدید منجر به تشدید انتظارات تورمی، افزایش حجم خرید‌ها و رشد قیمت دلار تا مرز مقاومتی ۲۵۸۰۰تومان شده‌اند.

حالا بازار ارز مجددا در شرایط حساسی قرار گرفته و چنانچه به همین روند ادامه دهد، با‌توجه به افزایش نرخ درهم به بالای سطح ۷۰۰۰تومان، احتمال شکست مرز ۲۶هزار تومان برای دلار وجود دارد؛ در این میان روز گذشته رییس بانک مرکزی اظهار کرده که به‌رغم تمام مشکلات و کمبودها، ارز برای واردات واکسن تامین خواهد شد.

بر این اساس عده‌ای از فعالان بازار ارز بر این باورند که با افزایش فشار تقاضا برای تامین ارز واکسن به بازار آزاد، قیمت دلار رشد بیشتری خواهد داشت و در چنین شرایطی خریداران بیشتری وارد بازار می‌شوند که این اتفاق هم روند صعودی بازار را تشدید خواهد کرد.

حالا به گفته تحلیلگران فنی بازار، درصورتی که امروز اهرم خریداران نتواند دلار را تا محدوده ۲۶هزار تومان بالا ببرد، انتظارات افزایشی فروکش خواهد کرد و دلار به سطح ۲۵۵۰۰تومان بازخواهد گشت و در غیر این صورت، دلار ابتدا وارد کانال ۲۶هزار و در مرحله بعد به ۲۶۲۰۰تومان صعود خواهد کرد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    قراربود دلاربیادپایین چرابرعکس شد