اقتصادآنلاین گزارش می دهد؛

جبران بازدهی شاخص کل همراه با کاهش نرخ ها در بازارهای موازی

در هفته گذشته اغلب بازارهای داخلی تحت تاثیر کاهش نرخ دلار با بازدهی منفی مواجه بودند و به نظر تب افزایش قیمت‌ها در کوتاه مدت کنترل شده است. اما شاخص کل با عملکرد متفاوتی روبه‌رو شد و به روند مثبت خود بازگشت که ادامه دار بودن این روند جای سوال و بررسی بیشتر دارد.

جبران بازدهی شاخص کل همراه با کاهش نرخ ها در بازارهای موازی

به گزارش اقتصادآنلاین، هفته گذشته در بازارهای مالی داخلی ، بازار سهام به روند صعودی برگشت و  روند منفی ترسناک هفته قبل در شاخص کل و شاخص کل هم وزن متوقف شد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار با بازدهی مثبت ۴.۸ درصدی عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت و بهترین بازدهی هفتگی را در بین سایر بازارها به خود اختصاص داد.

البته ادامه دار بودن این روند خوب در کوتاه مدت بین فعالین بازار با شک و دوگانگی همراه است و بعضا معتقد هستند که کاهش نرخ دلار آزاد و زمزمه‌هایی مبنی بر آغاز مذاکرات و از طرقی قطعی برق بعضی از صنایع از آغاز خرداد ماه می‌تواند روند کوتاه مدت بازار سهام را با چالش‌هایی روبه‌رو کند .

در هفته ای که گذشت از طرفی کاهش نرخ دلار در بازار آزاد موجب کاهش نرخ سکه شد و بازدهی سکه در هفته گذشته نزدیک به منفی ۳ درصد بود و به نظر تب انتظارات از افزایش نرخ دلار در بازارهای موازی کاهش یافته است و اغلب حداقل در کوتاه مدت انتظار ثبات و یا کاهش قیمت ها را دارند .

بازدهی بازار کریپتو نیز در هفته گذشته تقریبا از لحاظ دلاری صفر بود و بیت کوین و اتریوم هر دو در حال درجا زدن هستند و مدتی می‌شود که بازار جهت خاصی ندارد.

جبران بازدهی

ارسال نظر
ارسال نظر