اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد

تحرکات روزانه صندوق های قابل معامله(۳مهر) / صدرنشینی پالایش یکم با چاشنی رشد ۶درصدی

در بورس امروز ۱۸۰میلیارد تومان دارا یکم و ۴۶۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۹۴۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۲۷میلیارد تومان بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۴۶۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۱۶میلیارد تومان واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر را از حقوقی‌ها خریدند (۴۱.۵درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق با درآمد ثابت کیان را به ارزش ۳۸میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۰.۹درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری پالایش رشد ۶درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق همای آگاه با زیان ۴.۴درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۹.۵درصد) در رابطه با صندوق دارا الگوریتم در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۶۴۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۳۳درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود هفت میلیارد و ۴۶۰میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۰.۴درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای لوتوس (طلا) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۹۴۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۲۷میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود ۶هزار و ۴۸۰میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی ۲۸۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تحرکات صندوق‌ها 00.07.03

نوسانات صندوق‌ها 00.07.03

ارسال نظر